Skocz do zawartości

Mars 2011/2012


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Mały ale będzie większy :)

 

Gratulacje dla astrokosmo za podjęcie tematu. Mars wciąż jest słabo widoczny, a co dopiero robić zdjęcia tarczy.

 

Dla porównania grafiki przedstawiające obecną wielkość Marsa i podczas najbliższej opozycji (będzie wtedy w Lwie w ciekawym galaktycznym towarzystwie).

 

post-2346-0-89458000-1313305561_thumb.jpg post-2346-0-42971300-1313305581_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały ale będzie większy :)

 

Gratulacje dla astrokosmo za podjęcie tematu. Mars wciąż jest słabo widoczny, a co dopiero robić zdjęcia tarczy.

 

Dla porównania grafiki przedstawiające obecną wielkość Marsa i podczas najbliższej opozycji (będzie wtedy w Lwie w ciekawym galaktycznym towarzystwie).

 

post-2346-0-89458000-1313305561_thumb.jpg post-2346-0-42971300-1313305581_thumb.jpg

 

czym te porównania wykonane i jakie powiększenie ? :) Fotki extra :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbowałem dzisiaj złapać Marsa i oto efekty oraz symulacja z CalSky.

 

Synta 6" dobson, SPC880nc z okularem 10 mm, Castrator, RegiStax.

Resize 200%

 

Lepszy efekt dałoby pewnie ręczne wybranie klatek. Może kiedyś się powawię ;)

post-18487-0-51071300-1317463269_thumb.jpg

post-18487-0-02133900-1317463274_thumb.jpg

Edytowane przez sand_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

<br /><br /><br />

 

No, wstać o 3:30 to wręcz niemożliwe nie tylko fantastyczne. A poważnie, gratuluję, nie mogę się przemóc do takiego wstawania. W dodatku chmury od północy, rano mgła i po zawodach.

 

Nie ma mowy o tak wczesnym wstawniu , ja po prostu kończąc sesję z Jupkiem przechodzę na Marsa ,z odespaniem takiej nocki to już inny temet ;)

 

Mam jeszcze parę marsów muszę je obrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I kolejny Mars, mimo złych warunków wyszedł o dziwo całkiem dobrze. 600-klatek, filmowane o 0.30 z balkonu w Warszawie. Wizualnie w MAK-u - porażka. W 10" Syncie całkiem dobrze, wręcz raził w oczy i detal o wiele lepszy. Jednak było duże zamglenie i to bardzo przyciemniało obraz z MAK-a. W filmowaniu nie przeszkadzało

 

137__mars_MAK_2_porownanie.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też fotografowałem, ale o dziwo C11 się nie wychłodził jeszcze więc pewnie nic z tego nie wyjdzie ;) W zeszłym roku przy -20C Saturn miał bardzo dobre warunki... teraz też ma być -20C... ale ten "-" to raczej jest tam zbędny.

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.