Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja się przyłączę


  •  
  • Night Vision Gear (NVG) (nocny bieg)
  • NightWarrior (NW) (nocny wojownik :P)
  • HevCo (od Heveliusza i Kopernika)
  • DST (Deep Sky Telescopes)

 

Jeszcze się prześpię z myślą o nazwie i może coś wymyślę.

Edytowane przez wojto19a
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja:

 

ATS - Astronomy, Telescop, System

 

Astronomy - astronomia ogólnie

Telescop - teleskopy (refraktory, reflektory i inne)

System - tu mam na myśli wiele zastosowań, min. złączki, redukcje, montaże

i jeszcze jedna

ARWENA

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja proponuję nazwę "SIDUS" - jest to słowo pochodzące z języka łacińskiego i oznacza gwiazdę. Myślę, że będzie międzynarodowo neutralne, a przy tym spełnia pozostałe kryteria.

W pierwszy odruchu - gdy przeczytałem wiadomość o konkursie - do głowy przyszła mi nazwa "KRATER". Może nie odpowiada w pełni zasugerowanym kryteriom, ale niniejszym zgłaszam, jako pierwszą myśl...

RobertK_36

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję coś w stylu połączenia: Yes i Space - YeSpace (z jednym dużym S lub z dwoma, fajne logo z tym można kombinować) i podobne : YeScope, JeSpace, JeScope, JazSpace, JazScope, JesSpace...a może - BlueSpace - ?

 

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje to:

"Sky Fly" - lub w skrócie i z rozwinięciem "SF-Telescopes". Można też używać skrótu SFT.

Skrót podkreślałby nowatorskość. ;) No wiecie: "Zajmujemy się tym, co dla innych jest ciągle Science Fiction"

Druga propozycja to:

"Sky Eye" i analogicznie "SE-Telescopes". Skrót - SET.

Tu nawiązanie do powszechnie używanego skrótu SE - second edition. Że to niby nowa generacja sprzętu w stosunku do tego co się do tej pory produkowało. No i SET - kojarzy się z angielskim "set" czyli (gotowy) zestaw, a także z SETI.

 

PS. Widzę, że obie moje propozycje już zostały zaproponowane w trakcie pisania mojego postu.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.