Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie osobiscie duzo bardziej przypadł do gustu pierwszy podany przez Ciebie skrot a wiec UR. Pomyslowe :) Jak najbardziej przystaje i przy tym pomysle :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UR to trochę za krótki jest..... <_<

Edytowane przez grzep
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky Dreamer SD - odzwierciedla to co większość z Nas czuje, gdy patrzy w niebo.

 

SENSUS - Po łacinie zmysł.

 

UTILIS

 

ULTIMUS

 

CASSTIS

 

SAGITTA

 

AURIGA

 

CASTAR

 

POLSTAR

 

STARPOL

 

EXTIMUS - Po łacinie kraniec, koniec.

 

ACALANTHIS - z łac. ptak.

 

ACQUILA - "orzeł " nazwa gwiazdozbioru, ale ma też kontekst patriotyczny ;)

 

CASSI - od Cassiopea, świetnie brzmi

 

EXTENS -

 

SKYMAX (SM) albo MAXSKY

 

MILKYSKY (MS)

 

DIVER

 

SKYWAY

 

SKYAWAY

 

SKYWELL albo WELLSKY

 

SigStar

 

CASTOR

 

SATIS

 

SparklingStar

 

Wciągnęło mnie trochę. Idę na perseidy, może dostanę weny.

Edytowane przez jareksmolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy!

1. Ludzie! nie idźcie tą drogą!

żadnych Sky dreamer-ów, Celestin ów, Vixener-ów, Orionix-ów, Kurwinox-ów!!! najgorszą możliwą nazwą jest taka która kojarzy się z marką istniejących teleskopów! a już w ogóle jeśli marka ta jest renomowana/dobra! jak widzę coś takiego to od razu mi się kojarzy z sławnymi markami "MiChrl" jak: Nokla, Sorry-Eracson, THC, Yahama, Nicke, Addadis etc. nigdy nie kupiłbym drogiego sprzętu firmy która próbuje się podpierać renomą innej marki!!

 

2. Do założyciela tematu.

Jeśli zamierzacie produkować dobre teleskopy, to moim zdaniem bardzo fajnie byłoby wprowadzić coś nowego... jakiś powiew niekonwencjonalnej świeżości na rynek astro!

mam 2 pomysły związane z takim podejściem do tematu:

a ) nazwy modeli teleskopów- niech każdy teleskop ma swoją nazwę, nie tak jak w przypadku innych firm gdzie zdarzają się nazwy modeli, ale dotyczą one wszystkich produktów w ramach jakichś cech... np. newton na montażu dobsona ma nazwę "xxx" a refraktory na paralaktyku "yyx". Niech każdy rozmiar czy typ teleskopu ma inną nazwę i niech będą one stopniowane (opcjonalnie) np. synty: 8"-Private, 10"-sergeant, 12''-Lieutenant, 14''-Colonel, 16"-General. (inne stopnie np. Prince, King, Emperor... Cannon, Bombard, Mortar, Artillery... )

taki zabieg pozwoli zapamiętać firmę, w środowisku będzie się mówiło "stary! kupiłem sobie Skajłaczera* Kolonela! ...miażdży suty!" a nie "kupiłem synte** 900"... jakiejś tam firmy"

bardzo fajnie się prezentuje sprzęt kiedy liczby zastępują słowa (znam to z autopsji w świecie sportów eX)

b ) Kolory! niech teleskopy będą w jakichś przyjemnych (a może nawet jaskrawych!) kolorach! rynek w tej chwili składa się z teleskopów: białych (70%) szaro niebieskich (12%) czarnych (9%) pomarańczowych (3%) czerwonych (1%) żółtych (1%) sraczkowatych/innych (4%). tchnijcie trochę życia w ten świat który kojarzy się z kujonami w okularkach i pomiętych koszulach flanelowych! zróbcie teleskopy w kolorze "acid green" albo chociaż "soczysta zieleń", "pomarańcza", "ostry fiolet", "krwawa czerwień", "bordo".

inną ciekawą ideą związaną z kolorem jest użycie wielkich (zajmujących połowę zewnętrznej powierzchni teleskopu) dynamicznych naklejek z logiem albo czymś kojarzącym się z dynamiką/potęgą/majestatem/pięknem... np. Tygrys/Nosorożec/Słoń/Sokół! dobrym pomysłem byłyby też skojarzenia z wojskiem (każdy przecież wie że wojsko ma najlepszy sprzęt! internet 10000GB/s, czajniki z możliwością teleportu i wyrzutnią rakiet samo nakierowujących dalekiego zasięgu, szczoteczki do zębów z laserem zdolnym przepalić na wylot 5" płytę wolframu poniżej 5 min, samobieżną bieliznę opancerzoną kevlarem w technologii Dragon Skin...)

niech to będzie znak rozpoznawczy firmy! teleskopy z jajem!

 

Propozycja nazwy:

Endeavour (przecudnej urody nazwa nieuchronnie nasuwająca skojarzenia z jakże przewspaniałymi misjami Narodowej Agencji Aeronautyki i Administracji Przestrzeni Kosmicznej)

 

 

*skajłaczer zastępuje mi tu nie wybraną jeszcze nazwę

** słowo synta samo w sobie reklamuje Skajłaczera

Edytowane przez Gil-Galad
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy!

1. Ludzie! nie idźcie tą drogą!

żadnych Sky dreamer-ów, Celestin ów, Vixener-ów, Orionix-ów, Kurwinox-ów!!! najgorszą możliwą nazwą jest taka która kojarzy się z marką istniejących teleskopów! a już w ogóle jeśli marka ta jest renomowana/dobra! jak widzę coś takiego to od razu mi się kojarzy z sławnymi markami "MiChrl" jak: Nokla, Sorry-Eracson, THC, Yahama, Nicke, Addadis etc. nigdy nie kupiłbym drogiego sprzętu firmy która próbuje się podpierać renomą innej marki!!

 

2. Do założyciela tematu.

Jeśli zamierzacie produkować dobre teleskopy, to moim zdaniem bardzo fajnie byłoby wprowadzić coś nowego... jakiś powiew niekonwencjonalnej świeżości na rynek astro!

mam 2 pomysły związane z takim podejściem do tematu:

a ) nazwy modeli teleskopów- niech każdy teleskop ma swoją nazwę, nie tak jak w przypadku innych firm gdzie zdarzają się nazwy modeli, ale dotyczą one wszystkich produktów w ramach jakichś cech... np. newton na montażu dobsona ma nazwę "xxx" a refraktory na paralaktyku "yyx". Niech każdy rozmiar czy typ teleskopu ma inną nazwę i niech będą one stopniowane (opcjonalnie) np. synty: 8"-Private, 10"-sergeant, 12''-Lieutenant, 14''-Colonel, 16"-General. (inne stopnie np. Prince, King, Emperor... Cannon, Bombard, Mortar, Artillery... )

taki zabieg pozwoli zapamiętać firmę, w środowisku będzie się mówiło "stary! kupiłem sobie Skajłaczera* Kolonela! ...miażdży suty!" a nie "kupiłem synte** 900"... jakiejś tam firmy"

bardzo fajnie się prezentuje sprzęt kiedy liczby zastępują słowa (znam to z autopsji w świecie sportów eX)

b ) Kolory! niech teleskopy będą w jakichś przyjemnych (a może nawet jaskrawych!) kolorach! rynek w tej chwili składa się z teleskopów: białych (70%) szaro niebieskich (12%) czarnych (9%) pomarańczowych (3%) czerwonych (1%) żółtych (1%) sraczkowatych/innych (4%). tchnijcie trochę życia w ten świat który kojarzy się z kujonami w okularkach i pomiętych koszulach flanelowych! zróbcie teleskopy w kolorze "acid green" albo chociaż "soczysta zieleń", "pomarańcza", "ostry fiolet", "krwawa czerwień", "bordo".

inną ciekawą ideą związaną z kolorem jest użycie wielkich (zajmujących połowę zewnętrznej powierzchni teleskopu) dynamicznych naklejek z logiem albo czymś kojarzącym się z dynamiką/potęgą/majestatem/pięknem... np. Tygrys/Nosorożec/Słoń/Sokół! dobrym pomysłem byłyby też skojarzenia z wojskiem (każdy przecież wie że wojsko ma najlepszy sprzęt! internet 10000GB/s, czajniki z możliwością teleportu i wyrzutnią rakiet samo nakierowujących dalekiego zasięgu, szczoteczki do zębów z laserem zdolnym przepalić na wylot 5" płytę wolframu poniżej 5 min, samobieżną bieliznę opancerzoną kevlarem w technologii Dragon Skin...)

niech to będzie znak rozpoznawczy firmy! teleskopy z jajem!

 

Propozycja nazwy:

Endeavour (przecudnej urody nazwa nieuchronnie nasuwająca skojarzenia z jakże przewspaniałymi misjami Narodowej Agencji Aeronautyki i Administracji Przestrzeni Kosmicznej)

 

 

*skajłaczer zastępuje mi tu nie wybraną jeszcze nazwę

** słowo synta samo w sobie reklamuje Skajłaczera

 

 

Z twojej wypowiedzi wynika że konstruktorzy tego teleskopu nie wiedzą jak ten teleskop ma wyglądać. Jak ja to czytałem to zrozumiałem to jako rozkaz że KOLOR MA BYĆ TAKI JAK SIĘ TOBIE TO PODOBA a zdaje mi się że ten temat był tylko do propozycji nazwy nowego teleskopu a nie do mówienia innym jak teleskop ma wyglądać którego ty jeszcze sam na oczy nie widziałeś :/

 

 

ALE Z TYMI PODRÓBKAMI ZNANYCH NAZW RÓŻNYCH FIRM TO SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM

Edytowane przez majkii2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojej wypowiedzi wynika że konstruktorzy tego teleskopu nie wiedzą jak ten teleskop ma wyglądać. Jak ja to czytałem to zrozumiałem to jako rozkaz że KOLOR MA BYĆ TAKI JAK SIĘ TOBIE TO PODOBA a zdaje mi się że ten temat był tylko do propozycji nazwy nowego teleskopu a nie do mówienia innym jak teleskop ma wyglądać którego ty jeszcze sam na oczy nie widziałeś :/

 

 

ALE Z TYMI PODRÓBKAMI ZNANYCH NAZW RÓŻNYCH FIRM TO SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM

nie! chodzi mi o to żeby zaproponować ciekawe wyjście na rynek, chciałbym żeby Polska marka wybijała się ponad przeciętną i stała się symbolem, czymś kultowym, wyznacznikiem kierunku w którym ma zmierzać astronomia! chcę żeby to dzięki Polakom astronomia stała się czymś w rodzaju golfa (od sportu dla bogatych ludzi lubiących dziwnie się ubierać do sportu wyznaczającego status człowieka) nie chodzi mi o stworzenie popkultury wokół astronomii (jak w okół Gwiezdnych Wojen) ale o przeistoczenie, nauki dla panów w sweterkach i kujonów w hobby dla ludzi ciekawych świata, dla ludzi uprawiających sporty ekstremalne (jak widok przez teleskop robi wrażenie na człowieku który żyje pełnią życia to czemu na mnie miałby nie robić?) niech astronomia stanie się narodowym hobby Polaków!

rozkaz? może wydaje ci się przez słowo "niech" ale zapewniam cie ze miało to zabrzmieć jak zachęta.

Kolor? nie, nie ma być taki jak mi się spodoba... ale chciałbym wrzucić trochę koloru do worka z jednakowymi rurami... a dlaczego człowiek który przychodzi do sklepu z teleskopami ma wybrać akurat mój biały teleskop spośród setek innych takich samych? czemu ma wybrać synte 8" na dobsonie mojej firmy? ale jeśli ta synta jest jedyną zieloną to znacząca większość chce się wybić z tłumu... zresztą był już teleskop którego znakiem rozpoznawczym był kolor (bodajże pomarańczowy) i mimo że nie odstawał znacząco od reszty konkurencji sprzedawał się dobrze!

To są tylko propozycje których autor tematu może nie przeczytać albo uznać za bezczelne i bezsensowne, może też uznać je za przydatne i może wykorzysta którąś z nich... a napisałem je tutaj ponieważ z tego co wiem autor jest dość zajętym człowiekiem i wiadomość na priv. mogłaby zostać zignorowana a tu raczej ktoś je przeczyta i jeśli uzna za słuszne może polubi mój post i zwróci na niego uwagę autora...

może i nie widziałem tego/ tych teleskopów ale wiem że wygląd i jakość wykonania mają największe znaczenie przy wyborze sprzętu

gdy kupowałem gitarę [flamenco] przeglądnąłem cały sklep muzyczny i nie chciałem podjąć żadnej decyzji i nagle sprzedawca powiedział że pokaże mi gitarę Antonio Sancheza... gdy wyjął ją z pudła to aż bałem się pytać o cenę, z kumplem wzrokowo wyceniliśmy ją na 10000pln... nastroiłem ją i zacząłem grać, od pierwszego dźwięku zacząłem marzyć o niej. Gdy skończyłem grać trochę zrezygnowany spytałem sprzedawce o cenę... i szok! koleś mówi: 3200pln już wiedziałem że jest moja! wróciłem do domu i zacząłem szukać sposobu żeby zdobyć jeszcze ponad 1k pln i udało się namówiłem rodziców żeby kupić gitarę w przeciągu miesiąca, gdy byliśmy w sklepie rodzice starali się namówić mnie na tańszy instrument, ale nic z tego, kupiłem tą gitarę! a w domu z ciekawości zacząłem szukać po internecie... ale nie zgadzał mi się wygląd i w końcu okazało się że 3200pln to cena modelu z poprzedniego roku a gitara za którą tyle zapłaciłem kosztuje ponad 4k a teraz dzięki gigantycznemu zbiegowi okoliczności nosi na sobie autograf najlepszego gitarzysty na świecie i jej cena nie spadnie mimo wieku a wręcz przeciwnie...

ale po co ja to piszę? ano po to że:

1. miewam w życiu dziwne pomysły które w końcu okazują się dobre...

2. wiem jak wygląda kupowanie sprzętu przeznaczonego właściwie tylko do zabawy za spore jak na ten cel pieniądze

3. największe wrażenie zrobił na mnie wygląd tej gitary w sklepie przed zakupem obejrzałem ją bardzo dokładnie a przy okazji porównałem ją z droższymi gitarami i byłem zszokowany różnicą w dbałości o szczegóły, gitara za 8k była zrobiona z drogiego drewna ale byle jak, natomiast moja jest dopieszczona w każdym szczególe, każda deseczka w środku jest oheblowana i przycięta co do milimetra, każdy narożnik jest obłożony zaokrąglonym paskiem drewna idealnie wygiętym i oheblowanym...

4. dzięki takiej dbałości o szczegóły firma ta zyskała sobie wielkiego fana i propagatora.

5. wiem że tak samo będzie z teleskopami (a może nawet bardziej bo w gitarze najważniejszy jest dźwięk a tu oko ocenia)

6. łatwo zarazić się pasją od ludzi z pasją a gdy teleskop jest piękny i dopieszczony to widać że właśnie tacy go stworzyli...

7. wygląd to podstawa (gdyby nie oszałamiający wygląd i gdyby wisiała między innymi instrumentami to pewnie nie zwróciłbym uwagi na Nią.)

to tyle ode mnie..

 

ps. do wyglądu: zamiast naklejki można by zastosować grafikę wypalaną laserem albo trawioną kwasem... :)

Edytowane przez Gil-Galad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gil-Galad -> Gusta są różne. Ty chciałbyś mieć teleskop jaskrawo pomarańczowy, ale 99 % pewnie woli tradycyjny biały albo szary. No chyba, że ktoś chce zaszpanować, tylko nie wiem za bardzo czym. Patrzenie w gwiazdy uspokaja, wycisza biały, szary to idealne kolory w mojej opinii. Zresztą kto o zdrowych zmysłach wybiera teleskop ze względu na kolor, wygląd. Uważam, że nie jest dobrym pomysłem kreowanie wizerunku firmy w oparciu o kolor. Czemu ? Bo to nie są gacie na bazarze. Tutaj liczą się inne aspekty. Zgodzę się z Tobą z kwestii dbałości o szczegóły. Są firmy, które niezależnie od ceny nie wypuszczają chłamu i to one odnoszą sukces. Mocna marka, wiarygodność firmy to podstawa, ale myślę, że autorzy tematu doskonale to wiedzą. Oni proszą tylko o wybór nazwy, bo nie jest to takie łatwe jak się wydaje.

 

Przyszła mi do głowy kolejna propozycja. Może iScope albo Dresser? Phh. Nie no żartuje. A co do Sky Dreamera, mam jedno pytanie. Czy Sky Watcher kojarzy Ci się z Sky Masterem albo Skyluxem ? Bo mi nie.

 

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze, najbardziej chwytliwe. Więc może.

 

StarDream (SD)

StarNight (SN)

DreamCloud Scope(DC)

BlueSky (BS)

DarkSky (DS;)

MyDream (MD)

SkyQuest

Edytowane przez jareksmolak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było aby istniał związek z Heweliuszem. W poprzedniej propozycji Scuti wiązało się z Tarczą Sobieskiego którą to nazwę nadał nasz astronom.

Ale jeżeli damy nazwę

 

Sobieski

 

to też będzie związek /nie wiem, czy nie jest ona zastrzeżona/ :)

 

zawsze można też dać nazwę "Marysieńka"

 

inne propozycje:

 

igła

wektor

wit

kastor

sokół

ariel

lem

Edytowane przez swordek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gil-Galad, jareksmolak ma rację. Z tego co zrozumiałem, to teleskopy będą przeznaczone raczej na rynek zaawansowanych amatorów a ci raczej patrzą na parametry a mniej na wygląd. Ja to tam zaawansowany nie jestem, ale kupując sprzęt za niemałe pieniądze, mając twojego przykładowego "skajłaczera" Titanium General Mortyr z wielką naklejką tygrysa i w kolorze Lila róż doope a obok konkurencji cośtam 200/1000 pyrex o podobnej jakości w kolorze białym - wziąłbym tego drugiego nawet jak bym miał dopłacić stówę (czy tam nawet więcej - w zależności od klasy sprzętu). I podejrzewam, że większość potencjalnych klientów z grupy docelowej - podobnie.

W twojej "teorii" jest duża sprzeczność: najpierw nie chcesz, żeby to była kolejna chińska podróba a'la panascanic czy inny abibas po czym podajesz receptę na wygląd takiej właśnie podróby. To się świetnie sprawdzi w media markcie. Mając tam kilka białych czy szarych teleskopów za 100-200 zł dziecko koniecznie będzie chciało ten oczojebnozielony z wielkim rekinem o nazwie King Shark Bombard 2000 za 250 zł. Nie sądzę, żeby ten rynek w ogóle był brany pod uwagę. Do takiej ceny trzeba zejść i z marżą i z jakością. A jak ktoś kupuje sprzęt choćby i za 500 - 700 zł to raczej jest już troszeczkę zorientowany - prędzej weźmie SkyWatchera niż coś co wygląda jak abibas...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CelOriSkyBress...a co, jak szaleć to szaleć :szczerbaty:

 

Tak już serio, według mnie nazwa powinna być słowem polskim, które będzie się kojarzyć z astro a i obcokrajowcy nie połamią sobie na nim języka i również nawet nie znając naszej mowy, skojarzą co to za słowo, np

Kometa

Planeta

Meteor

:g:

Co do koloru to nowa marka może zdecydować się na jakiś swój oryginalny kolor ale jakiś 'dostojny' (stonowany). Jaskrawe barwy to dla mnie nieporozumienie, w ostateczności mogłyby być na indywidualne zamówienie. Jakoś nie wyobrażam sobie zlotu wyglądającego jak parada równości :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

King Shark Bombard 2000... Kurczę to naprawdę nieźle brzmi. ;)

 

No to jedziemy dalej ;)

General Master 2k4

Colonel Combat 3000

 

na rynek niemiecki:

Fieldmarschall Rommel

Panzergruppe Guderian

 

na rosyjski:

Marszałek Żukow

 

na USA:

bazooka

Shermann

Paton

Eisenhower

Enola Gay ;)

 

na brytyjski:

Churchill

Montgomery

 

Bardziej na poważnie, choć może niekoniecznie na to nie wygląda:

COSMO - Clear Optics Sky MOnster

Skyche, Skycher - połączenie słów sky i catcher

albo zupełnie inny tok myślenia: GZN - Gwiazdka Z Nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy!

1. Ludzie! nie idźcie tą drogą!

żadnych Sky dreamer-ów, Celestin ów, Vixener-ów, Orionix-ów, Kurwinox-ów!!! najgorszą możliwą nazwą jest taka która kojarzy się z marką istniejących teleskopów! a już w ogóle jeśli marka ta jest renomowana/dobra! jak widzę coś takiego to od razu mi się kojarzy z sławnymi markami "MiChrl" jak: Nokla, Sorry-Eracson, THC, Yahama, Nicke, Addadis etc. nigdy nie kupiłbym drogiego sprzętu firmy która próbuje się podpierać renomą innej marki!!

 

2. Do założyciela tematu.

Jeśli zamierzacie produkować dobre teleskopy, to moim zdaniem bardzo fajnie byłoby wprowadzić coś nowego... jakiś powiew niekonwencjonalnej świeżości na rynek astro!

mam 2 pomysły związane z takim podejściem do tematu:

a ) nazwy modeli teleskopów- niech każdy teleskop ma swoją nazwę, nie tak jak w przypadku innych firm gdzie zdarzają się nazwy modeli, ale dotyczą one wszystkich produktów w ramach jakichś cech... np. newton na montażu dobsona ma nazwę "xxx" a refraktory na paralaktyku "yyx". Niech każdy rozmiar czy typ teleskopu ma inną nazwę i niech będą one stopniowane (opcjonalnie) np. synty: 8"-Private, 10"-sergeant, 12''-Lieutenant, 14''-Colonel, 16"-General. (inne stopnie np. Prince, King, Emperor... Cannon, Bombard, Mortar, Artillery... )

taki zabieg pozwoli zapamiętać firmę, w środowisku będzie się mówiło "stary! kupiłem sobie Skajłaczera* Kolonela! ...miażdży suty!" a nie "kupiłem synte** 900"... jakiejś tam firmy"

bardzo fajnie się prezentuje sprzęt kiedy liczby zastępują słowa (znam to z autopsji w świecie sportów eX)

b ) Kolory! niech teleskopy będą w jakichś przyjemnych (a może nawet jaskrawych!) kolorach! rynek w tej chwili składa się z teleskopów: białych (70%) szaro niebieskich (12%) czarnych (9%) pomarańczowych (3%) czerwonych (1%) żółtych (1%) sraczkowatych/innych (4%). tchnijcie trochę życia w ten świat który kojarzy się z kujonami w okularkach i pomiętych koszulach flanelowych! zróbcie teleskopy w kolorze "acid green" albo chociaż "soczysta zieleń", "pomarańcza", "ostry fiolet", "krwawa czerwień", "bordo".

inną ciekawą ideą związaną z kolorem jest użycie wielkich (zajmujących połowę zewnętrznej powierzchni teleskopu) dynamicznych naklejek z logiem albo czymś kojarzącym się z dynamiką/potęgą/majestatem/pięknem... np. Tygrys/Nosorożec/Słoń/Sokół! dobrym pomysłem byłyby też skojarzenia z wojskiem (każdy przecież wie że wojsko ma najlepszy sprzęt! internet 10000GB/s, czajniki z możliwością teleportu i wyrzutnią rakiet samo nakierowujących dalekiego zasięgu, szczoteczki do zębów z laserem zdolnym przepalić na wylot 5" płytę wolframu poniżej 5 min, samobieżną bieliznę opancerzoną kevlarem w technologii Dragon Skin...)

niech to będzie znak rozpoznawczy firmy! teleskopy z jajem!

 

Propozycja nazwy:

Endeavour (przecudnej urody nazwa nieuchronnie nasuwająca skojarzenia z jakże przewspaniałymi misjami Narodowej Agencji Aeronautyki i Administracji Przestrzeni Kosmicznej)

 

 

*skajłaczer zastępuje mi tu nie wybraną jeszcze nazwę

** słowo synta samo w sobie reklamuje Skajłaczera

 

 

A nie wydaje Ci się, że sprawa wyglądu jest drugorzędna? Nie twierdzę, iż nie ma ona znaczenia. Ale gdybym miał do wyboru wymuskane i wypieszczone 10-calowe lustro (mówię o obudowie) i 20-calowe wykonane z beczki po śledziach (umytej) w tej samej cenie, to myślisz, że które bym wybrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje Ci się, że sprawa wyglądu jest drugorzędna?

no ale nie wiemy co to właściwie mają być za teleskopy... gdyby tak jak wszyscy robią, były to "skywatchery OEM" z tej samej fabryki, to wygląd może być szansą na odróżnienie się od jednolitej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy nazwy dla całej marki, nie zaś konkretnego produktu.

 

Naszym marzeniem jest zaopatrywać w sprzęt odbiorców w 4 różnych segmentach rynku:

1. niedzielni lukacze (każdy kto chce mieć atrakcyjny gadżet)

2. Hardcore users (pasja jest ważną częścią ich życia)

3. prosumerzy

4. pro (instytucje, obserwatoria, etc.)

 

Stylistyka I komunikacja produktow bedzie różnic się w zależności od grupy odbiorców.

 

Wykreslamy ze słownika słowo "amatorzy". Nie dzielimy w ten sposób rynku. Nie będziemy oferować sprzętu "entry level".

 

Mam nadzieje, ze pomoże wam to choć trochę.

 

Ps. Wybaczcie pisownię. Siedzę na trawce i zamiast zabawiac córeczkę analizuje wasze propozycje na komórce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie! chodzi mi o to żeby zaproponować ciekawe wyjście na rynek, chciałbym żeby Polska marka wybijała się ponad przeciętną i stała się symbolem, czymś kultowym, wyznacznikiem kierunku w którym ma zmierzać astronomia! chcę żeby to dzięki Polakom astronomia stała się czymś w rodzaju golfa (od sportu dla bogatych ludzi lubiących dziwnie się ubierać do sportu wyznaczającego status człowieka) nie chodzi mi o stworzenie popkultury wokół astronomii (jak w okół Gwiezdnych Wojen) ale o przeistoczenie, nauki dla panów w sweterkach i kujonów w hobby dla ludzi ciekawych świata, dla ludzi uprawiających sporty ekstremalne (jak widok przez teleskop robi wrażenie na człowieku który żyje pełnią życia to czemu na mnie miałby nie robić?) niech astronomia stanie się narodowym hobby Polaków!

rozkaz? może wydaje ci się przez słowo "niech" ale zapewniam cie ze miało to zabrzmieć jak zachęta.

Kolor? nie, nie ma być taki jak mi się spodoba... ale chciałbym wrzucić trochę koloru do worka z jednakowymi rurami... a dlaczego człowiek który przychodzi do sklepu z teleskopami ma wybrać akurat mój biały teleskop spośród setek innych takich samych? czemu ma wybrać synte 8" na dobsonie mojej firmy? ale jeśli ta synta jest jedyną zieloną to znacząca większość chce się wybić z tłumu... zresztą był już teleskop którego znakiem rozpoznawczym był kolor (bodajże pomarańczowy) i mimo że nie odstawał znacząco od reszty konkurencji sprzedawał się dobrze!

To są tylko propozycje których autor tematu może nie przeczytać albo uznać za bezczelne i bezsensowne, może też uznać je za przydatne i może wykorzysta którąś z nich... a napisałem je tutaj ponieważ z tego co wiem autor jest dość zajętym człowiekiem i wiadomość na priv. mogłaby zostać zignorowana a tu raczej ktoś je przeczyta i jeśli uzna za słuszne może polubi mój post i zwróci na niego uwagę autora...

może i nie widziałem tego/ tych teleskopów ale wiem że wygląd i jakość wykonania mają największe znaczenie przy wyborze sprzętu

gdy kupowałem gitarę [flamenco] przeglądnąłem cały sklep muzyczny i nie chciałem podjąć żadnej decyzji i nagle sprzedawca powiedział że pokaże mi gitarę Antonio Sancheza... gdy wyjął ją z pudła to aż bałem się pytać o cenę, z kumplem wzrokowo wyceniliśmy ją na 10000pln... nastroiłem ją i zacząłem grać, od pierwszego dźwięku zacząłem marzyć o niej. Gdy skończyłem grać trochę zrezygnowany spytałem sprzedawce o cenę... i szok! koleś mówi: 3200pln już wiedziałem że jest moja! wróciłem do domu i zacząłem szukać sposobu żeby zdobyć jeszcze ponad 1k pln i udało się namówiłem rodziców żeby kupić gitarę w przeciągu miesiąca, gdy byliśmy w sklepie rodzice starali się namówić mnie na tańszy instrument, ale nic z tego, kupiłem tą gitarę! a w domu z ciekawości zacząłem szukać po internecie... ale nie zgadzał mi się wygląd i w końcu okazało się że 3200pln to cena modelu z poprzedniego roku a gitara za którą tyle zapłaciłem kosztuje ponad 4k a teraz dzięki gigantycznemu zbiegowi okoliczności nosi na sobie autograf najlepszego gitarzysty na świecie i jej cena nie spadnie mimo wieku a wręcz przeciwnie...

ale po co ja to piszę? ano po to że:

1. miewam w życiu dziwne pomysły które w końcu okazują się dobre...

2. wiem jak wygląda kupowanie sprzętu przeznaczonego właściwie tylko do zabawy za spore jak na ten cel pieniądze

3. największe wrażenie zrobił na mnie wygląd tej gitary w sklepie przed zakupem obejrzałem ją bardzo dokładnie a przy okazji porównałem ją z droższymi gitarami i byłem zszokowany różnicą w dbałości o szczegóły, gitara za 8k była zrobiona z drogiego drewna ale byle jak, natomiast moja jest dopieszczona w każdym szczególe, każda deseczka w środku jest oheblowana i przycięta co do milimetra, każdy narożnik jest obłożony zaokrąglonym paskiem drewna idealnie wygiętym i oheblowanym...

4. dzięki takiej dbałości o szczegóły firma ta zyskała sobie wielkiego fana i propagatora.

5. wiem że tak samo będzie z teleskopami (a może nawet bardziej bo w gitarze najważniejszy jest dźwięk a tu oko ocenia)

6. łatwo zarazić się pasją od ludzi z pasją a gdy teleskop jest piękny i dopieszczony to widać że właśnie tacy go stworzyli...

7. wygląd to podstawa (gdyby nie oszałamiający wygląd i gdyby wisiała między innymi instrumentami to pewnie nie zwróciłbym uwagi na Nią.)

to tyle ode mnie..

 

ps. do wyglądu: zamiast naklejki można by zastosować grafikę wypalaną laserem albo trawioną kwasem... :)

 

 

OK. jeżeli to miało być jako zachęta lub propozycja to sformułuj to jakoś inaczej. Bo ja to bym nigdy nie posłuchał nikogo kto by mi w pewnym sensie rozkazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalena h

Witam! Moja propozycja to:

 

STELLATRO

 

 

jest to polaczenie dwoch lacinskich slow STELLA czyli gwiazda i LATRO co oznacza lowce ,wychodzi wiec Lowca Gwiazd .Chcialam ta nazwe przedstawic w innej szacie graficznej ale niestety nie udalo sie wiec wszystko zalezy od Was moi drodzy. Zycze pomyslnych lowow nowej nazwy i serdecznie pozdrawiam .

 

 

Magda H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.