Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

poprzedniej odpowiedzi nie mogłem edytować więc daje tutaj kolejną propozycję. Polish-Eye , Pol-Eye , Polish-Sky , Pol-Sky , Euro-Sky , Euro-Eye , Euro-Watcher , Polish-Watcher , Jesion-Scopek-Stars , Jesion-Jazz-Stars A to taka pierwsza myśl Polish Astronomical Union PS. tam gdzie są myślniki to oragnizator konkursu oczywiście może sobie dać bez myślników ;)

Edytowane przez majkii2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Yovish (taka sobie fonetyka)

.. tu oczywiście wkradł mi się byk... poprawnie miało być Yoveesh ... ale to i tak bez szans :P

może jeszcze: StarGlass (SkyGlass, AstroGlass - hmm... chyba jeszcze tego nie było?)

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki masz problem? Uważasz, że jak spisze się zasady na 10 stron to są lepsze, niż proste zasady na kilka punktów? Uważam, że konkurs ten ma ultra przejrzyste zasady. Przy każdym wpisie istnieje dokładna data. Łatwo sprawdzić, kto był pierwszy. Jeżeli nazwa powstanie z inspiracji np. 2 osób, to nagrodę przetniemy na pół i każdej wyślemy kawałek :P

 

Chciałbym zobaczyć te przecięta kawałki u zwycięzców i ich miny, he, he, ale tak na poważnie, może i te zasady są przejrzyste (kto rządzi ten ma rację ;) ), tylko dlaczego ludziska po 18 stronach robią takie wpisy:

 

"Jestem tylko ciekaw czy pan Adam już sobie upatrzył ewentualnych kandydatow na nazwę wlasnej firmy"

 

i dalej ktos inny w odpowiedzi:

 

" ... Nie chodzi o wymyślenie nazwy firmy , tylko ---- > marki teleskopów <------"

 

... zasady konkursu nie muszą być zaraz na dziesięciu stronach, wystarczy kilka punktów w miarę jednoznacznie (niekoniecznie przejrzyście) ustalających warunki. Już o tym pisałem wcześniej, że zabrakło mi np. ograniczenia ilości podawanych nazw przez poszczególnych userów, bo to stwarza ot chociażby sytuację, że nie wszyscy mają równe szanse. Moim skromnym zdaniem, albo burza mózgów (bez nagród), albo konkurs z zasadami, a tu mamy jedno i drugie, no ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Pozdrawiam i więcej już nie zabieram głosu w tej materii (udzieliłem tylko odpowiedzi na pytanie admina, a nie chciałbym żeby to się przerodziło w dyskusję).

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem wszystkich propozycji, bo jest ich straszne mnóstwo. Jezeli taka, która chce zglosic wczesniej nie padla, to proponuje:

NIEBORAK

Uzasadnienie

Moze sluzyc do raczkowania po niebie

Jestesmy na pólkuli pólnocnej, a wiec Zwrotnik Raka

Nazwa w miare krótka i nietrudna do wymówienia

Zlozona z polskich slów

 

Pozdrowienstwa goracosierpniowe

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego powstała taka "kaszana": jedni podają dziesiątki nazw, inni tylko propozycje jak taką nazwę stworzyć, a co poniektórzy tylko dobrze się bawią. :D Puszka Pandory otwarta! :szczerbaty:

Sposób jest dobry, to właśnie z takiej radosnej niczym nie pohamowanej twórczości może urodzić się coś ciekawego :Boink::yahoo:

 

W ostateczności można użyć mój nick, jedyne co google wypluwa to różne portale gdzie się obracam. Paether Optics :szczerbaty:

Dobra...już wracam na Ziemię B)

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale też Panowie i Panie (Panie zachęcam szczególnie) powalczmy! ble ble - fajne - ale WALKA profesjonalna też!

 

Podaję moje kolejne cztery propozycje:

 

 

JaLem //angram J.Adama + LEM ponadto dobrze brzmi i po polsku i po angielsku

 

Jogger

 

SkyJogger

 

StarJogger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem newslettera i postanowiłem się skusić:) Tyle stron, że nie wiem, czy już nie było. Przepraszam;)

 

Moja propozycja:

Twardowski - w końcu trzeba sprawdzić, czy on tam naprawdę siedzi :astronom:

 

Logo to może być Pan Twardowski siedzący na księżycu - oczywiście logo polecam zlecić profesjonaliście, bo samemu wyjdzie zbyt skomplikowane :blink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOLF

OXY

C-61

STARGARD

GOODSTAR

FOX

KADRON

TERRA

RIUKI

TRAPER

SIRO

SYNHRO

AS24

MEH

ZETOR

GRASS

HILUX

ULTIMATE

ARIS-2000

STEEG

MOONSTER

ROSA

BARREL

BOVA

HELIOS

KULT

TOTEM

BLOCK

EVOLUTION

PULSAR

LEMOON- teleskopy koloru cytryny a logo księżyc na kształt cytrynki :](I jest w tym LEM :])

SPLASH

HYBRID

LOBO

OCTOPUS

ODYSEY

ECHO

CYKLOP

SPARK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejna propozycja to: THOR

 

 

Thor to jeden z głównych bogów nordyckich, po polsku oznacza "Grom".

W astronomii również występuje jego imię, NGC 2359 (zwana również Hełmem Thora) to mgławica emisyjna znajdująca się w konstelacji Wielkiego Psa.

 

ThorHelmets.jpgThor-Basic-Helmet-e1304689750190.jpg

 

Pozdrawiam!

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.