Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Posiedzialem na tym w pracy - a co - i wymyslilem cos takiego jak -

 

NPS Prospect

 

 

N = Nebula

 

P = Planet

 

S = Star

 

Prospect = wizja, perspektywa itd.

 

 

Tudziez rozne wariacje ze slowem prospect jak -

 

Pprospect = od Polskiej wizji

 

PolProspect = to juz jest srednie, bo zalatuje firmami zakladanymi na poczatku lat 90' ;)

 

Mialem jescze SatStar , ale logiem byly by dwie literki SS a to juz nie jest poprawne politycznie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomyslem jest tez podane przez kogos Astropolis od nazwy tego forum. Ale lepiej by wygladalo po mojej drobnej modyfikacji:

AstroPOLiS

AstroPOLis Optics

Sama nazwa spelnia wiekszosc wymogow:

-mowi w jakiej branzy dziala firma

-nawiazuje do spolecznosci tego forum

-mowi z jakiego kraju pochodzi sprzet (teleskop itp.) dzieki wyroznionym literom POL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , od początku wiedziałem że mój teleskop musi nosić nazwisko polskiego uczonego , tak teraz dobranie nazwy dla rodzimej produkcji nie jest tak oczywiste.Nazwa dla teleskopu o wysokiej jakości wykonania i optyki sama w sobie musi podkreślać jego najwyższą jakość .Sprzęt na pewno będzie reklamowany nie tylko na polskim rynku , poniżej (nie czytałem wszystkich propozycji) podaję kilka:-White Eagle Telescope , -White Eagle Optics,-Nebulous Telescope,-Visionary Telescope(Optics),-Monolight Telescope,-Source Optics,

-Remote Telescope Optics,-Sonar Telescope.Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, zabawę czas zacząć.

 

Nie bójmy się być dumnymi z naszej historii.

Sarmata. Nie tylko polskie, a jak, również powiązane z niebiosami - wszak sarmaci wśród gwiazd doszukiwali się kształtu granic ojczyzny. Bujać to my, panowie szlachta!

 

Osobiście za najważniejsze kryterium przyjąłem właśnie polskość. A jeśli polskość, to polskie wojsko.

Husaria, armia skrzydlata niczym anioły niebios.

 

W mojej opinii nazwa nie musi, ba! nie powinna być angielska. Powinna być czymś, o czym słyszał świat [choćby wielkie bitwy, jak pod Cedynią], ale polskim. Osobiście szlag mnie trafia, kiedy widzę StarPol, TrekPol, CzekoPol, WyindywidualizoPol. Firmy budowlane =/= firmy astronomiczne, chwała Stwórcy. Skrótów, podejrzewam, też nikomu się nie będzie chciało rozszyfrowywać, szczególnie, jeśli wyrazy je tworzące będą w języku polskim.

Tymczasem podane przeze mnie przykłady brzmią bardzo podobnie po angielsku, a przywodzą na myśl dobre czasy i potęgę naszego kraju.

Mam nadzieję, że ten krótki 'wywód' naprowadzi choć parę osób na trop naprawdę dobrych nazw. Na prawdę bym nie chciał, żeby rodzime teleskopy były sprzedawane pod nazwą SkyVatcher, czy Celestrom, co w przypadku wielu produktów niektóre narody nagminnie praktykują.

 

---

Zwracam prawa wszystkim użytkownikom AP, którzy napisali ww propozycje przede mną i figurują one na tej stronie gdzieś ponad moim postem. Nie trudno chyba zrozumieć, że przy takiej ilości stron człowiekowi zwyczajnie nie chce się ich po kolei przeglądać. Losowo zresztą też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Wszystkie nazwy to połączone modyfikacje wyrazów z języka angielskiego, który to jest uniwersalnym językiem świata. Oto moje propozycje:

 

"Jupiterseye" - tł. "Oko Jowisza".

 

"Godseye" - podobnie jak wyżej tylko tł. "Oko bogów".

 

"Viewout" - tł. widok na ... ? to już zależy od obserwatora ;)

 

"Abysseye" - tł. "Oko othłani"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P - POLISH

O - OPTICAL

L - LUXURY a tłumaczenie to: polski optyczny luksus

 

LUB

 

P - PROFESSIONAL a tłumaczenie to: profesjonalny optyczny teleskop

O - OPTICAL

T - TELESCOPE

 

 

T - TELESCOPE tłumaczenie to: teleskop jesiona i jazza

A - ASH

A - AND

J - JAZZ

 

 

I jeszcze taka nazwa Bolesław I Chrobry jak by ktoś nie wiedział to to był 1 król polski :)

Edytowane przez majkii2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje :

 

- SPARC - ktoś już pisał o spark ale pisane sparc wydaje mi się mniej oczywiste. Do tego logo w stylu:

 

http://www.chip.pl/img-galerie/tapety/samsung-wave-tapety-2/sunrise-from-space-1280x800-wallpaper-245.jpg/large_sunrise-from-space-1280x800-wallpaper-245.jpg

 

- jest iskra (spark), jest łuk (arc) i jest astronomicznie ;). Do tego miłe skojarzenia z iskrą - entuzjazm, pasja, nowy pomysł i gwiazdy (te iskierki, w które tak lubimy się gapić)

 

 

- ORB - krótko, łatwo zapamiętać, astronomicznie też jest

 

 

a jak ma być po polsku i kobieco to jak nic DODA :)

Edytowane przez pops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kto ogladal film Seksmisja to wie ze Kopernik byla kobieta :) , dlatego ja proponuje:

Copernicana

Copernicana Optics

 

Jesli kto ogladal film Seksmisja to wie ze Kopernik byla kobieta :) , dlatego ja proponuje:

Copernicana

Copernicana Optics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze komentując dzisiejsze propozycje :

 

Huh ... Nie trudno chyba zrozumieć, że przy takiej ilości stron człowiekowi zwyczajnie nie chce się ich po kolei przeglądać. Losowo zresztą też nie.

 

Czy autorowi mogło chodzić o to ,że nie warto czytać też ---> jego propozycji ?

Zabawa trwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz wczesniej mowilem, nie wszystkie propozycje nazw musza sie bezposrednio kojarzyc z astronomia, wazne zeby mialy pozytywny wydzwiek. Zreszta z tych propozycji, ktore podalem tylko kilka nie ma zwiazku z astronomia, tak wiec nie jest to od razu powod by mowic ze ktos pisze to co mu slina na jezyk przyniesie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.