Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

El Nath moze i nie kojarzy sie z Polska, ale kojarzys sie z krajami arabskimi (bynajmniej dla mnie). Majkii2001 ja do Twoich propozycji dodalbym jeszcze:

Ice

Air

To tak do kompletu :)

 

 

Oraz Water teraz będzie między narodowo

Edytowane przez majkii2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAPOL :szczerbaty:

 

PS Dla dociekliwych: nie od Gazety Polskiej, nie od GASPOLU, tylko od gapienia się (dosadnie). ;) Jakby nie było do gapienia się w kosmos (wizualnie, czy przez kamerkę) służyć będzie przecież to ustrojstwo! :)

 

... dla nas zdrobniale: "kupiłem właśnie 'gapusia' ", dla obcokrajowców: The Great (Good) APO from POLand

 

Wg. mnie nazwa nie musi być bezpośrednio (a nawet wcale) związana z astronomią (przecież telepków nie chodzimy kupować do warzywniaka ;) )! Przykładem takiego sukcesu marketingowego, jeśli chodzi o nazwę, niech będą przytaczane wcześniej komputery Apple (obecnie nie tylko komputery).

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astromiłośnik

Wymyśliłem parę nazw, mam nadzieję, że się wam spodobają, a przede wszystkim Panu Jesionowi. Zgodnie z wytycznymi starałem się by nazwa była możliwie krótka, kojarzyła się z naszym ukochanym hobby, czyli astronomią i do tego (co jest bardzo ważne w reklamie) wpadała w ucho zjadaczy chleba.

 

Moja pierwsza nazwa to See The Stars (See oznacza wiele rzeczy, czyli po naszemu nazwa będzie brzmieć Widzieć Gwiazdy, Ujrzeć Gwiazdy, Zobaczyć Gwiazdy, miej więcej), skrót nazwy, który moim zdaniem jest świetny S.T.S. kojarzy się z misjami kosmicznymi na N.A.S.A. Mam nadzieję, że tym samym spełniłem warunek „jednej literki” z przymrużeniem oka. Jeżeli nie, można pobawić się grafiką, osobiście mam przed oczyma taki obraz, oko a w nim odbicie gwiazd i drogi mlecznej. Graficznie, warunek „jednej literki” Pana Jesiona mógłby być spełniony bezproblemowo.

 

Nazwę tę, można śmiało użyć w reklamie, bez żadnych zmian. Przykładowo „Nie czekaj, zobacz gwiazdy z nami już dziś” „Don’t wait, see the stars with us today”. Przyznaje, że po angielsku znacznie lepiej to brzmi, niż w naszym rodzimym języku.

 

Druga nazwa, niezbyt odmienna, możliwe, że lepsza. See The Space, (Po naszemu Zobacz Kosmos, Wszechświat) skrót ten sam, nazwa prosta i wpadająca w ucho, i nadająca się do kampanii reklamowej.

 

Teleskopy w pierwszych dwóch wypadkach miały by fajne nazwy od nazwy firmy (oczywiście jeżeli zastosujemy skrót) STS-1 , 2 itd. Można też użyć gwiazdek czyli, Syriusz, Capella itd.

 

Trzecia nazwa, chyba dużo mniej udana, ale postanowiłem, że jednak ją przedstawię.

Catch The Sky albo Sky Catcher, (co po naszemu oznacza po prostu, łap niebo, łapacz nieba, złap niebo) myślę, że jest to fajna nazwa, krótka, a przez to łatwa do zapamiętania, co ma znaczenie w kampanii reklamowej, no i oczywiście kojarząca się z naszym ukochanym hobby.

 

Wymyśliłem jeszcze takie nazwy, Space Tiger (Kosmiczny Tygrys), Space Voyager (Kosmiczny Podróżnik) i na końcu po prostu Star (Gwiazda) Albo Space Star (Kosmiczna Gwiazda) Nie czekaj, kup sobie gwiazdkę już dziś :yahoo:

 

A co powiecie na Kosmicznego Przyjaciela, czyli po ang. Space Firend ? :friends::astronom: Nazwa wpada w ucho.

 

 

Dziękuję za uwagę, wymyślając nazwy brałem pod uwagę nazwę firmy jak i teleskopu :)

Edytowane przez Astromiłośnik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astromiłosnik fajne nazwy zarzuciles. Bardzo mnie przypadly do gustu :) Ja moze jeszcze raz zapodam wymyslone przeze mnie nazwy, ktorymi ja osobiscie nazwalbym wlasna firme dzialajaca w tej branzy:

PLATINUM OPTICS

DIAMOND OPTICS

FOTON

LIGHTCATCHER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Telesphoros albo Telesforos - z greki - doprowadzony do doskonałości. A w końcu teleskopy p. Adama będą do niej doprowadzone, prawda? Nazwa brzmi profesjonalnie, przywodzi na myśl teleskop i przy okazji, dla starszych klientów z Polski- sentymentalne skojarzenie ze smokiem Telesforem z programu dla dzieci "Pora na Telesfora" :)

 

- Podobna nazwa, z subtelniejszym odwołaniem do tego samego greckiego terminu- Telesphere / Telespheros - w końcu teleskopem oglądać będziemy sferę niebieską, sprzętem doprowadzonym do doskonałości.

 

Trochę prostszych propozycji :

 

-Adastra

 

- Starrysky

 

- Seestars ( tylko bez skojarzeń z tandetnym zespołem, bardzo proszę )

 

- Skyart

 

- Starforge (odwołanie do uniwersum Star Wars zamierzone)

Edytowane przez Vidar02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nazwę PRIUM, ewentualnie PRIUM Optics. Łatwa do wymówienia w każdym języku, krótka i oparta na zlepku dwóch słów: prime (czyli pierwszy, najważniejszy) i universum (którego znaczenia chyba nie trzeba wyjaśniać).

Edytowane przez majtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSCYPEK dobra nazwa dla teleskopu :) I od razu tekeskop bedzie zarejestrowany jako produkt regionalny :)

 

 

ale w polsce oscypek to nie jest oscypek tylko scypek czy jakos tak bo niemcy sie sraja o ta nazwe. ja wiec proponuje polską nazwę Kabanos lub najbardziej polskie słowo żółć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.