Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Restart w obecnym stanie rzeczy to najgorszy pomysl prowadzacy do wasni i klotni o podprowadzenie czyjegos pomyslu. Mozna jedynie apelowac do uzytkownikow zeby za nim przekaza swoja propozycje nazwy sprawdzali w googlach czy nie jest ona juz zajeta.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja proponuję SkyTamer, SpaceTamer (od okiełznywania nieba lub kosmosu). Mógłby być też Bellerofont (podoba mi się ta nazwa) ale jak sobie spojrzałem na historię tego herosa to piszą, że pod koniec swojego żywota oślepł co by chyba niezbyt dobrze wróżyło nowej marce i produktom ;).

Będę myślał dalej. W końcu jeszcze dwa tygodnie przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą współczuję organizatorom konkursu- ile można czytać takie zlepki typu poltelsuperfixastropolluxstar :blink:

 

w zasadzie na co trzeciej stronie powtarzają się te same nazwy: Polaris, Pollux- z dopiskiem "jak ktoś już zaproponował to sorry"...

 

a żeby dodać kolorytu- kolejna moja propozycja:

 

Nazca Telescopes

 

aha, żeby podkreślić jej wyjątkowość i wyróżnić spośród innych, to obowiązkowo:

 

Nazca Telescopes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart w obecnym stanie rzeczy to najgorszy pomysl prowadzacy do wasni i klotni o podprowadzenie czyjegos pomyslu. Mozna jedynie apelowac do uzytkownikow zeby za nim przekaza swoja propozycje nazwy sprawdzali w googlach czy nie jest ona juz zajeta.

 

Ja nie widzę tu żadnego problemu. Nazwy, która już padła może użyć tylko ten user forum który ją PIERWSZY wpisał (rzecz jasna po sprawdzeniu w necie, że faktycznie jest jej autorem) i jest to jasne jak Słońce, więc o jakich kłótniach tu mowa?? Zwróć uwagę, że wiele osób podawało tutaj takie same nazwy nie robiąc nawet minimum wysiłku w celu przeczytania wcześniejszych wpisów! Jeżeli już to w takim konkursie bardziej bałbym się działania moderatorów, adminów, którzy mają możliwość kasowania postów innych użytkowników! ;) , no ale taki konkurs z natury rzeczy musi się opierać na minimum wzajemnego zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest jakaś nagroda? myślałem że to taki wspólny słowotok B) a już miałem pisać: sąsiadkopodglądacz :Boink:

 

Tomuś, ostrożnie! Jak się ktoś sam w głowę bije to może dostać ślinotok :szczerbaty:

tylko się nie zapluj [z wrażenia] ;)

że moc jest z nami :P

 

Kolejna propozycja:

 

Nexus

 

oznacza: połączenie, więź ... wypisz - wymaluj dobry teleskop!

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie dokładnie zasady konkursu zanim coś napiszecie.

Apel uzasadniony ,ale z uwagi na:

 

(zaproponowana nazwa )

"Punkt 4. Powinna dawać skojarzenia z astronomią, astrofotografią, wstrzelić się w klimat społecznościowy "

oraz

post #185 -- "Ciepło .Aczkolwiek sama nazwa nie musi się kojarzyć z astro. Gdy przyjrzymy się mocnym markom,

którym się udało, to o dziwo - na ogół są to nazwy z przysłowiowej d...y "

 

ciężko będzie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomuś, ostrożnie! Jak się ktoś sam w głowę bije to może dostać ślinotok :szczerbaty:

tylko się nie zapluj [z wrażenia] ;)

że moc jest z nami :P

 

Kolejna propozycja:

 

Nexus

 

oznacza: połączenie, więź ... wypisz - wymaluj dobry teleskop!

 

 

firma NEXUS

 

LUDZISKA dajcie se na wstrzymanie!

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie cały czas po głowie chodzą nasze Orły ... więc może Aquila

albo Aquila Instruments

Jesionex pewnie się nie przyjmie? :szczerbaty:

 

kilka razy padła nazwa Omega. Jest świetna dla ... zakładu pogrzebowego :D

za to podoba mi się Luna

z Polską się kojarzy ... wszak pierwszym lunonautą był nasz ziomal Twardowski B)

brzmi też damsko i do tego jest krótko

a że Księżyc to mocny gracz w naszym hobby ...

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestron, Sky Watcher czy Lightbridge nie sa szczytem zwinnej gry slow, a jednak sa swiatowa czolowka w dziedzinie amatorskiego sprzetu astronomicznego. Wedlug mnie nazwa ma drugorzedne znaczenie zas o wyjatkowosci produktu bedzie swiadczyc jego jakosc a nie "imie". Podobnie jest ze sprzetem fotograficznym, no bo co moga oznaczac nazwy firm typu Canon, Nikon, Kodak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie cały czas po głowie chodzą nasze Orły ... więc może Aquila

albo Aquila Instruments

Jesionex pewnie się nie przyjmie? :szczerbaty:

 

kilka razy padła nazwa Omega. Jest świetna dla ... zakładu pogrzebowego :D

za to podoba mi się Luna

z Polską się kojarzy ... wszak pierwszym lunonautą był nasz ziomal Twardowski B)

brzmi też damsko i do tego jest krótko

a że Księżyc to mocny gracz w naszym hobby ...

 

pozdrawiam

 

 

Czy to tak ciężko wpisać parę liter w wyszukiwarce (???):

 

firma AQUILA już istnieje

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma NEXUS

 

LUDZISKA dajcie se na wstrzymanie!

 

Nexusik za wielką wodą

 

skąd wiesz, że moja firma nie nazywa się NEXUS ???

a ja Jesionowi bym gratis odpuścił :notworthy:

 

kiedyś Yesion szukał u mnie pracy ... prawie :)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tak ciężko wpisać parę liter w wyszukiwarce (???):

 

firma AQUILA

czy tak trudno zrozumieć, że to nie ma znaczenia?

wpisz w wyszukiwarkę cokolwiek i zobaczysz, że firm o identycznych nazwach jest masa i jakoś nie przeszkadza im to w funkcjonowaniu

w Polsce jest kilka milionów firm (więcej niż słów w języku polskim), a w całym świecie pewnie mililardy

więc zanim zaczniesz się bez sensu wymądrzać pomyśl choć przez sekundę :Boink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy któraś z moich propozycji się powtarza bo nie sledzę od początku wiec to moje typy

 

Polscope

 

Polstar

 

Universe----------Takiej jeszcze chyba nie było wśród teleskopów

 

Poltron

 

Megastar

 

coś jeszcze wydumam

Edytowane przez hadzi3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tak trudno zrozumieć, że to nie ma znaczenia?

wpisz w wyszukiwarkę cokolwiek i zobaczysz, że firm o identycznych nazwach jest masa i jakoś nie przeszkadza im to w funkcjonowaniu

w Polsce jest kilka milionów firm (więcej niż słów w języku polskim), a w całym świecie pewnie mililardy

więc zanim zaczniesz się bez sensu wymądrzać pomyśl choć przez sekundę :Boink:

 

@ZbytT daleko mi do wymądrzania się! Mam na uwadze jedynie warunki konkursu:

 

2. Nazwa musi być możliwie krótka i unikatowa

 

6. Musi spodobać się właścicielom (mnie i Jazzowi)

 

... sądzisz, że ładna nazwa powielona z netu (nawet nieświadomie) spodoba się autorom wątku (pomijam już inne aspekty np. prawne, tego zagadnienia). Nie po to ogłosili konkurs!! Nikt nie mówił, że będzie łatwo (choć niektórzy tak chyba sądzili na początku). :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy któraś z moich propozycji się powtarza bo nie sledzę od początku wiec to moje typy

...

coś jeszcze wydumam

 

@Hadzi3

"coś jeszcze wyd*mam"

w pełni oryginalna nazwa (!)

 

 

@Jestem

dobrze, że jesteś :szczerbaty:

 

 

moja propozycja:

 

Highnight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEMEZIS - na czesc greckiej bogini m. in. przeznaczenia, ktore nas tutaj dzisiaj polaczylo wpolna pasja ;p Jej symbolem bylo kolo, do ktorego odniesc mozna symbolike sfery niebieskiej (a takze latwe bedzie do zamieszczenia w logo ;p ). Nazwa odwoluje sie wiec do greckiej mitologii, ktora jest przesiakniete niebo, a ponadto kojarzy mi sie z czyms nieznanym, co od wiekow bylo poszukiwane, tajemnicze - jak hipotetyczna towarzyszka Slonca. I chyba glownie z tego powodu podaje ta propozycje, wszak jestesmy poszukiwaczami i badaczami, a przyrzad ten mialby jak najlepiej sluzyc nam w naszej pasji. Slowo to nie jest za dlugie, choc mogloby byc krotsze, jest jednak dosc znane, brzmi uniwersalnie i w astronomi - choc nie istnieje, ma juz pewna renome - a noz ktos z nas ten obiekt odkryje tym sprzetem. Inne to np: PolTracker, PolHunter, nightTracker, NightHunter, PolSky, Polblade, PolScope, SKYexPLorer, ASTROexPLorer, AstroPolEye - wszystkie związane z jakością optyki i przeznaczeniem sprzętu, a także krajem jego produkcji ;p Pogodnego nieba!

Z esperanto (także kombinacje tych wyrazow):

fraks - od frakseno - jesion,

astro, stelo - od gwiazda,

nokto - noc,

okulo - oko,

Pollando - Polska,

kosmo - kosmos,

 

Kiedy MS-C wykryla kolejny pierwiastek chemiczny i chciala wspomniec o swoich korzeniach, nadala mu nazwe Polon - ktora rowniez dla ow przyrzadu z podobnych powodek moglabybyc wykorzystana.

 

Dobrą nazwą jest też LEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

 

emocję sięgają szczytu, dlatego apeluję, żeby nie ulegać im zbytnio. Dla Was to ma być forma zabawy, happeningu, a nie ścinania się, kto ma rację, a kto nie. Pisać tu można wszystko, co ślina przyniesie na język. To naszym zadaniem będzie zweryfikowanie wybranych nazw pod kątem prawnym (znak i nazwa MUSI móc przejść proces rejestracji w urzędzie patentowym).

 

Wątek nie jest w żaden sposób moderowany (i nie będzie).

 

To wielkie szczęście być częścią tak aktywnej i kreatywnej społeczności. Trochę to onieśmiela, ale przede wszystkim - Dzięki! Tak popularne akcje widywałem do tej pory tylko na największych portalach (Onet, WP, etc.). Po prostu MASAKRA. Brak słów.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.