Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś zechce wykorzystać jakiekolwiek słowo które tu padło to sobie je wymyśli na nowo lub rozpisze własny konkurs. Panowie to była zabawa a nie licytacja nerki, nie tworzyliśmy niczego nowego, żadnej encyklopedii nazw astronomicznych a jedynie zlepki znaków do których nikt nie ma praw. Tak to traktujmy może, co?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też popracować nad tym wątkiem czyli

 

powykreślac wszystkie posty, które były tylko udziałem w konkursie a nie tworzyły (skądinąd wyśmienitego) humoru lub nie zostały zacytowane w sposób wesoły. Następnie w tych wesołych - co zostaną - zamazać propozycje POWAŻNE (ale BIGOS, NIBIRU czy Polska-Anglia to nie).

 

 

A TERAZ UWAGA DO ADAMA i JAZZA

 

Ty/Wy w astro...

współpracujesz z wieloma ludźmi. No choćby z Moderatorami co sporo filtrują i oceniają na codzień. I nie tylko.

 

Ja bym na Waszym miejscu po wybraniu nazwy i przespaniu sie z nią te trzy noce jeszcze powiadomił prywatnie tych stałych wspólpracowników.

 

Niechby mieli dzień na konsultacje i ostatnią szansę krzyknąć:

 

Adam - rany julek - przecież ...

 

Bo chyba nie chesz odwoływac i przepraszać bo ... .

 

Ja rzecz jasna wraz z innymi robaczkami poczekam na niespodziankę.

A skoro już "to se ne wrati" to zauważyłem jeszcze jedną rzecz (w śmieszne inaczej są obrazki),

że coś się zmienia. Nadchodzi nowe, trzecie pokolenie.

Sa już dziadkowie (Ja i paru innych) ale już są i

wujkowie!

Młodziez, około 15 lat, w zupełnie naturalny sposób nazywa Ciebie (choćby w tym wątku) Adamie

"pan Adam" i nikt się nie dziwi.

 

Może to i dobrze - ostatecznie ja bym tam od byle szczyla Apo nie kupił :D (Chyba że z Kevlaru!)

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Jeśli Adam nie ogłosi realnego (przeróbkowego) konkursu - albo nie założy odpowiednio nazwanego baznagrodowego wątku - to

zasmuconych końcem tego konkursu zapraszam

do zamieszczania przeróbek fotek obiektów astronomicznych

w wątku

śmieszne inaczej (konkursik na niby)

fotki musza być w jakiś sposób odjazdowe (jak M31 Adama przynajmniej)

śmieszny komentarz pod/nad fotką mile widziany :)

 

Pamiętajcie jednak, że pewne fotki (autorskie) wymagały by zgody autora! :(

Ale ostatecznie można stworzyć taka M13, M31 czy M57 praktycznie od zera

ba

nawet Łysego :szczerbaty:

 

//Łysy - w żargonie astomiłośniczym - to naturalny satelita planety trzeciej od macierzystej gwiazdy

w Układzie Słonecznym (zwanym US)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też popracować nad tym wątkiem czyli

 

powykreślac wszystkie posty, które były tylko udziałem w konkursie a nie tworzyły (skądinąd wyśmienitego) humoru lub nie zostały zacytowane w sposób wesoły. Następnie w tych wesołych - co zostaną - zamazać propozycje POWAŻNE (ale BIGOS, NIBIRU czy Polska-Anglia to nie).

 

 

A TERAZ UWAGA DO ADAMA i JAZZA

 

Ty/Wy w astro...

współpracujesz z wieloma ludźmi. No choćby z Moderatorami co sporo filtrują i oceniają na codzień. I nie tylko.

 

Ja bym na Waszym miejscu po wybraniu nazwy i przespaniu sie z nią te trzy noce jeszcze powiadomił prywatnie tych stałych wspólpracowników.

 

Niechby mieli dzień na konsultacje i ostatnią szansę krzyknąć:

 

Adam - rany julek - przecież ...

 

Bo chyba nie chesz odwoływac i przepraszać bo ... .

 

Ja rzecz jasna wraz z innymi robaczkami poczekam na niespodziankę.

A skoro już "to se ne wrati" to zauważyłem jeszcze jedną rzecz (w śmieszne inaczej są obrazki),

że coś się zmienia. Nadchodzi nowe, trzecie pokolenie.

Sa już dziadkowie (Ja i paru innych) ale już są i

wujkowie!

Młodziez, około 15 lat, w zupełnie naturalny sposób nazywa Ciebie (choćby w tym wątku) Adamie

"pan Adam" i nikt się nie dziwi.

 

Może to i dobrze - ostatecznie ja bym tam od byle szczyla Apo nie kupił :D (Chyba że z Kevlaru!)

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Jeśli Adam nie ogłosi realnego (przeróbkowego) konkursu - albo nie założy odpowiednio nazwanego baznagrodowego wątku - to

zasmuconych końcem tego konkursu zapraszam

do zamieszczania przeróbek fotek obiektów astronomicznych

w wątku

śmieszne inaczej (konkursik na niby)

fotki musza być w jakiś sposób odjazdowe (jak M31 Adama przynajmniej)

śmieszny komentarz pod/nad fotką mile widziany :)

 

Pamiętajcie jednak, że pewne fotki (autorskie) wymagały by zgody autora! :(

Ale ostatecznie można stworzyć taka M13, M31 czy M57 praktycznie od zera

ba

nawet Łysego :szczerbaty:

 

//Łysy - w żargonie astomiośniczym - to naturalny satelita planety trzeciej od macierzystej gwiazdy

w Układzie Słonecznym (zwanym US)

 

 

bez komentarza... :D przeczytałem tylko napis na czerwono i mi się odechciało czytać :szczerbaty:

 

na koniec ja mogę dodać takie coś ;)

 

© 2011 Copyright by astropolis Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

 

:szczerbaty:

Edytowane przez majkii2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale po co ta debata Panowie? Przypomnę słowa organizatorów konkursu:

 

Adam-jesion napisał:

 

"... Dla Was to ma być forma zabawy, happeningu .... Pisać tu można wszystko, co ślina przyniesie na język..."

 

... i niech tak pozostanie!

 

Organizatorzy przecież zagwarantowali sobie prawo (i słusznie) nie wręczenia nagrody (jest to wyraźnie napisane w pierwszym poście, o czym zresztą już pisałem i należy to zrozumieć), jeśli nazwa nie będzie miała chociażby szansy zarejestrowania w Urzędzie Patentowym RP, jako znak towarowy i nie muszą się przed nikim tłumaczyć z tego, że się wycofali. Po to pewnie potrzebują trochę czasu żeby skonsultować możliwości rejestracji wybranej nazwy (i ewentualnej rezygnacji z wręczenia nagrody), więc nie poganiajcie ich. I tak są w niekomfortowej sytuacji, bo właściwa rejestracja znaku towarowego w UP RP trwa średnio ok. 2-3 lata (może dojść i do 5), więc i tak może się okazać, że mimo dobrych prognoz (radców prawnych) i po wręczeniu nagrody (jakby nie było "2,5 kafla drogą nie chodzi" już nie wspomnę o opłatach za zgłoszenie), nazwa ostatecznie nie zostanie zarejestrowana! No nie klawo by to było dla Nich - teleskopy z "wypaloną" nazwą w handlu (bo chyba nie będą czekać tyle lat z puszczeniem tego na rynek?) a tu raptem KLOPS! Więc apeluję o trochę więcej zrozumienia i luzu dla tego konkursu, który w takiej a nie innej formie został zorganizowany.

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale po co ta debata Panowie?

 

Na koniec mam pytanie - co robimy z tym wątkiem?

 

 

Nawet jak ktoś weźmie jakąś nazwę z tego wątku, to powie że sam wymyślił i że to przypadek, że wybrał taką samą jak ktoś tutaj podał, więc dawanie jakieś "Copyright" tu nie ma sensu... To publiczne forum, powszechnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na koniec mam pytanie - co robimy z tym wątkiem? Jest w nim wiele z waszej pracy i kreatywności, a nie wiem, czy chcecie, aby to robiło za otwartą skarbnicę nazw astronomicznych? Ryzyko jest takie, że swoje pomysły być może zobaczycie jutro u innych firm (już dostałem kilka sygnałów, że bardzo przydatny wątek). Nikt Wam pewnie nigdy nie zapłaci za takie podkradzenie pomysłu - stąd moje pytanie.

 

Co robimy?

 

 

... ee taaam, wg. mnie to takie wielkie mrugnięcie okiem do wszystkich w celach testowych (czy aby 'naród' się za bardzo nie wzburzy ;) ). Jak organizatorzy zechcą wręczyć komuś nagrod/ę/y to wręczą, jak nie to też będzie GIT i tak to potraktujmy z przymrużeniem oka - zabawa była przecież przednia. ;) ;) ;) , a wątek niech sobie zostanie, albo skasować jak za dużo miejsca zajmuje na serwerze. ;) Spoko, bez obaw - ilość osób na forum, czy w astromarkecie nie zmaleje!

 

PS Swoją drogą fajny eksperyment socjologiczny, pewnie bardziej się przyda naukowcom (można pracę doktorską napisać ;) ) niż organizatorom konkursu :szczerbaty:

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza... :D przeczytałem tylko napis na czerwono i mi się odechciało czytać :szczerbaty:

:szczerbaty:

 

Spasiba! Tu akurat wątek w sam raz na odjazdy :D Ale uważajcie kochani w innych (potem).

 

Tak generalnie to takie drobne uszczypliwości (żeby nie nadwyrężać struny) to jak już robić to lepiej w

astrochacie lub w statusach. (krócej żyją).

 

Tam wpis: "Ekologu - nie pisz takich tasiemców - mamy jeszcze inne lektury w życiu do przeczytania!"

Jak dla mnie ;) byłby jeszcze na lodowisku.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

 

Jesteś z okolic Wrocławia. To coś dodam. Kiedyś Twoja data urodzin, którą źle wpisałeś - w swoim profilu - może okazać się kłopotliwa(sprawi zamieszanie ktoś złoży ci życzenia i będzie ci głupio) . Jak już poznasz ludzi na wyjazdach.

 

Dlatego popraw - zwłaszcza rok! ;)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasiba! Tu akurat wątek w sam raz na odjazdy :D Ale uważajcie kochani w innych (potem).

 

Tak generalnie to takie drobne uszczypliwości (żeby nie nadwyrężać struny) to jak już robić to lepiej w

astrochacie lub w statusach. (krócej żyją).

 

Tam wpis: "Ekologu - nie pisz takich tasiemców - mamy jeszcze inne lektury w życiu do przeczytania!"

Jak dla mnie ;) byłby jeszcze na lodowisku.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

 

Jesteś z okolic Wrocławia. To coś dodam. Kiedyś Twoja data urodzin, którą źle wpisałeś - w swoim profilu - może okazać się kłopotliwa(sprawi zamieszanie ktoś złoży ci życzenia i będzie ci głupio) . Jak już poznasz ludzi na wyjazdach.

 

Dlatego popraw - zwłaszcza rok! ;)

 

 

Dzień oraz miesiąc mam dobrze ustawiony tylko rok mam źle ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno zasadnicze pytanie bo nigdzie nie doszukałem się o tym informacji . Kiedy będzie uroczyste ogłoszenie werdyktu czyli oficjalna prezentacja nazwy teleskopu i zwycięskiego pomysłodawcy??

Potrzebujemy na to od 1 do 2 tygodni - max. Postaramy się załatwić to, jak najszybciej.

Wybór nie jest łatwy i z pewnością bardzo ważny, więc trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, ze sie nie spiesza z wyborem nazwy. Przeciez to wybor na cale zycie. Lepiej sto razy pfzemyslec wszystkie propozycje, niz potem zalowac.

PS. Tix666 nie musisz zalowac, ze nie zdazyles ze swoja propozycja, bo juz podczas konkursu chyba ktos wymienial LunaScope.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam a co znaczy my?

 

Czy znak/firma/biznes będzie "100% na Ciebie" czy na kilka osób.

 

Albo inaczej to powiem. Czy to jest wybór tylko na całe (Twoje) życie czy na kilka pokoleń kilku rodzin?

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ekologu chyba niezbyt dokładnie czytałeś post otwierający ten temat a szczególnie pkt 6 :

 

............

6. Musi spodobać się właścicielom (mnie i Jazzowi)

.............

 

Jak łatwo zauważyć to nie jest jednoosobowa firma i nie zdziwiłbym się gdyby w burzy mózgów, która teraz trwa :lightning: brali udział poza właścicielami także pracownicy i rodzina :D.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy pierwszy meeting kreatywny, pokonkursowy. Przeglądamy, myślimy, przebieramy, kombinujemy, łączymy, rozłączamy,... itp. itd. Nie będzie łatwo, bo są różne koncepcje :)

 

 

 

życzę owocnej pracy..... :Salut: (łatwo być nie może jeśli wybiera się spośród tylu propozycji) :lol:

 

każdy jest ciekaw czyja propozycja będzie tą właściwą i przede wszystkim wygraną.... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazza kojarzyłem natomiast...

 

Nieotwartym tekstem pytałem o formę prawną (i personalne udziały procentowe) biznesu produkującego nowy, polski sprzęt astronomiczny, którego nazwę wymyślaliśmy w tym wątku.

 

Przypuszczam, że na przykład Celestron jest już na jakiejś giełdzie i dzięki temu dokapitalizowuje się metodami niedostępnymi dla spólki fizycznej dwuosobowej dajmy na to.

 

Ponadto ciut nieco przypuszczałem, że jakiś procencik może i ktoś inny tam zainwestuje w to montowanie PolskyAngly30

Bo tak naprawdę w biznesie sporo opiera sie na zaufaniu i wierze :icon_idea:

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Logosa

nie po to żeśmy się tu 2 tygodnie wytężali żeby ktoś tu teraz zaproponował jakąś nazwę, która co prawda nagrody nie dostanie ale wpadnie w głowę J&J i mamy APO z głowy ;)

Może (wyjątkowo) zablokować dopisywanie się gości w tym wątku (ale wątku to nie! jedyny taki "wolny" "co slina na język przyniesie to WAL byle bez łaciny")

 

Co prawda Moderatorzy będą? (powinni? moim skromnym zdaniem tak) wycinać natychmiast nowe propozycje nazw

gości oraz forumowiczów ale kto by za gośćmi ...

sprzątać nadążył :D

 

p.s.

najlepszy przykład jak trzeba uważać !

ktoś może mi zarzucić, że podpowiedziałem nazwę "WAL"

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.