Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Teraz spokojnie mogę napisać, gdy nie ma tej fali nowych postów, że jak obserwuję cały wątek to właśnie teraz powinniśmy pisać tu nazwy które uważamy za najlepsze skoro konkurs zamknięty. Ja może tu napiszę od własnej strony kilka które mi się podobają. A więc:

J&J jak wyżej wspomniana nazwa

Astropolis zaproponowana przez Hansa. Po prostu nic prostszego. Nazwa naszej społeczności, związana z Polską i dobrze wpada w ucho.

Europa - gdzieś ją przeczytałem, ale nie mogę teraz znaleźć gdzie. Tyle jest tych postów.

Omega Alfa,Beta- post JaLego

 

Chcę pomóc choćby trochę w wyborze administracji. Będę aktualizować posta z nowymi nazwami które mi się spodobają.

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Tomek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Na koniec mam pytanie - co robimy z tym wątkiem? Jest w nim wiele z waszej pracy i kreatywności, a nie wiem, czy chcecie, aby to robiło za otwartą skarbnicę nazw astronomicznych? Ryzyko jest takie, że swoje pomysły być może zobaczycie jutro u innych firm (już dostałem kilka sygnałów, że bardzo przydatny wątek). Nikt Wam pewnie nigdy nie zapłaci za takie podkradzenie pomysłu - stąd moje pytanie.

Co robimy?

Ja również proponuję udostępnić wątek tylko dla osób które brały w nim udział. Choć wiele postów było niezbyt poważnych, spora część nazw bezużyteczna to jednak część stanowi wartościowy wkład i dlatego taka moja propozycja :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawa była jasna

ja nie proponowałem nazwy J&J :D

w razie co Jesion stawia mi piwo i starczy :szczerbaty:

 

a tak poważnie to w tym wątku teraz dajemy plusy za dowcipność (takoż dostał Adam)

 

p.s.

Taki "językowy" konkurs, a Janko dopiero dziś wrócił

ale będzie miał ubaw

 

Pozdrawiam

 

:rekin:

EDIT

jeszcze Polska nie zginęła - dla rozochoconych konkursem jest to:

J&J&Ju

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa fajna i krotka, a po do dodaniu slowa Optics na pewni bedzie wiadomo w jakiej branzy dziala firma. Tylko nie wiem czy w konkursie ktos mnie nie uprzedzil z ta nazwa.

Ja podałem bardzo podobną nazwę, ale nie J&J, tylko JJ. A dlaczego akurat tak, to wyjaśniłem na stronie 9 (choć raczej było to dla pobudzenia wyobraźni innych "wymyślaczy" :szczerbaty:).

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycje akurat Iluvatar widzialem, nawet chcialem wczesniej ja podawac, ale mnie uprzedziles. Z czasem na miescie zobaczylem nazse firmy J&B Buildings no i ta droga skojarzylem J&J (dżej end dżej lub jak kto woli dżej dżej), a takze jej dluzsza nazwe J&J Optics. Tylko, ze owa propozycja przy takim natloku nazw i tak pewnie nie ma szans :) Jestem tylko ciekaw, czy ktos uprzedzil mnie konkretnie z ta nazwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycje akurat Iluvatar widzialem, nawet chcialem wczesniej ja podawac, ale mnie uprzedziles. Z czasem na miescie zobaczylem nazse firmy J&B Buildings no i ta droga skojarzylem J&J (dżej end dżej lub jak kto woli dżej dżej), a takze jej dluzsza nazwe J&J Optics. Tylko, ze owa propozycja przy takim natloku nazw i tak pewnie nie ma szans :) Jestem tylko ciekaw, czy ktos uprzedzil mnie konkretnie z ta nazwa?

Dla informacji dodam, że byłeś pierwszy w temacie z tą nazwą.

BTW. Straszny off-top się tu zaraz zrobi.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W największej tajemnicy, w innym niż Warszawa mieście Polski, trwają przygotowania do uruchomnienia

konkurencyjnej dla J&J seryjnej produkcji pierwszego polskiego Tyranotaurusa!

 

Będzie to teleskop o gigantycznej światłosile !!!

zastrzezona_przez_guest_guest_a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ci którzy powinni maja o tym pojecie. Ten watek powinien juz dawno byc zamkniety w przeciwnym wypadku rozpęta tu sie koncert zalów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ci którzy powinni maja o tym pojecie. Ten watek powinien juz dawno byc zamkniety w przeciwnym wypadku rozpęta tu sie koncert zalów

 

tym bardziej jak Jesion napisze która nazwa wygrała- zaraz posypią się komentarze: "taka sałaba nazwa? nasz polski telep tak ma się nazywać- o nie!!!" itd

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej jak Jesion napisze która nazwa wygrała- zaraz posypią się komentarze: "taka sałaba nazwa? nasz polski telep tak ma się nazywać- o nie!!!" itd

Hehe, jesteśmy na to przygotowani. Już gdzieś to wyżej pisałem, nie oczekuję, że nazwa będzie pasować każdemu. Z czasem się opatrzy i przestanie budzić kontrowersje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ci którzy powinni maja o tym pojecie. Ten watek powinien juz dawno byc zamkniety w przeciwnym wypadku rozpęta tu sie koncert zalów

 

To linki nie dla "szefostwa", tylko dla tych, co strzelali nazwami jak z CKMu :rolleyes: Warto co nie co dowiedzieć się o rejestracji znaków towarowych. Szczególnie interesująca jest lektura baz danych (jaja jak berety). Jeszcze w 2000 roku gościu próbował zarejestrować firmę: MICROSOFT Robert "jakiśtam" (w bazie jest) - zioła lecznicze, handel ziołami. Mało nie spadłem z krzesła, jak to zobaczyłem :rofl: . Jak myslicie, dostał ochronę??? ;)

 

Linki do bazy UP RP

 

PS A tak na marginsie, juz jak się tak licytują wszyscy, to zaproponowany pezeze mnie pół żartem, pół serio "gapol" wcale nie jest zły, jak się okazuje! Krótko i oryginalnie. Można z tego zrobić klawe logo, dodając wielkie oko, zamiast kropki :yes: i jest git (a obcokrajowcy niech się zastanawiają skąd ta nazwa i będą mieli klawą zagwostkę bo to regionalizm, potocznie i dosadnie: o kimś kto zagapił się na coś "jak sroka w gnat") :lol::yahoo: Niech ktoś spróbuje powiedzieć że nie ma to związku z astronomią amatorską! :D

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety rożne są gusta. To co jednemu może się bardzo podobać, dla drugiego może być przedmiotem drwin. Najważniejsze żeby nazwa spodobała się właścicielom.

 

... tutaj macie genezę powstania nazwy MEADE (cytat)

 

"John Diebel once explained that he came up with the name Meade for a possible new venture while working at Hughes. He was thinking of Lake Meade and the name sounded easy to say, looked good in a heading, and settled well with him. The name of the company was originally spelled "Mead", and it was another engineer at Hughes who suggested John add the "e" to make it Meade. "

 

... nie ma zupełnie nic wspólnego z astronomią i jest GIT. Więcej o MEADE

 

Wg. mnie użycie w nazwie nowej marki określeń: skajów, bluesów, darków, starsów i innych tego typu. to bzdetne naśladowanie nazw, które non stop pojawiają się w takiej czy innej konfiguracji, gdzieś najczęściej na końcu, jako wyróżnik typu określonego sprzętu danej firmy (wystarczy tylko dokładniej prześledzić oferty). W życiu nie nazwał bym tak teleskopu (to tak jakby Jaguar miał się nazywać: Speedauto, a nie tak jak się nazywa) Już lepiej brzmiałaby nazwa GUCIO (jak ktoś sugerował)! No i właśnie czego wstydzimy się rodzimego języka?? Nawet użycie w nazwie naszego "łamańca" (no może nie tego najgorszego :D ) byłoby całkiem ciekawym wyróżnikiem narodowym sprzętu (tak jak nazwisko japońskie: Takahashi, od razu kojarzy się z Japonią). "Kto ja jestem, Polak mały...! Diabli gdzieś to wzięli!!

 

PS Oczywiście, że "gapol" to tylko pretekst, jakby ktoś jeszcze do tej pory nie zrozumiał!

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.