Skocz do zawartości

UFO w okolicach Słońca ?? wasze opinie


piters

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Już jakiś czas temu napotkałem dosyć ciekawy filmik. Sam na razie nie sprawdzałem strony NASA wskazanej w materiale, ale myślę że ktoś bardziej oblatany w temacie rejestracji cyfrowej Słońca (i nie tylko) powinien się wypowiedzieć. A zatem, czy to co widnieje na zdjęciach z jednego z satelit projektu STEREO to faktycznie są artefakty rejestracji obrazu czy jednak nie? Od początku potraktowałem temat dosyć sceptycznie, gdyż faktycznie widać że analizowane są "sórówki", ale ostatecznie sam się przekonać nie zdołałem. Zatem postanowiłem zasięgnąć waszej opinii.&

Wskazane jest oczywiście obejrzenie tego w 720p :)

Pozdrawiam i czekam na wasze komentarze.

Maciej

Edytowane przez piters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Z tego co piszesz odnosze wrazenie ,ze hodzi Ci o sungrazera(czyli komety przechodzacej bardzo blisko slonca) ktory wlasnie zbliza sie do slonca tu wiecej na ten temat http://www.kosmonauta.net/index.php/Astronomia/Uklad-Sloneczny/2011-09-13-sungrazer.html

pzd

Edytowane przez EDWIN82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />witam <br /> Z tego co piszesz odnosze wrazenie ,ze hodzi Ci o sungrazera(czyli komety przechodzacej bardzo blisko slonca) ktory wlasnie zbliza sie do slonca tu wiecej na ten temat <a href='http://www.kosmonauta.net/index.php/Astronomia/Uklad-Sloneczny/2011-09-13-sungrazer.html' class='bbc_url' title='' rel='nofollow'>http://www.kosmonaut...-sungrazer.html</a> <br />pzd<br />
<br /><br /><br />

Jak cytat poniżej zaczerpnięty z Twojego linku odneść do częsci 1 filmu o "latarni"? która jest nieprzerwanie obserwowana od co najmniej 2 lat w tym samym miejscu?

"Większość z nich jest na tyle mała że nie są w stanie przetrwać tak bliskiego przelotu i od momentu odkrycia aż do ostatniego "tchnienia" komety zwykle upływa nie więcej jak jedna doba."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wlasnie skonczylem ogladac filmik sugeruja ze obiekt jest wielkosci ziemi :rolleyes: nie mam pojecia co to jest.Pytanie tylko czy filmik jest prawdziwy czy nie ja smie watpic osobiscie w Ufo nie wierze i nie widze powodu dlaczego mieliby latac wokol slonca goraco by im tam bylo :szczerbaty: moze ktos inny ma jakis pomysl ?pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ta latarnia to deadpixel na matrycy, przesuwający się cyklicznie w zależności od położenia satelity?

 

Są jeszcze inne filmiki w tym temacie.

Wg mnie "kicha". Najpierw pokazują czarny (!) obiekt że niby krąży nad biegunem Słońca. Potem że jest inny "biały". Ewidentne artefakty od kompresji tłumaczą jakimiś skrzydłami czy bateriami słonecznymi.

Przy tej skali !

Odległości wskazywanych artefaktów ni jak nie mają sie do jakiejś orbity, wg mnie to piksele w które trafiły energetyczne cząstki, a sugerowanie że się poruszają jest naciągane.

Myślę że dostęp do nieskompresowanych obrazów wiele by wyjaśnił. Takie ufa są także tu :

http://www.nasa.gov/images/content/174941main_LEFT-RED-Top-left.jpg

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1:32 słychać strzały.

 

 

A tak poważnie, nie wiem, co ludźmi kieruje, którzy produkują takie filmy. Czarna plama to coś, co jest na matrycy, lub w torze optycznym. Przesuwa się zapewne dlatego, że Słońce w kadrze migruje (być może drobne błędy kierunkowe satelity), potem Słońce jest pozycjonowane elektronicznie na środku kadru i dlatego "dziura" wędruje, dokładnie tak samo, jak hotpiksele na naszych matrycach, kiedy jest jakiś dryf w montażu. Biorąc pod uwagę ten specyficzny ruch plamy, wynikać on może z nierównomiernej orbity, która jest "ekscentryczna". Nic w tym dziwnego.

 

Co do "rodów", kresek na zdjęciach, to zapewne kosmiczne, naładowane cząstki, które strzelają w matrycę (cosmic rays). Jak sieknie prawie w osi matrycy, to zostawi taką kreskę. Na swoich Kodakach widuje to na każdej klatce. Bywa, że widać go przez 3/4 matrycy. Wyglądają identycznie, jak na tych zdjęciach Słońca.

 

Reszty nie ma co komentować, bo to analiza artefaktów kompresji JPG, wyostrzania ich i dopatrywania się kształtów.

 

Żenujący film. W zasadzie po samej muzyce widać, że gniot.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gaz błotny.

 

W jaki sposób miałby się utworzyć gaz błotny (czyli w większości metan) tak blisko Słońca?? Nie za blisko i za gorąco na to?

A jeżeli miałby się świecić tak jak na filmie, to w czym miałby się spalić? W tlenie? Trochę go tam mało w kosmosie :rolleyes:

A jeżeli emituje "własne" promieniowanie, tak jak rozgrzana stal, to chyba byłoby za gorąco by taka cząsteczka mogła istnieć w takich warunkach, myślę, że by się rozpadła na atomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, ależ doceń dwuletnią pracę włożoną w codzienne sciąganie plików i obesyjne montowanie tego w animacje, jak i klasyfikacja obiektów ze względu na kształt, rozmiar etc :) Jeszcze zastanawia mnie dlaczego autor użył sórówek do badań paratów, natomiast do ukazania latarni użył przeprocesowanych fotek, rzekomo ocenzurowanych przez NASA.

 

Słowem dyskusja chyba szybko się wyczerpała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.