Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Moje propozycje:

 

1. Araya -optics/scopes/[samo] (kojaży mi się z błyszczącym ciemnym lakierem, spokojem, Japonią i zaawansowaną technologią)

2. Phoenix ----- | | ----- (nie potrafię uzasadnić)

3. Helium -optics (hel- pierwiastek nr 2 we wszechświecie kojarzy się z lekkością, wyrafinowaniem [gaz szlachetny])

Edytowane przez Gil-Galad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa ma być krótka, przyciągać uwagę i zawierać w sobie odpowiedź na najwazniejsze filozoficzne pytanie.

Proponuję więc:

 

42

 

Już widzę hasło marketingowe:

"The Answer to the Ultimate Question of Life, the Universe, and Everything" :);)

 

Z innych propozycji:

 

1. @radziosny: szkoda że mnie ubiegłeś bo też myślałem o LEM (jako skrót od Light Enhancement Mechanics)

2. Photon / Photon Optics z hasłem "every Photon counts"

3. FTL - skrót dźwięczny i rozpropagowany przez fantastykę naukową (Faster Then Light) z hasłem : "Achieve impossible" albo nawet "Look further, achieve impossible"

4. Quantum Optics - to oczywiście gra słów: quantum optics to dział fizyki , poza tym QO może się pokusić o jakiś ładny logotyp, ewentualnie Quantum Telescopes

5. Matter Telescopes (MT) / Matter Optics tym razem z hasłem "Matter matters" :). Poza tym MT ładnie kojarzy się z MIT-em.

6. Skoro jesteśmy już przy fizyce do głowy przychodzi mi jeszcze Light Field

7. Horizon / Horizon Optics/Telescopes / Event Horizon Hasło? "Look beyond" bądź "Look beyond borders"

Edytowane przez przyssawka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przebiłem się przez wszystkie propozycje i przy czym ograniczyłem się tylko do pobieżnego przeczytania i to już wymaga trochę czasu. Dlatego współczuję adminom którzy będą to potem wprowadzać do bazy danych i będą musieli ten cały bałagan ogarnąć. Z drugiej strony lepiej mieć zatrzęsienie propozycji niż ich kompletny brak. Niemniej jednak może faktycznie lepiej by było gdyby pomysłodawcy proponowali jedynie przemyślane propozycje, zamiast rzucać listą kilkudziesięciu haseł wymyślonych na szybko.

 

Ja do dwóch poprzednich propozycji (Astro-Explorer, Astronomus) dorzucam jeszcze trzecią propozycję: Infinitum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje:

 

- Sollune -

- Sollun -

- Astrolunet -

- Astrolune -

- Explor -

 

Wszystkie "zgooglowane" i na moje oko nie powinno być żadnych problemów.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"U-boot" - oczywiście wtedy koniecznie wszystkie teleskopy żółte :D

A na poważnie: "Aurora", "Analemma", "Stargazer", "Spacewalker"

 

PS. Nie czytam wszystkich postów, więc jeśli jakąś z tych nazw ktoś już wymienił wcześniej, to nie roszczę sobie do nich praw :)

Edytowane przez Cumulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jesion

Gratuluję inicjatywy i proponuję :

 

StellarTec - od Stellar Technology

 

Serie sprzętu mogły by mieć oznaczenia np : STec-102APO

Pozdrawiam WIesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem edytować swoją odpowiedź na drugiej stronie tematu, ale tego jest tak dużo, że moja wcześniejsza odpowiedź może już być pominięta więc:

 

optical explorer

optical warrior

 

nie znam na tyle angielskiego, żeby stwierdzić czy dobre napisałem, więc podam jeszcze nazwy po polsku:

 

optyczny podróżnik (odkrywca)

optyczny wojownik

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczepanov

Choć nazwa miała być luźna to proponuję coś z gwiazdozbiorów albo nazw gwiazd czy planet.

Propozycje:

Cygnus brzmi ładnie, jest krótkie i chwytliwe.

Polaris

Mira

...z dopiskiem lub bez Optics.

 

Ważne by Wam pasowało. Np nazwa pierwszego gwiazdozbioru w jaki któryś z Was się zagłębił.

 

Lub może coś związanego z polskością przedsięwzięcia, np. Hewelius

 

Zainspirowany imieniem psa kumpla dorzucę jeszcze Cosmo/Kosmo

 

Podoba mi się też zaproponowana wyżej nazwa Photon

 

Liczę że jednak ktoś dociera do 15 strony i przeczyta.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.