Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adrian Malinowski

Proponuje nazwę "PULSAR" - łatwa krótka nazwa, na całym świecie zrozumiała.

Pozdrawiam

Adrian Malinowski

Nie jest wielką tajemnicą, że od jakiegoś czasu pracujemy nad własnym, polskim sprzętem astro. Marzą nam się narodowo-patriotyczne teleskopy ;) Dużymi krokami zbliżamy się do premiery pierwszego prototypu, ale już teraz fabryka potrzebuje logotyp, a więc i nazwę.

 

Z założenia ma to być sprzęt bliski oczekiwaniom społeczności astronomicznych, spełniający jej współczesne wymagania, dlatego wymyśliłem, że dobrze by było, gdyby marka w swojej podstawie, czyli nazwie, wychodziła z naszych serc i żeby każdy czuł, że ma w niej jakiś wkład.

 

Niniejszym ogłaszam mini-konkurs na nazwę marki teleskopów. Oto krótki brief, który pomoże Wam w myśleniu:

1. Marka musi być uniwersalna językowo - skierowana jest do potencjalnych odbiorców z całego świata.

2. Nazwa musi być możliwie krótka i unikatowa

3. Najlepiej jeżeli uda się wymyślić nazwę w 100% własną (nie rodzajową) - nawet dowolne zestawienie liter

4. Powinna dawać skojarzenia z astronomią, astrofotografią, wstrzelić się w klimat społecznościowy

5. Komunikujemy nowoczesność, innowację, zaawansowane technologie, wysoką jakość

6. Musi spodobać się właścicielom (mnie i Jazzowi)

7... pewnie coś jeszcze, o czym w tej chwili nie pamiętam.

 

Termin - 2 tygodnie od tej chwili. Po tym czasie, razem z Jackiem, wybierzemy nazwę sugerując się waszymi typami i entuzjazmem. Z osobą, której uda się wstrzelić ze swoją propozycją, podpiszemy stosowną umowę oraz wręczymy nagrodę-niespodziankę: TS APO65Q o wartości blisko 2,5 tys. złotych.

 

Ponieważ ta inwestycja jest dla nas bardzo ważna (życiowo) zastrzegamy sobie możliwość nie wybrania żadnej opcji. Nie mniej - zależy nam bardzo, żeby nazwa pochodziła od społeczności i była wynikiem jej oczekiwań. Po to organizujemy tę akcję.

 

Kandydatury składajcie w tym wątku. Obserwatorów prosimy o klikanie "Lubię ten post!", żebyśmy mogli ocenić monitorować wasze reakcje. Nie wahajcie się komentować.

 

Dla najbardziej aktywnych komentatorów i oceniających także przewidzieliśmy niespodzianki. Ale o nich dopiero za 2 tyg. :P

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem 'Scuti' [swordek], natrafiłem w krętych uliczkach umysłu na inny, równie polski gwiazdozbiór.

Lynx. Jego 'twórca', Heweliusz, mawiał, że aby zobaczyć wszystkie jego gwiazdy trzeba by mieć oczy rysia. Lynx jako gwiazdozbiór jest uniwersalny wśród narodów.

Teleskopy Rysia o wszystkowidzących zwierciadłach.

 

---

Zwracam prawa wszystkim użytkownikom AP, którzy napisali ww propozycję przede mną i figuruje ona na tej stronie gdzieś ponad moim postem. Nie trudno chyba zrozumieć, że przy takiej ilości stron człowiekowi zwyczajnie nie chce się ich po kolei przeglądać. Losowo zresztą też nie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego nazwa ma być "uniwersalna językowo". W Polsce sprzedawanych jeśt mnóstwo produktów o nazwach w języku producenta i odnoszą one sukcesy. Myślę, że jeśli nowa marka ma być solidna to warto promować nią polskość, najlepiej przez nazwę. Wyróżniałaby się tym z tłumu astrogadżetów o angielsko brzmiących nazwach.

 

Moje propozycje to:

Światowid

Światłowid

Kosmowid (jeśli nazwa koniecznie ma być uniwersalna, to ta pasuje najlepiej z trzech wymienionych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIGHTBRINGER to moze od razu Lucyfer

 

Lucyfer (także Lucyper (z łac. – niosący światło; lucis dopełniacz od lux: światło; ferre: nieść) – we współczesnej oraz późnośredniowiecznej myśli chrześcijańskiej jeden z upadłych aniołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem pewny czy szukacie tylko nazwy dla marki, czy też np dla pierwszego modelu, bo np mamy takiego bressera, a modele są różne np skylux ;)

 

wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł poza poprzednimi - SKY-TREK czyli taka wędrówka po niebie, może by to bardziej pasowało na nazwę jakiegoś modelu, np dla początkujących. A nóz wam się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna propozycja nazwy teleskopu:

 

HighLens

 

__________________________________________________________________________

p.s.

skoro poleciano tu na na luzie (nawet ZbyT!) to i ja coś dorzucę w tym p.s.

 

Zagadka - o kogo chodzi (na zdjęciu zamazano jej buzię).

 

Znana polska piosenkarka (na literę D) powiedziała, że nigdy nie zwiąże się z mężczyzną

zarabiającym mniej od niej - bo by się źle czuła w takiej sytuacji.

Jak widać postawiła facetom twarde warunki.

 

 

TRZEBA MIEĆ WARUNKI ŻEBY STAWIAĆ ...

 

FACETOM ...

 

WARUNKI :D

 

Panowie - bierzmy przykład z najlepszych i róbmy szybko jakiś ASTROMARKET - ups zajęty - do...do...chodowy biznes.

Ktoś musi wygrać ten wyścig do ...

APO ;)

 

i to wcale nie musi być Yesion :szczerbaty:

zagadka_na_litere_D.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce sprzedawanych jeśt mnóstwo produktów o nazwach w języku producenta i odnoszą one sukcesy.

No właśnie :

OSRAM - i wszystko jasne, CURVER - pojemniki plastikowe ,PUPA - kosmetyki itp :)

Moje nowe propozycje :

DIUNA

DUNE

WYDMA

MENTAT

SkyQueen1

MySkyQueen

Edytowane przez jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może jakoś:

 

acoros (tęczówka)

 

adar (wł. Adar: 12-sty miesiąc kalendarza Hebrajczyków)

 

lub

 

semifer (pół-dziki, nieokiełznany)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.