Skocz do zawartości

Konkurs na nazwę marki rozstrzygnięty


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nieskończoność (symbol: ∞) – byt nieograniczony (w sensie wielkości bądź ilości), który przyjęło się oznaczać za pomocą znaku nieskończoności, , symbolem podobnym do przewróconej ósemki (lemniskata).

 

 

Może ciachnąć to na koszulki zlotowe ? Reklama za jednym zamachem....

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek ciągnął się w nieskończoność ...

 

Nieskończenie dłużył się czas w oczekiwaniu na ogłoszenie nazwy i loga ...

 

Nic więc dziwnego, że skończyło się na nieskończoności :)

 

 

Niektórzy chcą naklejkę z logo. A ja chcę to, na czym ta naklejka docelowo ma zostań nalepiona :rolleyes:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie!!!

ile razy mamy Cię prowokować Adamie?

... puść w końcu jakąś parę z ust .. co to będzie .. ile modeli ... jakie apertury ... systemy optyczne ... skąd cześci ... szkoły obskoczysz ? ;)

 

 

:astro:

EDIT:

w kategorii wyśmienitego humoru dziś dla Jesiona

 

Złoty Garaż :szczerbaty:

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serię małych refraktorków-travellerów (o ile taka oczywiście będzie) nazwijcie Grasshopper :) Będzie ładnie brzmiało Exo Grasshopper 60/480 APO ;) No i nazwa serii będzie się ładnie kojarzyła z mobilnością :)

 

 

Oczywiście, to tylko taka luźna propozycja :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo ładne .Obawiam się że pierwsza litera będzie sie większosci na zachodzie kojarzyć z € i cały rysunek będzie nielogiczny.Ale popularnosc sklepu bo to chyba nie wytwornia to już zmartwienie właściciela.Dla hobbystów czym więcej sklepów tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, to byłem blisko ideału

Zaproponowałem zarówno znak nieskończoności, jak i zbliżone nazwy: OX i AX oraz wykorzystanie znaków specjalnych w nazwie. Choć, oczywiście, post Lampki był o dwa dni wcześniejszy.

Mogę liczyć chociaż na koszulkę z nowym logo?

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wimmer

exodus wymawiamy eksodus

Rexona wymawiamy reksona

 

dlatego jest prawie pewne (jeśli w ostatniej chwili teleskop ten nie zmieni nazwy na jet - chyba że jet już ukradła konkurencja :D)

że spośród tych kilku tysięcy polaków którzy za kilka lat będą obserwowali/focili nocne niebo teleskopami EXO

na pytanie czym obserwujesz około (lub ponad) połowa odpowie:

 

eksem

 

 

@ADAM JESION

 

czy przewiduje się etap budowania prototypu (w garażu czy nie to mniejsza ;))

czy raczej przewiduje się tylko od razu dobry solidny projekt i składanie z importowanych części

o dobrej jakości i doskonale znanych wymiarach?

 

Czy jakikolwiek pod-detal bedzie produkowany w Polsce? Gumka, Plastyk, Metal, Szkło, "Napył", ...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akceptujemy. Jobs też jakoś nazwę Jabłko zaakceptował :P

 

 

Odetchnąłem z ulgą, że nie jakiś sky, blues czy coś w tym stylu! Klawe logo i fajnie będzie wyglądało na "armatach", tylko teraz zarejestrować, a to juz nie zabawa. Tak z ciekawości pytam (o ile możecie odpowiedzieć, rzecz jasna) jakie rokowania co do rejestracji dają doradcy patentowi i czy rejestracja będzie krajowa, regionalna, a może global?? Jak wiadomo czym dalej to większa kasiora i problemy. Na Global Brandt Databaze WIPO znalazłem bardzo podobnie wyglądające logo (???) :unsure: (zarejestrowane w 2007r.) :

 

946714.gif

 

... co prawda inna branża:

 

09

Scientific, nautical, life-saving and teaching apparatus and instruments.

12

Vehicles; apparatus for locomotion by land, air or water.

25

Clothing, footwear, headgear.

 

... i firma ta, to raczej nie moloch w stylu Microsoftu, więc życzę aby rejestracja Waszego znaku przebiegła jak najszybciej i bezproblemowo.

 

...Hmmm, czarne myśli mnie teraz nachodzą jak się nad tym dłużej zastanawiam(??) Jak wiadomo znaku nieskończoności, jako takiego nie można zarejestrować, jako znaku towarowego. Czy Wasze logo nie za bardzo (???) przypomina "przewróconą ósemkę" (????). Autorzy wklejonego przeze mnie powyżej znaku też pewnie mieli na myśli "nieskończoność", tworząc swoje logo, tylko bardziej to "zawoalowali" w swoim znaku! No cóż bądźmy jednak dobrej myśli! :Beer:

 

PS Przedstawiony powyżej znak jest własnością prawnie chronioną i został tutaj "zacytowany" (wklejony jako link z ogólnie dostępnych w sieci materiałów) wyłącznie do celów poglądowych.

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy, każdy znak podlega zastrzeżeniu jeżeli nosi znamiona czegoś nowego - twórczego. Chyba nie ma wątpliwości, że nie jest to typowy znak "infinity", ale całkowicie autorski concept, nie istniejący wcześniej. Poza tym, zastrzeżenie zawsze występuje w "kontekście" czegoś (nazwy, branży, etc.). Wspomnę jeszcze raz słynne już jabłko (apple), które jest chyba najbardziej "zastrzeżonym" znakiem na świecie.

 

Tak samo nasze logo "exo" - jest nowym tworem graficznym, także w sensie symboliki.

 

Co do loga firmy, to obawiam się, że w żaden sposób nie wpadli na wpisanie go w "infinity". Trzeba mocno nadwyrężyć wyobraźnie, żeby w ogóle powiązać te koncepcje.

 

Generalnie wolałbym nie ciągnąć tego tematu z kilku względów ;) Jeszcze raz dziękuję za miłe przyjęcie naszej wspólnej "crowdsourcin" pracy :)

 

PS. Co do "wynagrodzenia". Zdecydowaliśmy nie przecinać teleskopu. Mimo, że ostateczna nazwa i idea nie zrodziła się w 100% na forum, to i tak czujemy się zobowiązani. Nasi inspiratorzy otrzymają kupony do wykorzystania w Astromarket.pl o wartości 1000 zł każdy.

 

PS. 2 - reszta nagród "niespodzianek" wróci do nas, jak zaprojektujemy koszulki, naklejki, etc. Komu je damy? Jeszcze nie wymyśliłem klucza. Może macie pomysł? Dorzucimy 20 koszulek EXO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za najbardziej "lubiane" nazwy powiedzmy top 5, dać by nagrody upominki :) (albo za top 5 najbardziej "lubianych" nazw przez organizatorów?) Było by fajne wyróżnienie dla tych osób.

Obiecane nagrody za aktywne komentowanie etc, to już byś musiał z własnym pomysłem rozdysponować, ze względu na to (czy patrzysz na ilość, czy patrzysz na jakoś owych komentarzy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.