Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim coś napiszecie przeczytajcie!

Nie licz na łud szczęścia! jeśli chcesz się naprawdę liczyć to przed podaniem nazwy zastanów się:

1. czy kupił/a byś sprzęt za parę tysięcy gdyby nosił twoją nazwę!

2. w jakim sklepie wyobrażasz sobie postawione pudło z teleskopem o tej nazwie (jeśli jest to biedronka to nie wysilaj się)

3. pomyśl z jakim krajem kojarzy się twoja nazwa (rosja, chiny, vietnam, rumunia, turcja, sudan- źle! Japonia, USA, UK, Norwegia, finlandia, szwecja- Dobrze!)

4. nie wymyślaj nazwy która ma w sobie literę "x" (poza paroma przypadkami) a już na pewno nie dodawaj "lux", "fix" etc.

5. nazwa ma się kojarzyć z czymś luksusowym, zaawansowanym, pięknym etc. a nie z kiełbasą i drobiem jak: telexpol, astronikus, astroluk, kosmoluk, parówka, polstar lub polsilver!

 

nowe propozycje:

24. Royal

25. Animal

26. Skylark

27. Fortress

28. X-odus

29. Blacksmith

30. Grizlly

31. Blackout

32. Viridian

33. Hawkeye

34. Empire

35. Kingdom

36. Edge

Edytowane przez Gil-Galad
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje propozycje.

 

1. Universe-watcher

2.Universe-telescope

3.astral-telescopes

4. view of the sky-telescope

5.heavens - above telescope

6.mysterious astro-watcher

7.view over sky -telesope

8.astro knowledge absorber

9.window on the universe

10.space technology view

11.glass to knowledge

 

 

dobra na dzisiaj to może tyle wystarczy... :szczerbaty:

 

trochę już późno się zrobiło i wenę straciłem... :D ,ale jeszcze powalczę...;]

 

Myślę że nie powinno się nic powtórzyć,a jeśli tak to sorki....

 

Adam_Jesion co myślisz o tych propozycjach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następna porcja nazw:

 

 

 

 

365wacher -(coś związanego z całoroczna obserwacją)

 

global expansion cosmos astronomy -GECA ----->mialo byc GECAS ale sprawdzilem i bylo juz zajete

 

expansion of global cosmos optics system -Egcos

 

 

mozna dodac 2 człon do nazwy np. telescopes,system,wacher

 

 

dobrze brzmi np. Egcos wacher lub Geca telescopes

Edytowane przez grzep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wielką tajemnicą, że od jakiegoś czasu pracujemy nad własnym, polskim sprzętem astro. Marzą nam się narodowo-patriotyczne teleskopy ;) Dużymi krokami zbliżamy się do premiery pierwszego prototypu, ale już teraz fabryka potrzebuje logotyp, a więc i nazwę.

 

Z założenia ma to być sprzęt bliski oczekiwaniom społeczności astronomicznych, spełniający jej współczesne wymagania, dlatego wymyśliłem, że dobrze by było, gdyby marka w swojej podstawie, czyli nazwie, wychodziła z naszych serc i żeby każdy czuł, że ma w niej jakiś wkład.

 

Niniejszym ogłaszam mini-konkurs na nazwę marki teleskopów. Oto krótki brief, który pomoże Wam w myśleniu:

1. Marka musi być uniwersalna językowo - skierowana jest do potencjalnych odbiorców z całego świata.

2. Nazwa musi być możliwie krótka i unikatowa

3. Najlepiej jeżeli uda się wymyślić nazwę w 100% własną (nie rodzajową) - nawet dowolne zestawienie liter

4. Powinna dawać skojarzenia z astronomią, astrofotografią, wstrzelić się w klimat społecznościowy

5. Komunikujemy nowoczesność, innowację, zaawansowane technologie, wysoką jakość

6. Musi spodobać się właścicielom (mnie i Jazzowi)

7... pewnie coś jeszcze, o czym w tej chwili nie pamiętam.

 

Termin - 2 tygodnie od tej chwili. Po tym czasie, razem z Jackiem, wybierzemy nazwę sugerując się waszymi typami i entuzjazmem. Z osobą, której uda się wstrzelić ze swoją propozycją, podpiszemy stosowną umowę oraz wręczymy nagrodę-niespodziankę: TS APO65Q o wartości blisko 2,5 tys. złotych.

 

Ponieważ ta inwestycja jest dla nas bardzo ważna (życiowo) zastrzegamy sobie możliwość nie wybrania żadnej opcji. Nie mniej - zależy nam bardzo, żeby nazwa pochodziła od społeczności i była wynikiem jej oczekiwań. Po to organizujemy tę akcję.

 

Kandydatury składajcie w tym wątku. Obserwatorów prosimy o klikanie "Lubię ten post!", żebyśmy mogli ocenić monitorować wasze reakcje. Nie wahajcie się komentować.

 

Dla najbardziej aktywnych komentatorów i oceniających także przewidzieliśmy niespodzianki. Ale o nich dopiero za 2 tyg. :P

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebić się przez tę masę propozycji jest niezwykle ciężko :notworthy:

Mam nadzieję, że nic nie powtarzam. Oto moje przemyślenia :szczerbaty:

Nebula Star

Nebula Sky

Nebula Dream

Star Nebula

Sky Nebula

Astra Nebulae

Star Eclipse

Bella Vista

Stellar View

Adya

Pandora

PAAD jako: Per Aspera Ad Astra lub Polish Advanced Astronimical Device ;)

Razor View

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yakamoz - z tureckiego "odbicie księżyca w wodzie". Niby najpiękniejsze słowo świata.

 

Perspicio albo prospicio - Galileo nazywał teleskop "perspicillum"

 

Aspera/Asper - "przez Aspera do gwiazd", ale samo słowo ma dość negatywne znaczenie :]

 

Kącik regionalny:

 

Casimir - jak to sobie na Zachodzie przerobili Kazimierza, żeby móc to wypowiadać. Np. Casimir's Star

 

Masurian - Mazury

 

Curium - pierwiastek nazwany od naszej noblistki

 

Lemcurium - jeden wynik w Google ;)

 

Sol-Port, Narwa, Osca - bo Dukaj też fajny pisarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astronomy vision scope --->AVS

My Astro- scope

My Astro-vision

 

My vision -----> krócej ;]

 

 

advanced hobby equipment ---->AHE telescope

 

 

My Supernova

 

 

myślę ,że nikt nie podawał tych nazw, a jeśli tak to sorki za powtórzenie :szczerbaty:

 

 

 

:astronom:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSP bardzo ciekawy pomysl z tym skrotem PAAD. :) Chyba jeden z ciekawszych podanych tu skrotow.

 

heh, dzięki :) jakoś mi tak wpadło w głowę, już nawet nie wiem przy którym poście.

Myślę, ze z tego tematu można będzie wyłapać nazwy dla kilku marek, np. dla sprzętu nisko kosztowego jak i dla sprzętu wysokiej klasy ;) tak przyszłościowo, jak się firma rozwinie :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.