Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nazwisko Kopernik zostało już użyte przez inną firmę to wypadła wam z rąk bardzo dobra reklama (w postaci jego nazwiska).

 

Byli jednak jeszcze inni uczeni tacy jak np. Jan Heweliusz(łac. Johannes Hevelius ur. 28 stycznia 1611 w Gdańsku ) – astronom i konstruktor instrumentów naukowych. Był wynalazcą peryskopu, browarnik i radny miasta Gdańska oraz astronom królewski królów Władysława IV i Jana III Sobieskiego, dotowany był także przez króla Francji Ludwika XIV.

 

 

W związku z tym mam kilka nowych propozycji takich jak:

 

- Hevelius

- Hevelius Telescope

- Hevelius Constructors

 

oraz wiele innych nazw z użyciem jego nazwiska :astronom::banan::lol:

 

 

 

 

Według mnie idealnie pasuje.....

Edytowane przez grzep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baltinea

 

balt - od baltic (łac.), bałtyk

tinea - (łac.) ćma

 

 

Trafna analogia ze światem przyrody przy jednoczesnym wskazaniu obszaru geograficznego, z którego wywodzi się marka.

Dodatkowo nazwa własna bez historii z szansą na atrakcyjną estetykę produktu.

 

Ew. można przekopać atlas motyli nocnych, wybrać coś ciekawie brzmiącego i pobawić się w słowotwórcze ekscesy.

 

pozdrawiam,

Adam Pietrzykowski

 

ps też mam skojarzenia z bellineą ;)

Edytowane przez pan planeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pare fajnych propozycji jakie wpadły mi do głowy

a mianowicie:

 

Zoom, coś kojarzącego się z powiększeniem ^^ czyli teleskopem np.

Jeśli już jednak taka firma istnieje, toużyć to z czymś dodatkowym np:

 

Perfect Zoom, PolZoom, MaxZoom, Zoom(m)E, AirZoom.

 

Pozdrawiam

 

Zoom moze zniechecac co do sprzetu sugerujac optyke typu zoom - co glownie przeklada sie na utrate swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AstroBlade, OpticsBlade, Blade, HunterOptics, SkyAbove, MagnificentSpace, AstroLens, SkyMirror, SkySurf, astrosurf, Dreamer, Dreamscape, spell, astrospel, polspell, newWay, bellwether.

Edytowane przez harryLH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jedno jak się będzie teleskop nazywał ... byle nie Gucio ... bo ta nazwa jest już zarezerwowana dla mojego telepka :szczerbaty:

 

pozdrawiam

 

PS

 

tak przy okazji mam fajne hasło reklamowe gdyby Vistula przypadła Wam do gustu:

VISTULA na każdym polu!

B)

 

 

Są też bizony i class'y ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież jest już teleskop heweliusza ten który sam stworzył

 

 

 

 

 

ale firmy o tej nazwie nie ma........ a Heweliusz to raczej nie będzie miał nic przeciwko użyciu jego nazwiska jako nazwy teleskopu.... :szczerbaty:

Edytowane przez grzep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy dawnych polskich uczonych znowu jesteśmy, był jeszcze taki pan, związany z Wrocławiem, silnie identyfikujący się z Polską, podobno pierwszy znany polski uczony, m.in. o optyce pisał. Nazywał się... Erazm Ciołek. Na szczęście znany jest pod bardziej wdzięcznym imieniem:

Witelon

Tudzież [za wiki]: Witelo, Vitellio, Vitello, Vitello Thuringopolonis.

 

Nazwany jego imieniem krater na Księżycu to Vitello, więc taką nazwę bym sugerował.

 

Była jeszcze astronom Maria Cunitz (asteroida od niej nazwana to Mariacunitia). Z jej narodowością podobnie, jak z Kopernikiem, ale pochodziła ze Śląska i miała silne związki z Polską. Trochę zapomniana, ale wówczas podobno najbardziej znana uczona od czasów Hypatii.

Edytowane przez Twilight Sparkle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko moja propozycja i uważam ze nie jest zła bo jeśli można bylo użyć

nazwiska Kopernik to czemu nie można Heweliusz????

 

 

A i tak o końcowej nazwie zdecydują założyciele tematu......

Pomóżmy więc w wyborze i zacznijmy głosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżmy więc w wyborze i zacznijmy głosować.

 

głosować?? a gdzie jest jakakolwiek mowa o głosowaniu? Adam i Jazz sami chcą sobie wybrać nazwę ich marki teleskopów- i w zamian za jej wymyślenie "zapłacić" teleskopem. Skąd głosowanie? i jak- chcesz zrobić ankietę z tysiącem pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głosować?? a gdzie jest jakakolwiek mowa o głosowaniu? Adam i Jazz sami chcą sobie wybrać nazwę ich marki teleskopów- i w zamian za jej wymyślenie "zapłacić" teleskopem. Skąd głosowanie? i jak- chcesz zrobić ankietę z tysiącem pozycji?

Mialem na myśli "łapkę w górę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to wymyślanie idzie :szczerbaty:

 

Moja nowa propozycja to:

 

FIYOST albo FIYOS -FInd YOur STar :)

 

 

A co do tego teleskopu w moro, to jak się wyjdzie z takim na dwór to ludzie pomyślą, ze to jakiś sprzęt wojskowy, albo wyrzutnia rakiet :lol:

 

Jeszcze chciałem dodać, że jak nie wiecie czy była już jakaś nazwa (propozycja), to każde forum ma coś takiego magicznego, co zwie się wyszukiwarką. W prawym górnym rogu klikacie to małe koło zębate, w "Search in section" zaznaczacie "Forums" i wyszukujecie słowa, które chcecie sprawdzić, czy nie wystąpiło. Jeżeli nic nie znajdzie, tzn. że nikt wcześniej nie użył danego słowa na forum, a jeżeli coś znajdzie i będzie tam temat "Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów", tzn. że ktoś już wcześniej zaproponował daną nazwę w tym temacie. Można kliknąć na temat i automatycznie przeniesie nas na tą stronę, gdzie wystąpiła nazwa.

 

Pozdro! :Salut:

Edytowane przez Kosciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriotycznie:

 

Aquila / AquiScope / AquiScopes

 

Patriotyczno-nowocześnie-kopernikańsko, ale bez kopernika:

 

Heliocentric Scopes

 

Ale tak naprawdę, z racji roku powstania - 400 rocznica urodzin Heweliusza - nazwa to powinno być jakieś "hevelianum".

 

I dlatego:

 

Prodromus Scopes (na cześć Prodromus Astronomiae)

 

Mira Scopes ew. MiraScope(dobrze się kojarzy - cudowne teleskopy, a podobno to Heweliusz nadał o Ceti nazwę "Mira" - choć niektórzy twierdzą, że Fabricius).

 

Scutum (to już chyba było).

 

Edit: Autokorekta - scutum niedobre, bo w krajach anglojęzycznych i u lekarzy za bardzo będzie kojarzyć się ze scrotum :-)

 

 

Pozdrawiam,

karpies

Edytowane przez karpies
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.