Skocz do zawartości

Kolejna "Astroszopka" na podkarpaciu


jcbo

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje i powodzenia.

Podłogę bym dał grubszą, ale ta uwaga już jest spóźniona.

Rada - nie oszczędzaj na zabezpieczeniu drewna.

Duże to. Zupełnie jakby do wizuala.

Chyba widzę mały wpływ mojej konstrikcji (spadek dachu w kierunku teleskopu => mniej zasłania, folia i żwierek pod szpoką => mniej wilgoci i roślinek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i powodzenia.

Podłogę bym dał grubszą, ale ta uwaga już jest spóźniona.

Rada - nie oszczędzaj na zabezpieczeniu drewna.

Duże to. Zupełnie jakby do wizuala.

Chyba widzę mały wpływ mojej konstrikcji (spadek dachu w kierunku teleskopu => mniej zasłania, folia i żwierek pod szpoką => mniej wilgoci i roślinek)?

 

:) powierdzam inspiracje zaczerpnięte z Twojego projektu, tylko dałem zamiast folii geowłókninę.

Podłoga juz przetestowana z odpowienim (moim :szczerbaty: ) obciążenim, jest sztywna, można tańczyć :)

Drzewo wysuszone w suszarni i czterostronnie strugane, typowo konstrukcyjne co powoduje iż dla korników to już nie jest fun i wszelkiej maści grzybków. Planuję zaimpregnować lub obrobić aluminium te elementy które mogą być narażone na bezpośredni wpływ czynników zewnętrznych.

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obserwatorium, które dostało nazwę "Plejady" ukończone.
Poza wylaniem piera i słupków fundamentowych udało mi się go w całości wykonać własnoręcznie z pomocą rodziny, potwierdzam - fantastyczne uczucie.
No i nawet się nie zachmurzyło ... cud!
StepFinal1.JPG
StepFinal2.JPG
StepFinal4.JPG
StepFinal5.JPG

Edytowane przez jcbo
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :D, ale chyba nie da rady. Nawet olałem zawody HFT w Tarnobrzegu, po raz pierwszy nasza E-tawerna organizuje je nad Zalewem Tarnobrzeskim (http://www.tarnobrzeg.info/index.php?module=Artykuly&func=display&sid=2603). Cóż zostaną mi zawody 66Y w październiku :D

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To zestawienie pogodowe to chyba nawet godne własnego wątku, gdzie można by takie dane zbierać.

Z Twojej statystyki potwierdza się stara astrofotograficzna prawda. W Polsce sezon astrofotograficzny to późna wiosna i początek jesieni.

 

Podejrzewam, że jeżeli chodzi o ilość naświetlonych klatek, to w PL byłeś #1. Nie wiem, czy komuś udało się jeszcze zrobić tyle zdjęć. Na pewno w innych regionach aż tyle pogodnych nocy nie było. Wiem, ile razy dziwiłem się, że robisz zdjęcia, kiedy u nas było totalnie zakitowane od dawna.

 

Mam nadzieję, że ten rok będzie wyjątkowy i obrodzi dobrą pogodą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mogłem przegapić taki piękny projekt?

i wykonany perfekcyjnie, gratulacje!

 

A czy to nie jest czasem najładniejszy roll-off w PL?

Chyba na wiosnę zrobię sobie elewację i środek, bo mój kurnik spaździeżał strasznie ;)

 

Jak sądzisz, ma to sens i czy jakoś szkodzi konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest czasem najładniejszy roll-off w PL?

Chyba na wiosnę zrobię sobie elewację i środek, bo mój kurnik spaździeżał strasznie ;)

 

Jak sądzisz, ma to sens i czy jakoś szkodzi konstrukcji?

 

Zdecydowanie wygląda najlepiej!

No niestety, te domki, które kupiliśmy nie są zbyt solidne, trzeba było kupić jakieś z bali ;)

ale przynajmniej były tanie.

A elewację można by zrobić np. z jakiegoś sidingu, ale lepiej obić jakąś deską elewacyjną, np.: http://www.polskiedr...elewacyjne.html

i od środka również i też jakąś boazerią. Najważniejsze, żeby okładzina nie była paroizolacyjną barierą i żeby miała małą bezwładność termiczną i małą pojemność cieplną - to po to, żebyś nie stracił swojego niesamowitego FWHM.

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.