Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Moje propozycje

 

SkyMagic

 

KosmoEye

 

MagicEye chyba taka jest ale nie mam pewności

 

PolandOptical

 

AlfaTelescop alfa jako pierwsza litera greckiego alfabetu

 

AlfaSky

 

AstroSky

 

AstroOptical

 

GOE czyli good optical equipment po polsku dobry sprzęt optyczny

 

OpticalStation stacja optyczna wie wiem czy dobre ale wpadło do głowy :D

 

OurSky nasze niebo

 

PeakOptical szczyt optyki

 

lub po prostu

 

Astropolis :szczerbaty:

 

i jeszcze jedna żeby nie było 13 pechowe

 

JesionowiczOptical

 

Mam nadzieje że nie ma powtórzeń :Beer:

Edytowane przez Sakon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje

 

SkyMagic

 

KosmoEye

 

MagicEye chyba taka jest ale nie mam pewności

 

PolandOptical

 

AlfaTelescop alfa jako pierwsza litera greckiego alfabetu

 

AlfaSky

 

AstroSky

 

AstroOptical

 

GOE czyli good optical equipment po polsku dobry sprzęt optyczny

 

OpticalStation stacja optyczna wie wiem czy dobre ale wpadło do głowy :D

 

WeSky nasze niebo

 

PeakOptical szczyt optyki

 

lub po prostu

 

Astropolis :szczerbaty:

 

i jeszcze jedna żeby nie było 13 pechowe

 

JesionowiczOptical

 

Mam nadzieje że nie ma powtórzeń :Beer:

 

 

... niestety sporo z tego już, było, ewentualnie w podobnym brzmieniu (??). Tak sobie myślę (po tych 17 stronach - a do końca jeszcze daleko!), jak teraz autorzy konkursu pogodzą userów?? Skoro ma to być zabawa puszczona na żywioł (sugestia admina, po którejś tam stronie), ot taka burza mózgów to raczej nie powinien to być konkurs (myślę, że wszyscy chętnie pisali by swoje propozycje nawet bez nagrody, no może nie w takim nasileniu ;) ), a skoro mamy już konkurs (przecież obiecana jest nagroda) to zabrakło mi tu ściślej sprecyzowanych zasad, o czym pisałem wcześniej, dlatego powstała taka "kaszana": jedni podają dziesiątki nazw, inni tylko propozycje jak taką nazwę stworzyć, a co poniektórzy tylko dobrze się bawią. :D Puszka Pandory otwarta! :szczerbaty:

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje coś z angielskim znacznikiem wszechświata czyli Universe. Nieziemnosko brzmi, język uniwersalny angielski, dobre połączenie z astronomią. Proste skojarzenie.

 

np,

 

 

Universe-Space (fajne bo dobrze narzuca, to że można kupić tu wszystko, połączenie wszechświata (szeroki zakres kategorii, narzędzi do obserwacji itd) z przestrzenią (czyli pokazania, że ta firma ma dużo punktów sprzedaży, i wielkośc w internecie) np Mówię, Kupuję coś na juniverspejsie ; ) w skrócie też fajnie brzmi, kupuje na usie.

 

 

Universe-Look (połączenie spojrzenia i wszechświata też daje niezły efekt, skojarzenia proste) np Kupuję coś na juniversluku.

 

 

Myślę, że są naprawdę niezłe, ale jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy, to dodam :)

 

Pozdrawiam,

Hariiibooo.

Edytowane przez Hariiibooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, za powyższy post, ale mnie wylogowało...

 

- ASTRON -

 

Do Krztsztofa S !

 

Kolego Krzysztofie: "ASTRON" jest moim nickiem tu na tym forum wiec do tej nazwy mam wyłaczne prawo ja i tylko ja moge go komus oddać lub zezwolic na uzywanie. Dla tego bądź uprzejmy i nie rób takich podchodów. Popracuj sam na d swoja propozycją i zmieść ją tu uczciwie jak inni.

Pozdrawiam

ASTRON

Edytowane przez astron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja opiera się na następujących przesłankach:

- nazwa nie za długa, musi się z czymś kojarzyć (ja stawiam na skróty, krótkie nazwy)

- nowa marka musi być z czymś kojarzona lub powinna być z czymś kojarzona...

 

Oto moje propozycje, swoiste TOP7 :)

1) pierwsza propozycja ILA (od "I Love Astronomy")

2) druga propozycja AF - od Astro Forum - dla uczczenia całego forum naszej społeczności :)

3) JBN (od Jesion Brand Nature)

4) StarNature

5) SkyNature

6) Sylvius (od polskiego astronoma XVII-wiecznego Aleksego Sylviusa)

7) JHevelius - np. J w innym kolorze - myślę o logotypie rzecz jasna) - z tego co pamietam nazwe "Hevelius" już ktoś wcześniej podawał)

 

jak coś wpadnie mi do głowy, to na pewno dopiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje coś z angielskim znacznikiem wszechświata czyli Universe. Nieziemnosko brzmi, język uniwersalny angielski, dobre połączenie z astronomią. Proste skojarzenie.

 

np,

 

 

Universe-Space (fajne bo dobrze narzuca, to że można kupić tu wszystko, połączenie wszechświata (szeroki zakres kategorii, narzędzi do obserwacji itd) z przestrzenią (czyli pokazania, że ta firma ma dużo punktów sprzedaży, i wielkośc w internecie) np Mówię, Kupuję coś na juniverspejsie ; ) w skrócie też fajnie brzmi, kupuje na usie.

 

 

Universe-Look (połączenie spojrzenia i wszechświata też daje niezły efekt, skojarzenia proste) np Kupuję coś na juniversluku.

 

 

Myślę, że są naprawdę niezłe, ale jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy, to dodam :)

 

Pozdrawiam,

Hariiibooo.

 

... czy kolega słyszał o czymś takim jak: "Uniwersał", he, he, he!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krzysztofie: "ASTRON" jest moim nickiem tu na tym forum wiec do tej nazwy mam wyłaczne prawo ja i tylko ja moge go komus oddać

:szczerbaty::notworthy:

 

Dobre! Lubię nieoczywisty dowcip (zwłaszcza auto-prztyktyczny) :Beer:

 

a takim na przykład naszym super aktywnym Polarisem już wiele razy tu rzucano ... a on nic! Chuck Norris i komary :D

 

Moje trzy propozycje (poważne!):

 

1. JaLe

 

2. StarCage //ta wygra :) bo związana z astrofoceniem!!!

 

3. Norris //i to wcale nie jest żart - dyskretnie zwraca uwagę ... czymś znanym i lubianym :icon_idea: :icon_idea: :icon_idea:

 

_______________________________________________________________________________________________

p.s.

Szuu - zadaj w końcu jakąś nazwę nie trzymaj nas w niepewności i tak wiemy, że wygra ZbyT ale póuki piłka w grze ...

 

p.s.2.

kur*a właśnie spaliłem mleko w garnku - siwy dym!! :(

astron_plastron.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krztsztofa S !

 

Kolego Krzysztofie: "ASTRON" jest moim nickiem tu na tym forum wiec do tej nazwy mam wyłaczne prawo ja i tylko ja moge go komus oddać lub zezwolic na uzywanie. Dla tego bądź uprzejmy i nie rób takich podchodów. Popracuj sam na d swoja propozycją i zmieść ją tu uczciwie jak inni.

Pozdrawiam

ASTRON

 

 

:szczerbaty: ty tak na poważnie??? możesz podać jakiś urzędowy numer rejestracji nazwy "Astron" w stosownym urzędzie? Czy możesz pokazać oficjalne pozwolenie na używanie nazwy "Astron" od tej firmy ---> http://www.astron.pl/

 

 

a skoro mamy już konkurs (przecież obiecana jest nagroda) to zabrakło mi tu ściślej sprecyzowanych zasad, o czym pisałem wcześniej, dlatego powstała taka "kaszana": jedni podają dziesiątki nazw, inni tylko propozycje jak taką nazwę stworzyć, a co poniektórzy tylko dobrze się bawią. :D Puszka Pandory otwarta! :szczerbaty:

 

jak na kogoś, kto zarejestrował się tylko po to, żeby wziąć udział w konkursie- dość śmiele sobie poczynasz krytykując autorów konkursu i innych uczestników...

Edytowane przez gregohr
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje na dziś (z góry przepraszam jeśli coś powtarzam ale mam na urlopie słabe łącze i nie jestem w stanie przeglądać wszystkich stron z propozycjami):

- LookiOptics

- UniqeScpoes

- CyberOptics

- ostatnia jest chyba najfajniejsza. Odwołanie do kulinariów - ChilliOptics (hasło reklamowe:"Najostrzejsze teleskopy we wszechświecie!!!" - chociaż nie wiem czy to brzmi równie dobrze po angielsku i w innych językach). Papryka chilli nadaje się również na ciekawe logo. Moim zdaniem wygląda trochę jak teleskop z montażem (ogonek).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

---------

 

3. Norris //i to wcale nie jest żart - dyskretnie zwraca uwagę ... czymś znanym i lubianym :icon_idea: :icon_idea: :icon_idea:

 

---------

 

p.s.2.

kur*a właśnie spaliłem mleko w garnku - siwy dym!! :(

 

... dobre :rofl: tylko trzeba by jeszcze z Chuck'iem pogadać! ;)

 

PS Ekolog, po co gotowałeś to mleko (?), przeta nie ma tam ani grama bakterii (no chyba, że trzymałeś otwarte albo masz prosto od krowy) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw czy pan Adam juz sobie upatrzyl ewentualnych kandydatow na nazwe wlasnej firmy, sposrod gaszczu forumowej burzy mozgow :).

 

Mi osobiscie bardzo podobaja sie nazwy takie jak Copernicus (ale niestety chyba nazwa zajeta przez inna firme optyczna) lub Omega. Bardzo fajnie takze brzmialy by zaproponowane przeze mnie Platinum Optics i Diamond Optics, no ale wybor nalezy juz do wlasciciela firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

jak na kogoś, kto zarejestrował się tylko po to, żeby wziąć udział w konkursie- dość śmiele sobie poczynasz krytykując autorów konkursu i innych uczestników...

 

... spokojnie, bez emocji - taka jest rola komentatora, przecież mamy demokrację. ;)

 

PS Czytaj wszystkie moje posty w tym temacie, a zrozumiesz że daleki jestem od obrażania kogokolwiek, próbuję jeno ogarnąć to co się tutaj dzieje z punktu widzenia komentatora (analityka), a zdrowa krytyka zawsze się przyda (może następny konkurs będzie inaczej zorganizowany). Poza tym jakąś cząstkę swojej osobistej pracy włożyłem w tym temacie (jakby nie było potrzebnej, czy nie potrzebnej, mniejsza z tym - akurat mam trochę wolnego czasu, więc NO PROBLEM!) - vide: zestawienie nazw (a na nagrody nie liczę! więc bez obaw ;) ). Na forum zarejestrowany jestem od czerwca 2010, co przecież widać przy moich wpisach, więc O CO KAMAN?? :D

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sobie upatrzyl ewentualnych kandydatow na nazwe wlasnej firmy, sposrod gaszczu forumowej burzy mozgow :).

 

Nie chodzi o wymyślenie nazwy firmy ,

tylko ---- > marki teleskopów <------

 

JesŁiKen - to moja beznadziejna mało oryginalna propozycja wymyślona teraz

YesWeCan

 

P.S. Panowie zaniechajcie osobistych wycieczek ,kłótni itp

mejk low not łor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage wymagania, proponuję

 

Opcja pierwsza:

 

 

Nazwa: Copernikus

 

Logo oparte na idei mistrza:

 

post-905-0-37803200-1312135476_thumb.jpg

 

 

Opcja druga:

 

Nazwa: Hevelius

Logo oparte o wizerunek Heweliusza:

post-905-0-05135900-1312135719_thumb.jpg

 

Pozdrawiam.

 

PS. Obie opcje nie spełniają wszystkich wymagań, ale sporo z nich

 

Ja osobiście jestem za opcją drugą: Hevelius

 

Dlaczego?

Jest astronomem - Polakiem, pasjonat nocnego nieba

Po drugie: sam konstruował swoje teleskopy, a że był Polakiem, to swój sprzęt miał produkcji rodzimej.

Powstająca marka też ma polski rodowód - zatem Hevelius (chyba to łącińska pisownia, a i Anglikom nie sprawi kłoppotu) będzie nazwą właściwą: kojarzy się z polskim astronomem i konstruktorem, teleskopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... niestety sporo z tego już, było, ewentualnie w podobnym brzmieniu (??). Tak sobie myślę (po tych 17 stronach - a do końca jeszcze daleko!), jak teraz autorzy konkursu pogodzą userów?? Skoro ma to być zabawa puszczona na żywioł (sugestia admina, po którejś tam stronie), ot taka burza mózgów to raczej nie powinien to być konkurs (myślę, że wszyscy chętnie pisali by swoje propozycje nawet bez nagrody, no może nie w takim nasileniu ;) ), a skoro mamy już konkurs (przecież obiecana jest nagroda) to zabrakło mi tu ściślej sprecyzowanych zasad, o czym pisałem wcześniej, dlatego powstała taka "kaszana": jedni podają dziesiątki nazw, inni tylko propozycje jak taką nazwę stworzyć, a co poniektórzy tylko dobrze się bawią. :D Puszka Pandory otwarta! :szczerbaty:

Ale jaki masz problem? Uważasz, że jak spisze się zasady na 10 stron to są lepsze, niż proste zasady na kilka punktów? Uważam, że konkurs ten ma ultra przejrzyste zasady. Przy każdym wpisie istnieje dokładna data. Łatwo sprawdzić, kto był pierwszy. Jeżeli nazwa powstanie z inspiracji np. 2 osób, to nagrodę przetniemy na pół i każdej wyślemy kawałek :P

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw czy pan Adam juz sobie upatrzyl ewentualnych kandydatow na nazwe wlasnej firmy, sposrod gaszczu forumowej burzy mozgow :).

 

Mi osobiscie bardzo podobaja sie nazwy takie jak Copernicus (ale niestety chyba nazwa zajeta przez inna firme optyczna) lub Omega. Bardzo fajnie takze brzmialy by zaproponowane przeze mnie Platinum Optics i Diamond Optics, no ale wybor nalezy juz do wlasciciela firmy :)

 

 

Musze zmartwić jeśli chodzi o nazwę Omega :)

Już jest podobnie brzmiący Omegon, bodajże produkt sygnowany przez znany niemiecki sklep Astroshop.de.

Ot tak, przypomniało mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.