Skocz do zawartości

Milky Way + EOS 550D + Astro Track


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dzisiaj w nocy ruszyliśmy z użytkownikiem Tabciem za Warszawę, około 50km na północ. Tabcio ze swoim Orionem a ja z zestawem: AT+EOS 550D + kilka obiektywów do testów.

Na miejscu takie widoki: IMG_4914.jpg Ale to o świcie. Bałem się że komary nie dadzą nam żyć. Okazało się że pomimo licznych oczek wodnych nie było tak źle, powiedziałbym że było rewelacyjnie. Żadnego ugryzienia a przez całą noc może usłyszałem 2 bzyknięcia. Niestety wiał dość silny wiatr więc ustawiłem maksymalnie lekki zestaw czyli EOS + standardowy obiektyw 18-55mm. Od południa biła silna łuna od Warszawy i ogólnie horyzont był rozświetlony. Zenit wydawał się najrozsądniejszym kierunkiem. Nie po to jechałem prawie 60km żeby focić miejskie łuny. Tego mam pod dostatkiem na co dzień.

Nie mam oryginalnej lunetki polarnej do AT ale po kilku już próbach mam jako takie wyczucie jak ustawić LP od CG5 GT. Dzisiaj w nocy przeżyłem lekki szok bo okazało się że dokładność polarnej jest na tyle dobrze ustawiona że mogłem ciągnąć klatki po 10 minut i więcej.

 

Zestaw foto:

EOS 550D+18-55mm

Ekspozycja:

2 x 120 sek ISO 400

1 x 300 sek ISO 400

6 x 600 sek ISO 400

Seeing: taki sobie :szczerbaty:

 

Najwięcej problemu przyszło mi ze złożeniem materiału. Wydawało mi się że przy takich czasach nie będzie problemu (przynajmniej nie takie jak miałem do tej pory). Próby wyglądają tak:

Foto 1

Po PSmilky_way_1_PS.jpg

Foto 2

Po Maximie - rozbicie na RGB i ponowne złożeniemilky_way_1_rgb.jpg

 

Co o tym sądzicie? Jeżeli ktoś byłby zainteresowany mogę przesłać źródła do własnej edycji. Może da się z tego więcej wycisnąć?

Wszelki komentarze miłe i mniej miłe wskazane wręcz pożądane.

Ciemnego nieba Wam i sobie życzę.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh...! Obejrzałem zdjęcia i jestem zachwycony. Mogę ubolewać, iż nie mam takiego wzroku jak twój aparat. Nawet nie myślałem, że nad głowami mieliśmy tak piękne niebo, choć przez niedługi czas Wieszak majaczył gołym okiem i Andromeda niemal w zenicie też się pokazała.

 

 

 

PS Anię ugryzły dwa komary, mnie jeden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj korzystając z pierwszych godzin urlopu przysiadłem do PixInsightLE.

Program mnie coraz bardziej zaskakuje funkcjami i coraz bardziej mi się podoba. Nie bardzo jeszcze kumam zabawę z kolorami żeby wszystko dobrze zrównoważyć ale pokażę - co mi tam:

wersja RGB:

mleczna_final_RGB.jpg

wersja B/W - nie mogłem sobie poradzić z zielonym kolorem w środku kadru:

mleczna_final_BW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.