Skocz do zawartości

Astrotrac + TSAPO65Q + QHY8L


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktoś powie, że kamery kolorowe są "proste" :szczerbaty: Trzeba się pobawić, a przede wszystkim, natrzaskać więcej klatek (na oko około 40).

 

Poniżej mała próba Veila z 10 min. subklatkami (3 klatki zaledwie). Wszystko z Astrotraca, ogniskowa 420 mm, mały piksel. Crop 1:1:

 

Veil.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam przed sobą naukę astrofoto w RGB. Co prawda w moim przypadku będzie z 40D ale zasady powinny być podobne. Zastanawiam sięczy nie przyinwestować też w Manfrotto 410 Junior . Głowica z przekładniami zębatymi. Troche przeraża mnie koszt, ale po pierwszych próbach z AT na zwykłej głowicy, chyba trzeba będzie.

 

Adam, czy próbowałeś focić z AT bez dedykowanego wedge'a?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem 1 klatkę M31 (10 min.).

m31_600.jpg

 

Adam, czy próbowałeś focić z AT bez dedykowanego wedge'a?

Nie. Każdy montaż jest tyle wart, ile najsłabszy element. Nie można oczekiwać cudów, jeżeli AT powiesimy na kiwającym statywie z rozklekotaną głowicą. Niby jasne, ale przestrzegam innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie, że kamery kolorowe są "proste" :szczerbaty: Trzeba się pobawić, a przede wszystkim, natrzaskać więcej klatek (na oko około 40).

 

Poniżej mała próba Veila z 10 min. subklatkami (3 klatki zaledwie). Wszystko z Astrotraca, ogniskowa 420 mm, mały piksel. Crop 1:1:

 

Ja bym jeszcze dodał, ze kolorowe kamery to sprzęt pod ciemniejsze i czyste niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem wszystkie zdjęcia są wykonane bez guide'ingu? Jeśli tak to wyszło naprawdę super.

O jakie nawyki chodzi?

 

Chciałem o to samo spytać. Albo ten Astrotrack jest taki niesamowity albo ja coś robię nie tak. Moje największe sukcesy bez autoquida to 3min z 400mm z uzyskiem 70% albo 5min z 135mm z podobnym uzyskiem a mam EQ3-2 synscan na stalowych nogach :blink:. Chyba, że to wielkość piksela robi taką różnicę (ja mam canona 450d z pikselem 5,2 a tu był w użyciu piksel 7,8). Co do refraktorka 65/420 już się przekonałem do niego fotki są zaiste miodne :notworthy:.

Edytowane przez Baloons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są w zestawie z guiderem. O ile dobrze pamiętam, to AT ma błąd okresowy w granicy 5 sekund kątowych, co oznacza, że przy 5 mikronach i ogniskowej 420 mm nie będzie opcji, żeby zmieścić się w 1 pikselu :szczerbaty:

 

Zwróćcie także uwagę, że to pełny, najbogatszy zestaw. Pier + wedge + głowica z przeciwwagami drastycznie zwiększa możliwości Astrotrac'a przy pracy z większym teleskopem.

 

Zestaw guidowany był z poziomu MaximDL. Guider daje mi też duży komfort - po prostu widzę, co się dzieje.

 

Co do nawyków - nie wiem, trudno mi je zdefiniować. Zastanowię się nad tym. Generalnie chodzi mi o to, że biorę z półki Astrotrac, jadę w teren, rozkładam, robię zdjęcie. Ktoś kto nie zajmuje się astrofotografią nie zrobi tego w tak sprawny sposób. To są takie detale, na które nie zwracamy w ogóle uwagi.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem wszystkie zdjęcia są wykonane bez guide'ingu? Jeśli tak to wyszło naprawdę super.

 

 

O jakie nawyki chodzi?

 

też tak patrzę i nadziwić się nie mogę

jedna klatka - a jakość nieosiągalna dla wielu z nas przy stackowaniu z kilkunastu/-ęsięciu :szczerbaty:

 

ale już wiem - ten nawyk, to żeby nie pić piwka podczas sesji,

Jesionowi wychodzi to bez pudła (prawie abstynent) - a fuj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.