Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

APOgeum :szczerbaty:

 

Hahaha to Twoje "apogeum" rozwaliło mnie na kawałki. Jako dowcip rewelacyjne :)

Gdyby nie mail to pewnie bym o wiele później zobaczył że jest taki konkurs. Ale faktycznie, motywacją do wysilenia mózgownicy jest przede wszystkim główna nagroda, no i satysfakcja oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moje propozycje to:

 

BigBang (Telescope) - Czy jest coś bardziej astronomicznego od Wielkiego Wybuchu? Nazwa kojarzy się z czymś nowym, dynamicznym, czymś co ma solidne "pieprznięcie". Dodatkowo daje dwie skrajne opcje marketingu. Opcja pierwsza to typowo masowe, popkulturowe podejście do zwrotu Big Bang, czyli logo/reklama z efektownym, kolorowym, supermarketowym wybuchem w tle. Opcja druga to oszczędne logo lub odpowiednia - ostra i szorstka - czcionka sprawiająca wrażenie kumulującej się w niej energii, czekającej na uwolnienie. Zależy kto jest waszym targetem.

 

AdAstra ew. Ad-Astra (Telescope) - z łaciny "Do Gwiazd". Brzmi dobrze, silnie, jednoznacznie pozytywnie, entuzjastycznie. Nazwa zawiera w sobie ambicję i dążenie do pięknego celu. Przy takiej nazwie również nie trzeba się męczyć z reklamami i hasłami. Wystarczy plakat z sylwetkami dziecka i rodzica stojącymi przy teleskopie, oglądanymi z tyłu (ew. z przodu by ukazać uśmiech), dziecko z łapką wyciągniętą ku rozgwieżdżonemu niebu i proste "Ad-Astra. Sięgnij Gwiazd!". Ewentualnie reklama z ładną kobietą otoczoną gwiazdami/planetami, lub wręcz siedzącą na kanapie z mgławicy( dobra, to głupi pomysł) i hasło "Ad-Astra. Bliżej Gwiazd".

 

>>Drobna Uwaga<<

 

Unikałbym członu "Pol" w nazwie. Rozumiem, że chodzi tutaj o zawarcie polskości produktu, ale nazwy w rodzaju Star-Pol, Sky-Pol, Uni-Pol itp. kojarzą mi się bardziej z jakimiś średniej wielkości firmami budowlanymi/transportowymi.

Edytowane przez Kerad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje sylaby slow : astro, poland, space, tele, scope, technology, universe np:

 

unipolast (chociaz kojarzy sie z czyms z budownictwa :D)

astropoltec/astrotecpol

tecpolscope

astropolscope

unipolscope

telepolscope

scotecpol/scopoltec /polscotec

astroscopol

polspacescope

poltecscope

 

itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym pomysłem, jaki mi przyszedł do głowy to "Zodiak". Nazwa ta jak najbardziej kojarzy się z astronomią, no i są w zapasie nazwy wszystkich 12 (czy nawet 13) konstelacji,a do tego symbole graficzne od wieków używane w astronomii.

 

Fakt, że Zodiak może się kojarzyć z przestępczością, ale myślę, że pomysł nie jest najgorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja trzecia propozycja (dwie inne poważne zawarłem w jednym z poprzednich postów) to:

 

Firelight

 

Postuję ponownie bo chcę podziekować, że dane mi było tak się nacieszyć (jak rzadko):

 

(...)

bo to co wymyśliłem, to widzę, że już jest...

 

 

proponuje

(...)

itp ;)

 

"itp" ... {pojemne pojęcie - i nie daj tu nagrody!}

 

 

 

EDIT:

 

zaraz się poleye :szczerbaty:

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polabium lub Pollabium - przedrostek Pol wiadomy i końcówka labium od astrolabium.

Mogliby ludzie się ograniczyć do jednej propozycji bo trochę śmiesznie to wygląda jak ktoś daje 5 czy 10 propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.