Skocz do zawartości

NGC891


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobre zdjęcie ! Szymek wchodzisz do ekstraklasy :)

No ale żeby formalnościom stało się zadość : popracowałbym nieco nad gwiazdkami - popatrz że nie są kolorowe, w większości mają tylko kolorowe obwódki. Najlepiej jakby były kulkami :) Sam się bardzo o to staram chociaż nie zawsze wychodzi :)

Galaktyka bez zarzutu !

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zdjęcie ! Szymek wchodzisz do ekstraklasy :)

No ale żeby formalnościom stało się zadość : popracowałbym nieco nad gwiazdkami - popatrz że nie są kolorowe, w większości mają tylko kolorowe obwódki. Najlepiej jakby były kulkami :) Sam się bardzo o to staram chociaż nie zawsze wychodzi :)

Galaktyka bez zarzutu !

Pozdrawiam

Maciek

 

Dzięki!

Z tym mam największy problem, bo nie potrafię sobie poradzić z obróbką samych gwiazdek i czesto psuje to końcowy efekt :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś ci podpowiem: pomaga w tym funkcja select colour, potem modify ( extend 1 pixel) i filtry zmiękczające - median, blur albo gaussian blur z tym że parametry trzeba dobrać indywidualnie. Oczywiście wszystko Adobe PhotoShop.

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę zapytać skąd ta "zasada", że gwiazda ma być kulką i co to ma wspólnego z rzeczywistością? Pytam zupełnie serio, bo mam coraz większy problem z "miękkimi", kulkowymi gwizdami. Może się starzeję ;)

 

PS. Podejrzewam, że wzięło się to z bardzo "technicznego" patrzenia na temat, czyli żeby przedstawić 100% dynamiki zapisanej w pliku. Problem w tym, że PSF prawdziwej gwiazdy w żaden sposób tak nie wygląda. W czasie bardzo mocnego "wciągania" treści z materiału poddajemy gwiazdy nieprawdopodobnej torturze :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, potraktuję Twoje pytanie naprawdę poważnie !

I odpowiem tak: nie ma żadnej zasady ! Po prostu podpowiadam Szymkowi coś , co powoduje że astrofotka mnie się podoba - sam wiesz ze nie ma żelaznych kanonów dot. kolorystyki czy sposobu obróbki. A skoro tak mówimy o kulkach- zerknij na moją fotkę M 55. Tam właśnie są kulki- czy wygląda to nienaturalnie?

Przy okazji- pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj obijamy się o temat który jest trudny do rozgryzienia, jedni chcą gwiazdki kuleczki inni szpileczki jeszcze inni piekne spiki itp. itd. temat nie do ogarnięcia, każdy ma inny gust, każdy inaczej obrabia fotki. Generalnie wszyscy mają podobne postrzeganie kolorystyki a właściwie balansu zdjęcia oraz ewentualnie ostrości, reszta jest tak zmienna ile mamy użytkowników na forum. :ha:

 

P.S. mnie się wydaję, że ta NGC891 to moja najlepsza fotka do tej pory :szczerbaty:

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj obijamy się o temat który jest trudny do rozgryzienia, jedni chcą gwiazdki kuleczki inni szpileczki jeszcze inni piekne spiki itp. itd. temat nie do ogarnięcia, każdy ma inny gust, każdy inaczej obrabia fotki. Generalnie wszyscy mają podobne postrzeganie kolorystyki a właściwie balansu zdjęcia oraz ewentualnie ostrości, reszta jest tak zmienna ile mamy użytkowników na forum. :ha:

 

P.S. mnie się wydaję, że ta NGC891 to moja najlepsza fotka do tej pory :szczerbaty:

Ja zaobserwowałem natomiast pewna prawidłowość.

Moje najtrudniejsze fotografie zebrane z największym trudem i te którym poświęciłem najwięcej czasu były niezauważane :)

 

Szczerze mówiąc straciłem sporo nerwów przez kilka osób, które prześladowały mnie "gwiazdkami placuszkami".

Dla mnie to absolutnie nie ważne czy gwiazdka przypomina kulkę czy tez nie, chociaż placuszki (jak zauważyłem u siebie) to specyfika Newtonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem natomiast pewna prawidłowość.

Moje najtrudniejsze fotografie zebrane z największym trudem i te którym poświęciłem najwięcej czasu były niezauważane :)

mam podobnie :P nad drogą mleczną spędziłem najwięcej czasu i może 2 komentarze się pojawiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.