Skocz do zawartości

Mars 2011/2012


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda Łysy i Waldi już i tak pozamiatali wątek, ale jako reprezentant McGuyver Astrophoto Club'u :) przedstawię i swoje wypocinki... w piątek i w sobotę pogoda pozwoliła na ciut więcej, więc walcząc z kiwającym wyciągiem w Syncie (R&P!) i wieszającą się co chwila wysłużoną SPC900NC udało się wygarnąć coś takiego:

 

mars4.jpg

 

Mars-animation.gif

 

Ogniskowa około 5600-5800 na SKDOB8" + SPC900NC. Pomagał Moon&SkyGlow

 

Pozdrowionka :)

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa prawie 6 metrów na dobsonie bez napędów z wyciągiem R&P? Iro, jesteś moim idolem, chciałbym mieć cząstkę Twoich supermocy :Salut:

z tym dobsonem, to nie tak... Syntę po wielu bojach powiesiłem na HEQ5 - ale strach jest, by przekładni nie trachnąć.

 

Pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mars z Ukrainy, 24/03/12:

Dall-Kirkham 328 mm, 1/20, soczewka Barlowa Delta Optical-GSO 2,5x 1,25”, Basler acA640-100gm, RGB Astronomik, RRGB

 

Ło żesz ty! Irka Mars mi sie podobał ale ten jak z orbity.

 

"Hej tam gdzieś znacz Czarnej Wody

Z Dall-Kirkhamem Kozak młody..."

 

Stąd wiadomo żeś Kozak.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mars z Ukrainy, 24/03/12:

Dall-Kirkham 328 mm, 1/20, soczewka Barlowa Delta Optical-GSO 2,5x 1,25”, Basler acA640-100gm, RGB Astronomik, RRGB

 

 

Cudo.

Teraz to chyba już naprawdę jest pozamiatane ;) Rewelacyjny szczegół

fotki.

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda w sumie dopisuje tylko z czasem gorzej, ale jakos się wstrzeliłem w wolne od chmur niebo.

Mars już ucieka więc to ostatnie chwile żeby się nacieszyć widokiem tej planety

Fotka z 7.03...

Newton 12" f5 DMK21 618, wersja RGB

 

Pozdrawiam

 

To, że ostatnio Łysy, Waldek i Michal_B pozamiatali w temacie fotografii Marsa, to już wiadomo :) Szczęka mi opadła.

Natomiast mam pytanie co do tego zdjęcia:

http://astropolis.pl/topic/36470-mars-2011/page__view__findpost__p__449639

 

Co to jest to białe, jasne po prawej? Intryguje mnie to. Bo chyba nie śnieg, ani chmury? :rolleyes:

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Łysy i Waldi już i tak pozamiatali wątek, ale jako reprezentant McGuyver Astrophoto Club'u :) przedstawię i swoje wypocinki... w piątek i w sobotę pogoda pozwoliła na ciut więcej, więc walcząc z kiwającym wyciągiem w Syncie (R&P!) i wieszającą się co chwila wysłużoną SPC900NC udało się wygarnąć coś takiego:

 

mars4.jpg

 

Mars-animation.gif

 

Ogniskowa około 5600-5800 na SKDOB8" + SPC900NC. Pomagał Moon&SkyGlow

 

Pozdrowionka :)

 

Iro wrzucił byś na serwer chociaż fragment avika z tym Marsem chciałbym sobie porównać ze swoim nagranym przez SW8" z ogniskową 5000 ?

 

 

Z góry dziękuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.