Skocz do zawartości

GSO 8" vs Sky-Watcher (Synta) 8" - LIVE


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Przydasz się Janko.

 

Ale teraz z II giej beczki:

2 lub 3 lata temu na forum w "sprzedam" był teleskop Newton na Dobsonie/mocno wysłużony/ o parametrach 250/1800.

 

Poszukuje tego sprzętu,wiem ze osoba która sprzedawał go pochodzi z Konina i być może są jakieś posty w archiwum albo ktoś pamięta i ma namiary telefoniczne/e-mailowe ? .

 

Teleskop ten był dziełem mojego znajomego z firmy" Viper Glass", który zmuszony był go sprzedać.

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

 

ciemnego nieba

 

Y

 

 

 

poszukuje do tej osoby kontakt telefoniczny bądź e-mailowy.

 

http://astropolis.pl/user/1295-kriso/

 

http://astropolis.pl/topic/23070-komplet-teleskop-newtona-atm-250-1750-dedykowane-domowe-obserwatorium-okulary-soczewki-redukcje-inne-dodatki%26%238230%3B/

Edytowane przez YOKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ja również należę do ekipy, która zgłosiła się na ochotnika do testu, który nigdy się nie odbył. Pomimo to pożyczyłem okular i patrzyłem to przez jeden, to przez drugi teleskop. Trudno mi porównać jakość obrazu. Natomiast mechanika chyba odrobinę lepsza w GSO. Przede wszystkim dało się odczuć większą płynność ruchu niż w Syncie. Podstawa Dobsona GSO chodziła obracała się z większą gładkością. Poza tym o zawsze patrzyłem z politowaniem na ten "sprężynowy" sposób osadzania tuby w GSO, który wydawał mi się trącić myszką. Okazuje się jednak, że jest wygodniejszy i lepiej sprawdza się w praniu. Łatwiej teleskop złożyć po przenoszeniu. Nie trzeba po ciemku wkręcać osobnych rączek w otwory. Po prostu stawiamy tubę na podstawie, naciągamy sprężynkę na bolec i gotowe.

Zdaję sobie jednak sprawę, że to w sumie szczegóły - zbyt nieznaczące by na ich podstawie wydawać werdykt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wygląda na to, że tak. Te, które są u nas na magazynie mają dokładnie taką celę wtórnego (z maską dookoła, niwelującą ew. odbicia od krawędzi, nie wymagane jest wyczernianie).

Czy ktoś sprawdzał takie LW z GSO z celą z plastiku,czy jest uwzględnione przesunięcie o wielkośc offsetu?

Dlatego pytam,bo mam takie LW 70mm w Meade (Lustro chyba GSO)i z tego co pomierzyłem i podczas kolimacji wychodzi,że elipsa,jest symetrycznie do osi.Dopiero,gdy podniosę LW 3mm,względem prawidłowego ustawienia do wyciągu,kolimacja i gwiazdy są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zaglądnąłem dziś z ciekawości do sklepu astromarket.pl i wędrując tu i tam wchodzę na stronkę z newtonami i............. szok. Ceny GSO zrobiły się niesamowite.

Teraz między 8" a 10" jest ładna przepaść. 10" i 12" podrożały chyba z 20% więc wskoczyły na zupełnie inną półkę cenową.

Sam kiedyś przymierzałem się do 10" Deluxe(niedawno cena chyba 2100), przy obecnej cenie nie ma takiej opcji.

W chwili obecnej najciekawiej chyba przedstawia się jednak promocja na Sky-Watcher(Synta) SK Dobson 12" w deltaoptical.pl za jedyne 2399zł.

Co sądzicie o tych znacznych zmianach cen GSO, czym mogą być spowodowane?

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie się nabijać z czegoś, czego nie rozumiecie - zapytajcie.

 

Duże GSO nie są dostępne w Polsce. Nie ma możliwości kupienia ich od importera. Obawiam się, że tu jest efekt zabicia ceny na tyle, że przestało to się niektórym opłacać. Inaczej mówiąc, cena jest tak niska, że nikt nie chce wziąć na siebie ryzyka importowego.

 

Astromarket żeby zachować komplementarność musi importować je sam. Cena wynika z prostego przeliczenia walut, które jak wiecie, nie są ostatnio zbyt korzystne - delikatnie mówiąc. We wspólnym interesie jest to, żeby ceny były atrakcyjne (złoty środek). Niestety - nie na wszystko mamy wpływ.

 

Łatwo rzucić produkt za 1 zł, którego i tak się nie kupi, bo go nie ma. Zadzwońcie do sklepów mających tanie duże GSO i zapytajcie, czy mogą Wam wysłać. Dajcie znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW cena GSO 10" w astromarkecie poszła w górę o jakieś 460 zł... Nie przypominam sobie by złotówka w ostatnim czasie spadła o 25%. Moim zdaniem mówienie o takim wzroście kosztów importu to masło maślane... :sorry:

 

Często ceny ustala się w zależności od ceny, za jaką się produkt sprowadziło, a nie aktualnego kursu. Więc automatycznie, jak przyszła dostawa, to obliczana jest cena od aktualnego kursu i ceny producenta. Dlatego w DO niektóre produkty, które lezą u nich od dawna, mogą być bardzo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW cena GSO 10" w astromarkecie poszła w górę o jakieś 460 zł... Nie przypominam sobie by złotówka w ostatnim czasie spadła o 25%. Moim zdaniem mówienie o takim wzroście kosztów importu to masło maślane... :sorry:

Umiesz czytać?

 

PS. W stosunku do niektórych walut spadła o blisko 20%. To tak dla Twojej informacji.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w DO niektóre produkty, które lezą u nich od dawna, mogą być bardzo tanie.

DO poszło na wojnę cenową z GSO. Same GSO są w tej chwili w oficjalnym imporcie w Polsce mocno niedoszacowane (żeby być konkurencyjnym do zaniżonego SW). Dlatego nie ma tych teleskopów w oficjalnym obrocie w PL, bo nie opłaca się tego importować bezpośrednio (przy aktualnym wolumenie sprzedaży i cenie złotówki). My w tej chwili mamy GSO z innych źródeł.

 

GSO, czy SW nie jest naszym głównym biznesem i nie uczestniczymy w bitce cenowej. Kupujemy je tam, gdzie mają i za najniższą możliwą cenę. Proste?

 

Przykład - http://astromarket.pl/teleskop-sky-watcher-synta-12-pyrex-dobson.html

Czy np. 8" Synta kosztująca przez chwilę poniżej 1K zł. To już lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSO, czy SW nie jest naszym głównym biznesem i nie uczestniczymy w bitce cenowej. Kupujemy je tam, gdzie mają i za najniższą możliwą cenę. Proste?

eeee ... takie banalne wytłumaczenie :blink:

a taka fajna teoria spiskowa nam się już wykluwała :szczerbaty:

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to?

podli sprzedawcy sprzętu nie chcą nam sprzedawać lepszego GSO tylko gorsze SW więc zawyżają ceny na GSO

jeszcze nie wymyśliłem dlaczego to robią ale na pewno mają w tym jakiś niecny cel ... wstrętni krwiopijcy :D

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to macie na święta od Mikołaja spiskowca.

 

GSO 8" za 899,- zł z dostawą pod drzwi. Pasuje? :szczerbaty:

 

http://astromarket.pl/teleskopy/newton/teleskop-gso-8-dobson-200-1200-mm.html

 

Teraz to mi szczena opadła :rofl: hahaha. Owy "Mikołaj spiskowiec" (nie żebym narzekał :szczerbaty: ) wywija kursem złotówki niczym wiedźmin klingą :D

Chwała :notworthy: za szczodrobliwość.

 

Pozdrawiam i wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.