Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze liczę to konkurs jeszcze trwa jakąś godzinę! jeśli zaczął się 31 lipca o 19:17 to dokładnie 2 tygodnie mijają o 19:17 14 sierpnia...

więc macie jeszcze godzinkę na wymyślenie czegoś mądrego!

chociaż może źle liczę... ale moja rzeczywistość jest dziś lekko zaburzona...:Beer:

ale nie! dobrze przecież liczę!! sprawdziłem! :D:Boink::szczerbaty:

Edytowane przez Gil-Galad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo o 19:17 kończymy konkurs. Bardzo, bardzo wszystkim dziękuję i nie ukrywam, że jestem zaskoczony ogromną popularnością tej akcji. Liczby mówią same za siebie:

- 1050 postów z propozycjami

- kilka tysięcy propozycji nazw

- 45 tysięcy wizyt w wątku

- klikanaście tysięcy osób weszło do tego wątku

i to wszystko w 14 dni. MAAAASAAAKRAAAA :szczerbaty::notworthy:

 

Sądziłem, że dzisiaj będę w stanie podać Wam nazwę, ale nie dam rady. Musimy to z Jackiem przetrawić, potem się z tym przespać (parokrotnie). Jest wiele fajny propozycji nad którymi się zastanawiamy. Nie będzie łatwo.

 

Potrzebujemy na to od 1 do 2 tygodni - max. Postaramy się załatwić to, jak najszybciej. To decyzja na całe życie dlatego, mam nadzieję, zrozumiecie naszą decyzję.

 

Na koniec mam pytanie - co robimy z tym wątkiem? Jest w nim wiele z waszej pracy i kreatywności, a nie wiem, czy chcecie, aby to robiło za otwartą skarbnicę nazw astronomicznych? Ryzyko jest takie, że swoje pomysły być może zobaczycie jutro u innych firm (już dostałem kilka sygnałów, że bardzo przydatny wątek). Nikt Wam pewnie nigdy nie zapłaci za takie podkradzenie pomysłu - stąd moje pytanie.

 

Co robimy?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo o 19:17 kończymy konkurs. Bardzo, bardzo wszystkim dziękuję i nie ukrywam, że jestem zaskoczony ogromną popularnością tej akcji. Liczby mówią same za siebie:

- 1050 postów z propozycjami

- kilka tysięcy propozycji nazw

- 45 tysięcy wizyt w wątku

- klikanaście tysięcy osób weszło do tego wątku

i to wszystko w 14 dni. MAAAASAAAKRAAAA :szczerbaty::notworthy:

 

Sądziłem, że dzisiaj będę w stanie podać Wam nazwę, ale nie dam rady. Musimy to z Jackiem przetrawić, potem się z tym przespać (parokrotnie). Jest wiele fajny propozycji nad którymi się zastanawiamy. Nie będzie łatwo.

 

Potrzebujemy na to od 1 do 2 tygodni - max. Postaramy się załatwić to, jak najszybciej. To decyzja na całe życie dlatego, mam nadzieję, zrozumiecie naszą decyzję.

 

Na koniec mam pytanie - co robimy z tym wątkiem? Jest w nim wiele z waszej pracy i kreatywności, a nie wiem, czy chcecie, aby to robiło za otwartą skarbnicę nazw astronomicznych? Ryzyko jest takie, że swoje pomysły być może zobaczycie jutro u innych firm (już dostałem kilka sygnałów, że bardzo przydatny wątek). Nikt Wam pewnie nigdy nie zapłaci za takie podkradzenie pomysłu - stąd moje pytanie.

 

Co robimy?

 

Może wątek tylko do odczytania dla tych którzy brali w nim udział albo dostępny dla użytkowników z forum z określonym stażem/ilością postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie MASAKRA. Juz dawno na AF... przepraszam, Astropolis :) nie bylo tak popularnego watku, tematu. To tylko swiadczy o ogromnym potencjale naszego forumowego spoleczenstwa. Co do samego tematu, nawet na mysl mi nie przyszlo, ze jakies osoby trzecie (tzn. spoza forum) moglyby korzystac z naszych propozycji...

PS: Czy pan Adam moze uchylic rabka tajemnicy co jest niespodzianka dla najaktywniejszych komentatorow :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie MASAKRA. Juz dawno na AF... przepraszam, Astropolis :) nie bylo tak popularnego watku, tematu. To tylko swiadczy o ogromnym potencjale naszego forumowego spoleczenstwa. Co do samego tematu, nawet na mysl mi nie przyszlo, ze jakies osoby trzecie (tzn. spoza forum) moglyby korzystac z naszych propozycji...

PS: Czy pan Adam moze uchylic rabka tajemnicy co jest niespodzianka dla najaktywniejszych komentatorow :)

 

 

heh już wiem dlaczego tak się wypowiadałeś na każdą propozycję ;D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekad masz racje Majkii2001, ale idac Twoim tropem myslenia to mozna powiedziec, ze kazdy kto bral udzial w konkursie jest materialista... Poza tym mam wakacje i duzo wolnego czasu tak wiec moge sie popisac kreatywnoscia. Zreszta kto Tobie bronil udzielac sie w tym temacie? Pan Adam wszystkich, bez wyjatku, zachecal do brania aktywnego udzialu w tym watku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekad masz racje Majkii2001, ale idac Twoim tropem myslenia to mozna powiedziec, ze kazdy kto bral udzial w konkursie jest materialista... Poza tym mam wakacje i duzo wolnego czasu tak wiec moge sie popisac kreatywnoscia. Zreszta kto Tobie bronil udzielac sie w tym temacie? Pan Adam wszystkich, bez wyjatku, zachecal do brania aktywnego udzialu w tym watku...

To co nazywasz kreatywnością, nie zawsze sprawiało takie wrażenie... Sory raczej byłeś męczący - lepiej jakbyś w każdym poście proponował nazwę, a nie pisał 3 po 3 komentując innych i nazywając nas teraz wszystkich materialistami...

Edytowane przez harryLH
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie nazywam materialista, jesli ktos odniosl takie wrazenie to z gory go najmocniej przepraszam. Przykro mi zas, ze ktos mogl odniesc wrazenie, ze moje posty sa pisane na sile. Pewnie wynika to z ich blachej formy, w ktorej to mowilem ktore nazwy mi sie podobaja, a ktore nie podobaja, dodajac ewentualnie wlasne propozycje. Ale czy to znaczy, ze musze od razu pisac referaty zeby ktos takiego wrazenia nie odniosl? Jestesmy garstka astropasjonatow na caly kraj, tak wiec zadne podzialy i klotnie nie sa nam potrzebne. Nie bede ukrywal, ze w pewnym stopniu zalezy mi na nagrodzie niespodziance, ale nie jest ona warta wasni tu na forum. Lubie was za to ludziska, ze i wy kochacie nocne niebo i niech tak zostanie. Nie offtopujmy juz i zyjmy w pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec mam pytanie - co robimy z tym wątkiem? Jest w nim wiele z waszej pracy i kreatywności, a nie wiem, czy chcecie, aby to robiło za otwartą skarbnicę nazw astronomicznych?

zrobić tak, żeby przy czytaniu tego wątku zawsze pojawiał się komunikat (na każdej stronie)

 

"Drogi czytelniku! Jeżeli skorzystasz z którejś z tych nazw i nie odwdzięczysz się pomysłodawcy (kontakt przez administratora forum lub PW) to jesteś głupim bucem"

 

skorzysta na tym i forum i autorzy pomysłów i ewentualni korzystający z "bazy nazw"

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie robił z tym wątkiem. Jak ktoś będzie chciał wykorzystać jakąś nazwę to i tak zapewne wykorzysta, o ile tylko będzie miał takie zapotrzebowanie, a nazwa nie bedzie zajęta w inny sposób.

 

Zabawa była fajna, można było trochę pofantazjować :)

 

Ciekawy jestem nie tylko nazwy, ale także parametrów i wyglądu pierwszego "naszego" teleskopu :)

 

A tak przy okazji myślałem dzisiaj o dotychczas stosowanych nazwach teleskopów (marek) i przyznam, że wiele z nich po prostu mi się nie podoba, choć dotychczas nie za bardzo zwracałem na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec mam pytanie - co robimy z tym wątkiem? Jest w nim wiele z waszej pracy i kreatywności, a nie wiem, czy chcecie, aby to robiło za otwartą skarbnicę nazw astronomicznych? Ryzyko jest takie, że swoje pomysły być może zobaczycie jutro u innych firm (już dostałem kilka sygnałów, że bardzo przydatny wątek). Nikt Wam pewnie nigdy nie zapłaci za takie podkradzenie pomysłu - stąd moje pytanie.

 

Co robimy?

ja tu nie widzę żadnego problemu

jeśli ktoś chciałby wykorzystać pomysły tu zawarte to chyba dobrze bo w tym celu ten wątek powstał

inna sprawa to ewentualne wynagrodzenie dla pomysłodawcy ale tego i tak nie jesteśmy w stanie wyegzekwować więc pozostawmy to sumieniu osoby korzystającej. Wypadałoby przynajmniej wspomnieć o tym i publicznie podziękować, a jeszcze lepiej zrewanżować się jakimś gadżetem

skoro tyle osób tu pisało to szkoda by ta eksplozja kreatywności przepadła

zainteresowanie tematem wskazuje, że jest też bardzo wartościowa więc tym bardziej szkoda ją ukrywać

 

przy okazji chciałem wszystkim podziękować za wspaniała zabawę :friends:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że warto jakoś zablokować wątek na czas wyboru przez Adama i Jacka nazwy. Trochę głupio by było, jakby w ostatniej chwili ktoś podwędził jakąś fajna propozycję. Ewentualnie wydzielić posty od 2 do kończącego przez Adama konkurs i umożliwić dalej tutaj jakąś dyskusję.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuję po prostu podpiąć ten wątek pod Dowcipy !

 

 

Tylko proszę się nie pomylić, "śmieszne inaczej" to nie są żadne dowcipy!

 

 

Pozdrawiam

 

p.s.

 

Zbyszku w tej zabawie był ogrom i Twojej hulanki ...

 

powiem więcej ... to chyba Ty tak rozpuściłeś całe towarzystwo !

 

... nie znałem Cię z tej strony ;)

 

 

 

Ja nie wiem jak teraz ludzie wrócą do normy? Może już nigdy nie będzie jak dawniej :szczerbaty: :szczerbaty: :szczerbaty:

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram propozycje użytkowników paether (to w końcu forum Astropolis rozpisało ten konkurs więc powinno rozporządzać jego treścią np. wrzucić do swojego archiwum niedostępnego dla wszystkich) i szuu (zmieniłbym tylko trochę końcówkę komunikatu do czytelników i potencjalnych chętnych na różne nazwy) chociaż jestem sceptyczny jeśli chodzi o uczciwość potencjalnych zainteresowanych nazwami - wątpię czy jeśli ktoś sobie przywałaszczy jakąś nazwę będzie chciał skontaktować się z osobą, która ją wymyśliła i jakoś ją wynagrodzić. Ale może jednak świat i ludzie nie są tacy źli i będzie inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz z jednej strony watek ten jest skarbnica astro nazw i szkoda byloby byc przyslowiowym psem ogrodnika, ale z drugiej strony ktos musial nad tym pomyskec i takowa nagroda by mu sie nalezala (nawet symboliczna). Dlatego mozna byloby zrobic tak, ze jak ktos spoza forum chcialby tu zajrzec, musialby sie najpierw skontaktowac z administratorem i gdyby wybral sobie juz nazwe to musialby poprzez admina nagrodzic owa osobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watek ten jest skarbnica astro nazw i szkoda byloby byc przyslowiowym psem ogrodnika

fakt

 

strony ktos musial nad tym pomyskec i takowa nagroda by mu sie nalezala (nawet symboliczna)

też fakt

 

Dlatego mozna byloby zrobic tak, ze jak ktos spoza forum chcialby tu zajrzec, musialby sie najpierw skontaktowac z administratorem i gdyby wybral sobie juz nazwe to musialby poprzez admina nagrodzic owa osobe.

i to byłaby dodatkowa robota dla admina, który oprócz forum, swoich spraw zawodowych i osobistych miałby jeszcze na głowie kogoś, kogo trzebaby sprawdzić czy np. nie wziął sobie nazwy stąd a powiedział "kurcze, dużo tego i nic mi jednak nie pasuje".

Wydaje mi się, że najlepiej będzie albo ten wątek zamknąć w ogóle albo zamknąć dla osób nie biorących udziału w konkursie (a już na pewno dla zarejestrowanych po zakończeniu konkursu). Jak ktoś gdzieś kiedyś będzie szukał nazwy to niech ogłosi konkurs i wtedy można się znowu rzucić na to. No i mieć nadzieję, że że wszyscy biorący udział w tym konkursie będą uczciwi i nie wrzucą nie swoich pomysłów w innym konkursie.

Inna sprawa to to, że jeżeli produkcja się rozkręci to może będzie potrzebna nazwa już nie dla marki a dla linii produktów - i za kilka lat ktoś będzie miał niespodziankę dostając w nagrodę prezent warty parę stów za swój dawny pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.