Skocz do zawartości

Polacy na Astronomy Sketch of the Day


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

sporo tego

wiedziałem, że wiele prac naszych szkicowników trafiło na ASOD-a ale że aż tyle ... :wow:

tylko skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?

dlaczego tak mało szkiców pojawia się ostatnimi czasy?

róbcie te szkice i chwalcie się nimi bo jest czym :notworthy:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo tego

wiedziałem, że wiele prac naszych szkicowników trafiło na ASOD-a ale że aż tyle ... :wow:

tylko skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?

dlaczego tak mało szkiców pojawia się ostatnimi czasy?

róbcie te szkice i chwalcie się nimi bo jest czym :notworthy:

 

pozdrawiam

Część z wymienionych tutaj osób nie udziela się na naszym forum, a są aktywni głównie na forach sąsiednich.

 

Postaram się o dużo nowych szkiców, tylko niech łaskawie przestanie w końcu padać :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Polskie Kompleksy

To dobre pytanie. Po co publikować na ASOD które odwiedza dziennie parę osób, pewnie sami autorzy, co w porównaniu do Polskich portali jest nic nie znaczącym niczym, choćby byle jakiego forum? Z apod nie porównujcie, bo APOD selekcjonują naukowcy z NASA, a zdjęcia docierają do milionów czytelników z całego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre pytanie. Po co publikować na ASOD które odwiedza dziennie parę osób, pewnie sami autorzy, co w porównaniu do Polskich portali jest nic nie znaczącym niczym, choćby byle jakiego forum? Z apod nie porównujcie, bo APOD selekcjonują naukowcy z NASA, a zdjęcia docierają do milionów czytelników z całego świata.

 

Czyli strata czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkice, które nasi koledzy publikują na ASOD, publikują w pierwszej kolejności na forach. Nikt chyba nie szkicuje tylko po to, by wysłać na ASODa.

Porównanie do APODa to luźne porównanie. Nikt tu nie jest śmiertelnie przekonany, że to ta sama liga.

 

Jest u nas kilku, kilkunastu pasjonatów, którzy lubią szkicować i będą do robić, więc nie ma powinno się odbierać im satysfakcji z ASODa.

A co do odwiedzin - sądzę, że stronę odwiedza więcej niż kilka osób dziennie. Sam znam 5 osób, które robi to codziennie, a pozostają jeszcze odwiedziny osób zainteresowanych z pozostałych krajów na świecie. :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości sprawdziłem. Faktycznie niewiele. To bardzo, bardzo niszowy serwis (c.a 150-200 osóB). Nie mniej - ma jedną dużą zaletę - kataloguje zbiory w 1 miejscu. Póki co, w PL chyba to się nie udało, a z mojej perspektywy - gdzie to jest - to nie ma znaczenia. Puentując - dobrze, że jest.

 

Gratulacje dla wszystkich za pracę. Oby było tego więcej. Ja nie śledzę wszystkich wątków szkicowych (czasu mi nie starcza na moje zajęcia), więc takie zestawienie jest dla mnie super. Dzięki Ci za to Wimmer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wimmer, jestem pod wrażeniem Twojego szkicu ISS http://www.asod.info/?p=1350 :astronomer2: Na pewno nie było łatwo, podejrzewam. Gdy ostatnio próbowałem nadążyć moją Syntą ze Scoposem 30 za Stacją, to było nie lada wyzwanie, po prostu zasuwała, jak mały samochodzik :astronomer2: W każdym razie szacun dla Ciebie, biorę się za przglądanie kolejnych szkiców :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Tylko nie myśl przypadkiem, że jednocześnie śledziłem ISS i szkicowałem :szczerbaty:

To jest akurat szybki po-szkic. Czyli patrzę, patrzę, patrzę ile się da, a potem szybciutko szkicuję, co mi do mózgu przesłało :)

 

pzdr

Jezusmaria, Wim, wiesz, że tak sobie pomyślałem? :blink: Tak na poważnie to mam małe pojęcie o szkicowaniu, ale mam nadzieję, że bedę miał okazję popatrzeć :szczerbaty: W Roztokach brakło pogody, a szkoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie to mam małe pojęcie o szkicowaniu, ale mam nadzieję, że bedę miał okazję popatrzeć :szczerbaty: W Roztokach brakło pogody, a szkoda :D

 

Do Roztok nie mamy wcale daleko. Ja mam nadzieję, że uda się jeszcze tej jesieni zorganizować jakieś spotkanko, na 1 noc chociaż. :)

Wiem, że pomysł takowy swego czasu się pojawił. Myślę, że październik byłby okej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Lista polskich szkiców astronomicznych na Astronomy Sketch Of the Day.....

 

tylko dwie kobiety?! a ja zawsze myślałam,że to płeć piękna jest bardziej artystyczna..... :rolleyes:

 

Dzisiaj dołączyła właśnie druga kobieta, i od razu dodałem do listy. Czy to Ty? :)

http://www.asod.info/?p=7198

 

Ja też myślę, że płeć piękna jest bardziej artystyczna, ale chyba niestety mniej astronomiczna ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dołączyła właśnie druga kobieta, i od razu dodałem do listy. Czy to Ty? :)

http://www.asod.info/?p=7198

 

Ja też myślę, że płeć piękna jest bardziej artystyczna, ale chyba niestety mniej astronomiczna ;)

 

pozdrawiam

Tak. Tak prawdę mówiąc, to nie sądziłam,że w ogóle to wrzucą. Nie mam nawet skanera to zrobiłam zdjęcie szkicu i wysłałam.... generalnie szkicuję Słońce, bo bardzo lubię je obserwować, a szkice nocne jakoś mi kiepsko wychodzą. Nawet nie myślałam o tym by komukolwiek pokazywać. :no:

Niewątpliwie zrobiło mi się milo gdy zobaczyłam swój rysuneczek :helo:

 

Pozdrawiam

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie pozostaje Ci nic innego, jak kontynuować szkicowanie :)

Będę kibicował!

Szkic z tego co widzę, był wykonywany w Anglii, natomiast w stopce masz Warszawę. Ja też niedługo przeprowadzam się do Warszawy, więc pewnie z warszawską grupą będziemy robić jakieś wypady. Może kiedyś wspólnie poszkicujemy obiekty nocnego nieba :) Warto zacząć od planet. Nie są aż tak trudne.

 

No, i zapraszam do dzielenia się szkicami w dziale na forum :yes:

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie pozostaje Ci nic innego, jak kontynuować szkicowanie :)

Będę kibicował!

Szkic z tego co widzę, był wykonywany w Anglii, natomiast w stopce masz Warszawę. Ja też niedługo przeprowadzam się do Warszawy, więc pewnie z warszawską grupą będziemy robić jakieś wypady. Może kiedyś wspólnie poszkicujemy obiekty nocnego nieba :) Warto zacząć od planet. Nie są aż tak trudne.

 

No, i zapraszam do dzielenia się szkicami w dziale na forum :yes:

 

Jak najbardziej mam nadzieję na grupowe wypady i wspólne rysowanie :astronom: Może mnie czegoś nauczycie :lol:

Dużo rysunków nie mam a i tak to przede wszystkim Słońce. Jak się ociepli to spróbuję porysować w nocy, może mi coś ciekawego wyjdzie :g:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

 

Dear fellow astronomical sketchers,

Over eight years ago on March 17, 2007, ASOD launched with our first sketch of the day. In that time, it has been our honor to receive and publish more than 2,800 astronomical sketches from observers of all backgrounds across the globe. You are the ones who have made ASOD successful.
Along the way, the administration of the site has been a home-brewed effort–from site design and administration to the daily processing of your excellent submissions. As you have noticed, it’s not without a few glitches. We value the site, our contributors and our visitors greatly. However, Rich and I have reached a difficult cross-roads. We have both found ourselves at a point where we are unable to continue keeping the site current. For the time being, we will not be posting new submissions. However, we intend to keep this vast and inspiring archive of astronomical sketches live and accessible to all.
If we can determine a viable path to restart daily posts, to increase engagement and quality of the user experience, and overcome a number of growing technical challenges, we will make sure to announce it here. Thanks again for all of your support for this rewarding facet of amateur astronomy.
Yours truly,
Jeremy Perez

http://www.asod.info

 

Wygląda na to, że ASOD, podobnie jak i same szkice (niestety), przechodzą powoli do historii :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.