Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Szukamy nazwy dla całej marki, nie zaś konkretnego produktu.

 

Naszym marzeniem jest zaopatrywać w sprzęt odbiorców w 4 różnych segmentach rynku:

1. niedzielni lukacze (każdy kto chce mieć atrakcyjny gadżet)

2. Hardcore users (pasja jest ważną częścią ich życia)

3. prosumerzy

4. pro (instytucje, obserwatoria, etc.)

 

Stylistyka I komunikacja produktow bedzie różnic się w zależności od grupy odbiorców.

 

Wykreslamy ze słownika słowo "amatorzy". Nie dzielimy w ten sposób rynku. Nie będziemy oferować sprzętu "entry level".

 

Mam nadzieje, ze pomoże wam to choć trochę.

 

Ps. Wybaczcie pisownię. Siedzę na trawce i zamiast zabawiac córeczkę analizuje wasze propozycje na komórce :)

 

 

 

 

 

 

Wśród wymienionych w temacie nazw była taka ,która by was satysfakcjonowała ???

 

 

Bardziej pasuje wam skrót od kilku wyrazów czy jeden wyraz wiążący się z astronomią???? :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w Polsce astronomia związała miasta nad Wisłą proponuję nazwę /o ile nie podał ktoś wcześniej/

 

VISTAR

 

Dla mnie bomba. Można Wychodząc od tego stworzyć Vistellar i Vistella, ale to drugie zbyt podobne do vistuli a pierwsze trochę mniej zapadające w pamięć od twojego. Vistar jest świetne. Mocne słowo, nie za długie, nie za trudne, kojarzy się z astronomią, może też się kojarzyć z vista - widok. Samo vista może wielu osobom kojarzyć się negatywnie natomiast z dodatkowym R - całkowicie zmienia brzmienie. Myślę, że reklamowo taka geneza (na świecie) byłaby lepsza niż od Wisły :) No i można trochę pokombinować z logo. Np. Proste, mocne litery (podobnie jak vistula) podkreślone przez gwiazdę jako kropkę nad i lub R wystylizowane na gwiazdę. Można też litery wpisać w granice Polski a przebieg Wisły potraktować jako i.

Według mnie najlepszy z dotychczasowych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro adam mówi że firma to do moich już chyba ośmiu propozycji dorzucę:

 

PROTOP

 

 

//uzasadnienie: GWIAZDY SĄ WYSOKO (TOP) PRO- TO PROFESJONALIZM lub POSTĘP oraz PRO-DUKCJA

 

żeby nie ożywiać dziś drugiego wątku to tu zamieszczę fajną wypowiedź - na scenie - Kabaretu Moralnego Niepokoju:

 

Skąd wiadomo, że głupi żartuje? :szczerbaty:

zapraszamy_do_konkursu.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm po poście Gil-Galad nie mogłem się powstrzymać, mała "fotoszopka", zawsze chciałem mieć teleskop w moro :szczerbaty:

 

cxamo.jpg

 

no ale to taki ot

Właśnie o coś takiego mi chodzi! nie o to żeby teleskop był oczojebnobarwny (jaskrawe kolory oznaczały odejście od standardowych), ale żeby wyróżniał się z tłumu tak jak teleskopy z włókna węglowego... moro jest ciekawą propozycją bo mimo że wyróżnia się z tłumu to jednak jest to wzór maskujący... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przypomnieć wszystkim uczestnikom tej twórczej, słownej zabawy, by przed zgłoszeniem na ASTROPOLIS swych propozycji - nie zapomnieli sprawdzić ich istnienia w sieci. Bez tego, możemy nieświadomie powielać czyjeś dawno prawnie zarejestrowane pomysły.

Edytowane przez juram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pare fajnych propozycji jakie wpadły mi do głowy

a mianowicie:

 

Zoom, coś kojarzącego się z powiększeniem ^^ czyli teleskopem np.

Jeśli już jednak taka firma istnieje, toużyć to z czymś dodatkowym np:

 

Perfect Zoom, PolZoom, MaxZoom, Zoom(m)E, AirZoom.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jedno jak się będzie teleskop nazywał ... byle nie Gucio ... bo ta nazwa jest już zarezerwowana dla mojego telepka :szczerbaty:

 

pozdrawiam

 

PS

 

tak przy okazji mam fajne hasło reklamowe gdyby Vistula przypadła Wam do gustu:

VISTULA na każdym polu!

B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.