Skocz do zawartości

Jowisz z 22.03


Marek Bromirski

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz bo to jest kula gazu zawieszona w próżni :salu: :twisted: :salu: :twisted: :salu: ;)

Na poważnie to jeszcze takiego Jowisza nie widziałem w polsce.

Może przy okazji jakis turtorialik jak sie unika tych obrączek z registaxa ? bo efekt powalajacy !!!

 

Aż mi sie cenzura właczyła jak chciałem opisac 1 wrazenie :cenzor: po prostu Boski!

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Registaxowy wavelet umożliwia doskonałe wyostrzanie ale za cenę wprowadzenia defektów w postaci znanej wszystkim zainteresowanym "cebulki". Wymusza to bądź rezygnację z maksymalizacji zysku stackowania, bądź konieczność usunięcia "pierścionków" innymi technikami.

 

Osobiście nie znalazłem na to lepszej recepty niż wyostrzenie na maxa, a następnie źmudne usuwanie ringów edytorem graficznym. Co prawda kłóci się to z moją zasadniczą filozofią nie wprowadzania "ręcznych" ingerencji w postać fotki, ale na razie jest jedyną techniką pozwalającą na uzyskanie akceptowalnych efektów. Piszę "na razie" ponieważ zajmuję się ostatnio koncepcją stackowania i wyostrzania zdjęć w oparciu o algorytmy neuronowe (symulujące funkcjonowania naszego mózgu), ale z racji rozmaitych zajęć mogę to robić jedynie dorywczo - stąd na efekty (o ile wogóle jakieś będą) trzeba jeszcze poczekać.

 

Przedstawiona technika jest prymitywna w tym sensie, że nie w każdym miejscu obrazu daje dobre efekty - zawodzi zwłaszcza, gdy okolica zawiera wiele istotnych szczegółów. Fotkę obrabiałem 3 dni zaczynając od nowa z 5 razy i choć nie jestem z niej do końca zadowolony musi tak zostać, bo na razie wyczerpały się już ostatecznie moje zasoby entuzjazmu. Wrzucam luz i przestawiam Betoniarkę w tryb Fastar (na DSy), bo mi galaktyki w Lwie i Pannie uciekną.

 

Pozdrawiam,

 

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje !!! przepiekny jowisz , najlepszy jaki widzialem :shock: :shock: :shock: - chyba najlepszy amatorski jowisz w polsce !!! jedynie mozna miec drobne zastrzezenia co do krawedzi - ktora jest ciemna - tak to wszystko piknie !

 

pozdrawiam

Marcin

 

PS czekam z niecierpliwością na więcej :shock: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marek

Przede wszystkim gratuluję obróbki , nieprawdopodobny szczegół wyciągnąłeś z 300 klatek.

Ja z ok.600 kl. niestety takich rezultatów nie mogę wyciągnąć.

Pozwoliłem sobie na porównanie Twojej surówki z moją i mam nadzieję że Jesteś wstanie z mojego materiału wyciągnąć coś więcej.

22.03 w Poznaniu seeing beznadziejny więc sobie odpuściłem ale widzę że Ty miałeś więcej szczęścia , gratuluję i pozdrawiam.

 

Waldek

 

 

album_pic.php?pic_id=644

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marek

Przede wszystkim gratuluję obróbki , nieprawdopodobny szczegół wyciągnąłeś z 300 klatek.

Ja z ok.600 kl. niestety takich rezultatów nie mogę wyciągnąć.

Pozwoliłem sobie na porównanie Twojej surówki z moją i mam nadzieję że Jesteś wstanie z mojego materiału wyciągnąć coś więcej.

22.03 w Poznaniu seeing beznadziejny więc sobie odpuściłem ale widzę że Ty miałeś więcej szczęścia , gratuluję i pozdrawiam.

 

Waldek

 

 

Obrazek

 

Część Waldku,

 

Podpisuję się obydwoma rękami pod komentarzem kedlaw'a - stale podziwiam Twoją umiejętność ustawiania właściwych kolorków w Veście. Osobiście przestałem z tym walczyć, ponieważ wypracowałem skuteczną technikę "normalizacji" wyglądu planet w kolejnych etapach obróbki.

 

W sumie, przy fotografowaniu Jowisza najważniejsze są właściwy seeing oraz ustawienie ostrości, natomiast z resztę problemów daje się rozwiązać już po rejestracji. Mam jeszcze kilka Jowiszków - będę je wrzucał sukcesywnie na forum - będzie okazja do szerszej dyskusji.

 

Serdecznie pozdrawiam :D:D:D ,

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.