Skocz do zawartości

C/2009 P1 Garradd + M15


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

podobno pogoda w całej Polsce - więc pewnie 99% ludzi fociło to niezwykłe spotkanie

niestety załapałem się na ten 1%<_< , o 9 wieczorem u mnie w najlepsze polało 15min a potem juz tylko mleko zostało w powietrzu

Chciałem sobie uwiecznić to spotkanie, a jakże.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety załapałem się na ten 1%<_< , o 9 wieczorem u mnie w najlepsze polało 15min a potem juz tylko mleko zostało w powietrzu

Chciałem sobie uwiecznić to spotkanie, a jakże.

 

Myślę że to było conajmniej 2 % ... bo Kraków też był wczoraj bez pogody.

Fajnie się zaczęło rozpogadzać popołudniem aż nagle znikąd pojawiły się chmury i ... po 21 lunął deszcz...

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to dokładnie składałeś?

 

Pozdrawiam.

 

 

w sumie 3 duże etapy

1. w PixInsight - złozone do kupy 2 razy - raz na gwiazdki a drugi raz ręcznie (nie wiem czemu nie ma takiej opcji w PI) na kometkę

za każdym razem kombinacja przy rejection algorithm - Sigma HI & LO - przy gwiazdkach aby nie było za duzo komety a drugim składaniu odwrotnie - kupa klikanie i kombinowania co lepiej wychodzi i ładniej się widzi

2. teraz w FotoChłopie sklejone obie fotki razem - z tym że - kometka na górnej warstwie i na kometkę nałożona maska - tylko na kometkę - reszta do niczego się nie nadaje

3. powrót do PI - jakieś ostrzenia, wywalanie szumów, kolorowanie itd

 

tak w ogromnym skrócie - jak coś mogę też napisać krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim super zdjęć.

O ile to możliwe byłbym wdzięczny za podanie parametrów sprzętowych, użytych do ich wykonania tj. teleskop/objektyw, ogniskowa itp.

 

Dzięki, pozdro

 

 

SW Gold ED80 + QHY8

Celestron OAG + AllCCd5 mono

Celestron Advanced series GT = CG5 GT

 

13 x 5 minut

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, nim mgła podświetlona przez łysego i komary nie zagnały mnie do wyra przysiadłem do tego zająca. A zaiwania strasznie. Zresztą , najlepiej looknąć w jedną klatkę 300 sek.

 

zając.jpg

 

 

Kurcze, tu by wypadało robić klatki <60 sek., żeby jej nie rozprzecinkowywało.

 

No nic, poskładałem wszystko do kupki na komecie, trochę podciągnąłem aby pokazała ogon i jest.

 

runner-C2009_P1_Garradd.jpg

 

 

Problem w tym, że ja chyba jednak nie lubię koralików z gwiazd :( Komety lubię, nawet bardzo. Uwielbiam je obserwować, szczególnie gdy mają ogonek. Ale fotografuję je rzadko. Bezinwazyjna obróbka daje efekty które mi się nie podobają, a inwazyjna jest... no jest inwazyjna i też nie najlepiej się z nią czuję.

 

C2009_P1_Garradd.jpg

 

 

Dwa stacki , oba w SDmask, więc na komecie gwiazdy same pogasły. Potem DDP na komecie by wyciągnąć ogon, jakieś mini odszumianie i przygaszenie rozjechanej komety krzywymi na stacku na gwiazdach i połączenie obu warstw na przenikaniu... i tu jest problem. Bo niby gdzie umieścić kometę? To zawsze będzie umowne. Dałem ją na pozycji z ostatniej zarejestrowanej klatki by przykryła ślady rozmytego echa komety ze składanki na gwiazdach. Takie trochę fotomonto...

 

Chyba się na filmiki przerzucę przy kometach. To będzie fajna opcja ;)

 

 

Technikalia na astroamator info.

 

http://www.astroamator.info/component/option,com_datsogallery/Itemid,38/catid,9/func,detail/id,121/

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.