Skocz do zawartości

Szuflada filtrowa


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Na pewno kojarzycie szufladki filtrowe TSa

 

http://astromarket.pl/astrofotografia-1/kola-filtrowe/reczna-zmieniarka-filtrow-2-cale-ts-optics-gwint-m48.html

 

Nabyłem, skręciłem, sprawdziłem, zakłąłem.

 

 

Coś nie tak? Nie, wszystko ok. Sztywno, tanio wygodnie. Lekkie i banalne w obsłudze. To czemu marudze? Bo projektant tego całkiem sprytnego toola jednak wyłączył mózg pod koniec pracy.

 

Obudowa ma wejście i wyjście na Gwint M48. Świetnie. Tylko że żeński gwint po jednej ze stron ma dokładnie taką długość jak grubość ścianki więc wszystkie (tak wszystkie a mam tego złomu po szufladach sporo) moje akcesoria z gwintem M48 po dokręceniu do zmieniarki wchodzą za głęboko i blokują szufladę.... Czyli, od nowa czeka mnie szukanie arkuszy czegoś, co nada się na cepelię podkładek no i sama cepelia wyciania odpowiedniej grubości i średnicy ringów. Wrrr.... Ok. Tak bywa. To w sumie norma. Większość akcesoriów zalicza taką wpadkę. przywykłem. Jednak jest jeszcze jedna sprawa.

 

To szufladka na filtry tak? Tak. I działa bez pudła, dopuki nie wkręcisz w nią egzotyka typu Star Analyser wacko.gif

 

Nie działa też ze śmieciowym setem RGB Meade, ale tu akurat mam to głęboko.

 

Tu już podkładeczka nie rozwiąże problemu. Będzie zeszlifowyanie. Ciekawe czy rozwale filtr.

 

 

Podsumowując. Zajefajna zmieniarka filtrów do nie wszystkich filtrów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję z gwintami T2 i bez pierścieni kontrujących ani rusz ;) No i nie każde filtry pasują. Raz że ich gwint nie może wystawać po przeciwnej stronie to nie mogą być też zbyt wysokie :P Przydałaby się wersja tak z 10 mm grubsza na nietypowe filtry... trzeba by napisać do TS by zespawali dwie szuflady :D

 

 

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p3727_T2-locking-ring-for-fine-tuning-the-lenght-of-adaptations---1-5m.html

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.