Jump to content
Adam_Jesion

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów

Recommended Posts

I daj Ci Boże wygrać! Naprawdę będzie mi miło być inspiracją Twojego zwycięstwa.

Niech Ci dobrzy służy i ciemnego nieba życzę.

Moje kolejne propozycje:

Regime

StarRegime

LightRegime

SkyRegime

//wbrew pozorom nie takie głupie {może któraś wygrać} AHA Regime oznacza między innymi "system" i nie tylko polityczny reżim :icon_idea:

p.s.

Przy okazji tego NIBIMBRU

{ bo status musiałem refocusować do innych celi :D }

dziekuję Ci Tomku_P, że poparłeś wczoraj w moim statusie - co nieco - koncepcję Synty 8 na dobsonie na obrzeżach Olsztyna.

To naprawdę było wysokiej klasy (zważywszy na kontekst ;) ). Dowiedzieliśmy się, że miałeś kiedyś Newtona 150mm na EQ32.

Edited by ekolog

Guest TAMSE24

TELSTAR

SHIFT

RUST

HIFLOW

HIFLO

FLUO

TRIBE

SCRUFF

MOVE-ON

HEAVY

KNIGHT

NIGHT

• Like 1

I daj Ci Boże wygrać! Naprawdę będzie mi miło być inspiracją Twojego zwycięstwa.

Niech Ci dobrzy służy i ciemnego nieba życzę.

dzięki :) niewątpliwie przydałoby się wyjść poza lornetkę

Moje kolejne propozycje:

Regime

StarRegime

LightRegime

SkyRegime

//wbrew pozorom nie takie głupie {może któraś wygrać}

Całkiem fajne. A swoją drogą, patrząc na mnogość pomysłów, oprócz nazwy dla marki można tu znaleźć i kilka nazw dla serii teleskopów, np. Vistar Regime, Vistar LightCatcher ;)

Vistar dlatego, że ta nazwa bardzo mi się spodobała i niezależnie od wyniku konkursu cholernie zazdroszczę jej autorowi, że ją wymyślił. Osobiście - mój faworyt, gdybym ja decydował o nazwie to chyba musiałaby być zastrzeżona, żebym jej nie wybrał...

Guest TAMSE24

COURSE

OLIVER

RUBY

INVADER

HORN

JERYHO

VINYL

Guest Kieziu

[font="Comic Sans MS"]ACCURATUS

AEROLITE

APOAXA

ASTROIDE

ASTROIDEA

ECLIPTICA

FOTO

GRAVITER

IMPERATOR

INVICTO

LUXAE

PARALLAXA

ULTRA

APOMASTER[/font]

O kurde, wstaje dzisiaj rano, a tu tyle postow juz napisanych i znowu "swieze" propozycje :) Czyzby tak wczorajsze Perseidy na wene podzialaly... :) Ok, biore sie teraz za komentowanie. Oczywiscie na pierwsze miejsce wysuwa sie dzisiaj nazwa NIMABIMBRU :) pomyslowe i jakze pobudzajace nasza wyobraznie. Ciekawie takze brzmia nazwy: STAR CATCHER lub LIGHT CATCHER szkoda tylko, ze juz byly wczesniej wymienione :) A tak bardziej na powaznie: podobaja mi sie nazwy zaproponowane przez ekologa - fajnie brzmia i sie nie powtarzaja. Do gustu przypadla mi takze nazwa PARALLAXA.

Będąc pochwalonym ...

pozwolę sobie zatem jeszcze coś dodać

REGIME

zaproponowałem także dlatego że to i dla Niemców jest to samo (system) a nie czarujmy się

Jesion i tam musi/powinien realizować sukces handlowy --- se wyobraźcie że deltaoptical (tfu teraz już jej nie lubie)

bezproblemowo wysłała zapłacony prze mnie teleskop DHL-em do znajomej Niemki

tylko (sprytnie ale malo) podwyższyli opłatę o umówioną telefonicznie kwotę [po prostu nabyłem jakiś gadżet na niby żeby ich komputer wygenerował odpowiedni m-transfer

- ha! - znowu o Nibiru :) ]

//a teraz dowcip:

Panowie i Panie

kurna

piszcie! piszcie! do 1000-cznego postu blisko - wstyd nie dojechać :D

kolejna propozycja (ORDNUG MUSS SEIN):

WIESIA

Edited by ekolog

Guest TAMSE24

BREAKdaSUN

BREAKdaSTAR

GRID

NORSTAR

Guest TAMSE24

MEGA

BOX

CONTROL

VENTOR

FINGER

GROMADA

Guest TAMSE24

ACTION TUBE

HERO

Tamse24 niektóre z Twoich propozycji mnie dobijaja np. Finger, Box. Co to ma miec wspólnego z marka teleskopow? No chyba, ze przepisujesz tutaj slownik jezyka angielskiego, to jeszcze zrozumiem :)

Guest Kieziu

ASTRONOMIA

AMBER

ADVENTURE

APARAT

EGO

EAGLE

AQUILA

ASTROVENATOR

STELLARIA - bardzo ładny kwiatek swoją drogą ;-)

SCIENTIA

SCIENCE

PATRON

NOX

GEO

DUX

PLUTO

ZODIAC

ION +

VISION

moja kolejna propozycja to poprostu Enigma bez rzadnych sky-ów, star-ów, watcherów itp.

Enigma to poprostu można powiedzieć zagadka a kosmos, planety, mgławice, galaktyki to przecież jest nadal zagadka.

PS. Czy konkurs kończy się o godz. 00:00 czy o tej o której był wystawiony pierwszy post?

Edited by majkii2001
  • Like 1

Ciekawie takze brzmia nazwy: STAR CATCHER lub LIGHT CATCHER szkoda tylko, ze juz byly wczesniej wymienione :)

hmmm, no coś tak czułem, ale forumowa wyszukiwarka nie pokazała nic takiego, no to wrzuciłem :)

Nie zobaczę raczej końca tego wątku (przynajmniej nie "na żywo") - spadam na urlop, a neta mogę nie mieć :blink: więc :

Freedom (propozycja ofkors)

Dorzucę jeszcze:

NUBAJ

Znaczy kompletnie nic (przynajmniej na pierwsze przeszukanie w googlach), jest krótkie, dobrze brzmi i dodatkowo ma ukryte wspak inicjały firmy Adama JBN.

Nie kojarzy się z Polską? Można dać w logo biało-czerwone literki :lol:

A to juz dzisiaj o polnocy sie konczy konkurs?

Guest TAMSE24

Tamse24 niektóre z Twoich propozycji mnie dobijaja np. Finger, Box. Co to ma miec wspólnego z marka teleskopow? No chyba, ze przepisujesz tutaj slownik jezyka angielskiego, to jeszcze zrozumiem :)

TEEE KOLEGO ZAJMIJ SIE WYMYSLANIEM NAZW I ZABAWA . DODAM ROWNIEZ ,ZE NP. NAZWA ORANGE NIE MA NIC WSPOLNEGO Z TELEFONAMI KOMORKOWYMI, A CANON NIE JEST NAZWA ARMATY TYLKO APARATU FOTOGRAFICZNEGO.SZUKAMY LADNEJ SKLADNI LITEROWEJ ORAZ GRAFICZNIE DOBRZE DOBRANYCH LITER.DZIEKI TEMU BEDZIE MOZNA LATWO I SZYBKO STWORZYC ORYGINALNE LOGO NOWEJ FIRMY.PEACE BROOOO!!!:)

Wyloozuj BRO :) Ja tylko pisze jak ja odebralem twoje propozycje.

Pozdrawiam :)

a może

ADASTRA

AD'ASTRA

SWAN

SIRIUS

DARKHUNTER

SKYHUNTER

STARHUNTER

PANDORA

pozdr

tutifruti

Edited by tutifruti

O, atmosfera gęstnieje znaczy się zbliża się koniec konkursu :Boink:

To jeszcze coś ode mnie. Zgodnie z sugestią jaka pojawiła się gdzieś na początku tego wątku pomyślałem o jakimś kobiecym imieniu.

Astrolea lub po prostu Lea - kojarzy się z gwiazdozbiorem Lwa; dodatkowo jego kształt lub symbol można wykorzystać w logo

Asteria, Selene - po greckich Tytanidach

Ewentualnie:

Caelonia - połączenie łacińskich "caelum" (niebo, niebiosa) i "Polonia" (Polska)

• Like 1

Koniec konkursu już jutro, więc ja też podam kilka propozycji:

Heliocentric Optics

Heliocentric Sky Telescopes (skrót HST; miłośnikom astronomii będzie się kojarzyć z Teleskopem Hubble'a :szczerbaty: )

Heliocentric Optics Instruments

Heliocentric Optics Group

I jeszcze tak zupełnie z innej beczki:

Vistula Scopes

Vistula Optics

Pozdrawiam

Marcin_K12

PS. Propozycję "Heliocentric" ktoś już kilka stron wcześniej podał, lecz ja nie kopiowałem, tylko zastosowałem się do propozycji Adama Jesiona

(...) 3. próbujcie też miksować propozycje innych, tak żeby powstały nowe twory. (...)

Edited by Marcin_K12

Guest TAMSE24

ROCKSTAR :]

SEE

LOOK

UNIVERSE

KLON

BIGGEST

TOTALASTRAL

ASTRAL

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Love
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 166 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.