Skocz do zawartości

Zakrycie brzegowe gwiazdki 6,4 przez Księżyc 24 sierpień 2011


Vatzek

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy 23/24 sierpnia 2011 widoczne będzie brzegowe zakrycie gwiazdy 861 przez Księżyc (6,4 mag). Wysokość Księżyca 36 stopni, faza 29%.

Planujemy obserwacje w Stępinie (okolice Frysztaka, woj. Podkarpackie). Chętnych proszę o kontakt na PW.

 

 

Profile861.jpg

Edytowane przez Vatzek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tego dnia już jadę na ESOP. Pamiętajcie, że obecnie jedyny sens to obserwacja w samych szczytach. To oznacza, że musicie rozstawiać się między około -1,5 a + 0,3.

Wtedy taka rejestracja video ma sens bo działa na pograniczu błędu danych Kaguya. Jak oceniasz ile zestawów video wystawicie?

 

Muszę wreszcie zorganizować to szkolenie, byśmy wszyscy wiedzieli jak się poruszać w nowej zakryciowej rzeczywistości. Zapewne będę to robił we wrześniu. Będzie info na stronie.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obserwacja udana, pogoda nie zawiodła. Wygląda na to, że granica przesunęła się o jakieś 400 m na południe, więc jeden z obserwatorów wizualnych zobaczył więcej niż stanowiska wideo. Całe szczęście, że dwa stanowiska zlokalizowaliśmy na południe od linii 890 m, przy której miało być najciekawiej...

Dziękuje wszystkim za przybycie, pragnę również podziękować mieszkańcom domu, który potraktowaliśmy jako bazę wypadową, za miłe przyjęcia.

Trochę więcej opiszę jak dotrą do mnie wyniki z nagrań wideo.

Do zobaczenia na następnej brzegówce w listopadzie (a może i wcześniej na szkoleniu w Bukowcu).

Pozdrawiam

Wacek

Edytowane przez Vatzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z Berlina z ESOP. Koledzy bardzo prosze stacje wideo o wysłanie mi na adres pocztowy OA w Bukowcu (www.oabukowiec.pl) taśm z nagraniami lub w wersji zdygitalizowanej 1:1 kodekiem h264. obiecuję, że taśmy odeślę. Już to praktykowaliśmy. Zobaczymy, czy nie zarejestrowaliście czegoś niezwykłego. Może materiał ten wspólnie obrobimy potem na warsztatach w Bukowcu.

Raport z obserwacji jak najszybciej do Artura Wargina do opracowania wyślijcie.

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się :D

 

Rozkład stanowisk i uzyskane kontakty na profilu Kaguya w załączonych plikach.

Jasny brzeg Księżyca był bezlitosny i nie wszystkie kontakty w pierwszej fazie brzegówki udało sie naszym

dzielnym obserwatorom zarejestrować.

I tak to czasem bywa, ale 22 uzyskane kontakty to i tak sporo :)

Grzegorza Kiełtykę "podpiąłem" pod Wiesława Słotwińskiego, razem tworzą stanowisko nr 3 ©.

Zarejestrowane przez niego stoperem zjawisko doskonale zgrywa się z wynikiem kol. Wiesława.

Czekam jeszcze na dane teleskopu mojego imiennika i wysyłam do M. Somy.

 

Dziękuję za zebrany materiał :notworthy::)

20110824stepina_stanowiska.jpg

Graze Profile 210824stepina.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.