Skocz do zawartości

Canon EOS 550D - czy możliwa modyfikacja


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu.

Uczę się flata

czy ktoś z bardziej doświadczonych mógłby się wypowiedzieć czy poniższe flaty są OK?

CCD Image 6.jpgCCD Image 7.jpgCCD Image 8.jpgCCD Image 9.jpg

Kompresja jpg była duża z 5184x3456 do 468x312. Dużo wycięło np ostatnia klatka - Image 9 - jest znacznie ciemniejsza w RAW.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnośnie przeróbki Canona.

Zastanów się jeszcze czy rzeczywiście opłaca Ci się przeróbka Twojej 550D.

 

Musisz zakupić filtr Baadera + zapłata za przeróbkę. No i piszesz także o zakupie filtra EOS Clip OWB. To koszty robią się już spore. Może lepiej kupić z drugiej ręki modyfikowaną 350D. Pewnie wyjdzie w podobnej cenie.

Ja osobiście tak właśnie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego należy pamiętać że aparat klasy amatorskiej lubi jak jest mu ciepło i sucho, a pracować będzie w zupełnie odwrotnych warunkach - spora wilgoć, zimno, co może się przełożyć na skrócenie jego żywotności. Dlatego do astrofoto również polecałbym mieć drugą "puszkę".

 

Z drugiej strony matryca w 550D będzie z 1,5 EV lepsza na wysokim ISO od tej w 350D, a po zeskalowaniu jej do 8 Mpix może nawet i 2EV (mam na myśli poziom szumu i jego charakterystykę). A to sporo zwłaszcza jak się robi zdjęcia AT czy AW i ma tylko 2h na rejestracje materiału.

 

Jak to w życiu - nie ma złotego środka - ale co by _Spirit_ nie wybrał to pewnie będzie zadowolony :)

 

 

PS. _Spirit_ kupiłeś już OWB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ciągnę dalej temat odnośnie Canona

tym razem muszę wyczyścić matrycę - ostatnie wilgotne noce dały jej się we znaki

szukam "złotego środka"

za każdą wskazówkę będę wdzięczny gdyż nigdy jeszcze tego nie robiłem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś, może nie na temat, ale myślę warto.

Dla aparatów CANON (głównie 550D, ale też kilku innych) grupa Magic Lantern robi softy bardzo bardzo wzbogacone względem fabrycznych.

http://magiclantern.wikia.com/wiki/Unified

Dla potrzeb focenia w astro trzeba wymienić:

- więcej trybów ISO

- manualne zgłaszanie optymalnej ostrości (idealne do wyciągu), focus trap, focus peaking (focus assist tools)

- możliwość zmiany bitrate video (klatki filmu przy HD przy bardzo dużym bitrate są rewelacyjne)

- kręcenie filmów ponad 12min

- detekcja ruchu w 2 wersjach

- migawka odpalana czujnikiem zbliżeniowym wmontowanym

- Timelaps/BULK na dowolny czas w dowolnej sekwencji bez pilota

- podnoszenie lustra a nawet robienie fotek bez niego (bezpośrednio z LV)

Dużo tego, nawet nie sposób wymienić wszystkiego, najlepiej przetestować samemu

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem muszę wyczyścić matrycę - ostatnie wilgotne noce dały jej się we znaki

szukam "złotego środka"

za każdą wskazówkę będę wdzięczny gdyż nigdy jeszcze tego nie robiłem

Jeśli aparat jest ciągle na gwarancji to czyszczenie matrycy jest chyba gratis. Najlepiej zapytaj u źródła:

http://www.e-csi.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.