Jump to content

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów

Recommended Posts

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie jest wielką tajemnicą, że od jakiegoś czasu pracujemy nad własnym, polskim sprzętem astro. Marzą nam się narodowo-patriotyczne teleskopy Dużymi krokami zbliżamy się do premiery pierwszego prototy

A czy cokolwiek stoi na przeszkodzie by cała seria/marka nazywała się Astropolis?   Bez urazy, ale jakoś mi się wszystkie nazwy z zaakcentowanym "pol" w środku kojarzą z dostawczakiem stojącym w ko

Nie było jeszcze chyba takich jak Dżemor, Chrząszcz, Trzcina... niech się świat uczy wymowy naszego pięknego języka

Posted Images

AstroPolisScope / ScopePolis / AstroScope / PolScope / StarScope / SkyScope

SkyVizier troche za bardzo ze Sky-Watcherem sie kojarzy ;)

Edited by r.ziomber
  • Like 1

Jest Atik, Orion, Antares... to może czas na rasalhague? Ale z fajniejszych gwiazdek można zrobić Enif Imaging, Epsilon Optics, czy w klimacie heavy metal Tarazed Astro prezentowany w takim stylu - błyszcząca karbonowa tuba i akcesoria po bokach (jakieś drapieżne CCD?) :szczerbaty:

Zawsze zostaje też:

this-is-sparta.gif

99nwir.jpg

:]

Edited by riklaunim
  • Like 4

Hightail

żeby nie zmuszać do poszukiwań - między innymi może to oznaczać

1. "wysokiej klasy śledzenie"

2. "pędzenie z ogromną szybkością" {światło}

3. "ucieczka z miasta" {pod ciemne niebo}

Druga propozycja:

Photon

czyli foton

Edited by ekolog
  • Like 3

Biorąc pod uwage wymagania, proponuję

Opcja pierwsza:

Nazwa: Copernikus

Logo oparte na idei mistrza:

Kopernikus.jpg

Opcja druga:

Nazwa: Hevelius

Logo oparte o wizerunek Heweliusza:

heweliusz.jpg

Pozdrawiam.

PS. Obie opcje nie spełniają wszystkich wymagań, ale sporo z nich

Edited by Hans
  • Like 6
Guest ignisdei

Moja propozycja nazwy marki to "Oberon"

- Jak wiemy to drugi co do wielkości, najbardziej zewnętrzny z pięciu głównych księżyców Urana

- A także król wróżek,"Ze snu nocy letniej " Szekspira

Moim zdaniem nazwa jest bardzo chwytna, prosta i uniwersalna dla przedstawiciela cywilizacji zachodniej

Poza tym w astro nie ma takiej marki!:flirt:

Druga propozycja to "Progress"

1) Jest to Rosyjski statek bezzałogowy Pojazdy Progress dostarczały zaopatrzenie do wszystkich stacji kosmicznych- tak i firma będzie dostarczać sprzęt pod strzechy :lol:

2)Oznacza postęp, zaawansowanie i jest zrozumiała i dobrze postrzegana dla ludzi zachodu :Salut:

To tyle ode niech niech wygrana najlepszy :Beer:

Edited by ignisdei
  • Like 2
Guest Mariusz

moja propozycja - TRĄBA SŁONIA - ew po angielsku nie wiem czy dobrze ELEPHANT'S TRUNK

Należy zauważyć, że tak nazywa się pewna mgławica, a sama nazwa kojarzy się z czymś o dużym zasięgu i potężnej mocy :)

Pozdrawiam

• Like 2
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 33 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 81 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 44 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 123 replies

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.