Skocz do zawartości

M13 z Nikona D80+Uniwersał


Nocny Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zdjęcie robione przy pełni Księżyca, walczyłem z prawidłowym ustawieniem montażu, po 1.5h odpuściłem i zacząłem robić zdjęcia dlatego nie ma wiele materiału 33x30s, ISO 3200, Nikon D80, Uniwersał 150/800. Zapewne materiału dorobię. Szkoda, że jest fajne niebo podczas pełni, pewnie gdy nie będzie Księżyca to będzie pełno chmur <_< . Wg Wa jest ostrość na tym zdjęciu? Chyba tak, używałem maski. Jednak nie wiem czy stara optyka nie ma znaczącego wpływu na ostrość obrazu i kolory, raczej tak. Na celu mam nową tubę 200/800 ale to za jakiś czas. Oto zdjęcie:

 

M13_dss_stack_ps_crop_1200_2_jpg.jpg

 

Wiem, że jest sporo szumu ale puki nie mam dodatkowego akumulatorka to szkoda mi czasu na darki. Proszę o wszelkie podpowiedzi bądź opinie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W inną noc, nadal przy Księżycu prawie w pełni ale za to przy lepszym ustawieniu montażu (ćwiczyłem metodę dryfu), dopaliłem jeszcze trochę klatek 25x120s. A więc jest 33x30s i 25x120s ISO 3200, Nikon D80, Uniwersał 150/800, dodatkowo zrobiłem cropa z galaktyką NGC 6207. Stack w DSS + PS CS5. Dwie wersje, druga jest ze sztucznym flatem.

M13_dss_stack_longer2_crop_ps_1200_sharp_jpg.jpg

M13_dss_stack_longer2_crop_ps_flat_1200_sharp_jpg.jpg

Edytowane przez kosmitek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie zdjęcie chyba najlepsze. ostrość chyba można by poprawić, ale nie jestem pewnien czy z tym teleskopem da się przeskoczyć pewne granice.

nie żałuj czasu na darki. dobry masterdark może naprawdę dużo zmienić w finałowej fotce.

jak robiłeś sztucznego flata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki trik w PSie, nie zawsze działa ale jak zadział to ładnie wyrównuje tło. Pobiera się pipetą kolor z rogu zdjęcia, a następnie z wciśniętym Altem pobiera się kolor ze środka zdjęcia (oczywiście z czystego bez gwiazd miejsca). Następnie robi się nową warstwę. Klikamy opcję pokrycia gradientem i wybieramy opcję radialnego gradientu. Będąc na tej pustej warstwie przeciągamy myszką gradient ze środka zdjęcia do rogu. Powstaje warstwa z radialnym gradientem odwrotnym do tła na klatce zdjęciowej. Będąc dalej na warstwie gradientowej wchodzimy do opcji chyba wypełnienia (tam jest normal, darker, itd.) i wybieramy screen. Powstaje wyrównane tło, prawym przyciskiem na warstwach klikamy "Flatten Image" i mamy :). Mam nadzieję, że zrozumiale wytłumaczyłem.

 

No właśnie, ostrość wg maski jest OK ale być może kiepska już optyka nie da lepszej ostrości, ostrych szpilek na jasnych gwiazdach...

Edytowane przez kosmitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło "wyczerniłeś" levelsami w PSie? Twoja wersja jest ostrzejsza i kolory inne (gwiazdy bardziej pomarańczowe). Wygląda fajnie :) Zawsze mam problem z kolorami, chyba najlepiej porównać do zdjęć Hubbla czy podobna barwa. Aha, jak wyrównałeś tło?

Edytowane przez kosmitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja kolory może trochę z większą saturacją, choć nie wiem czy to naturalna kolorystyka M13 - są różne wersje w necie. Co do fotki to tak obniżyłem poziom tła, wyrównałem je jeszcze nieco i odszumiłem - choć to chyba kwestia estetyki kto jak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.