Skocz do zawartości

Kompletowanie sprzętu do zakryć


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów!

 

W końcu pasuje skompletować do końca cały sprzęt do zakryć! Bo zakrycie u mnie zbliża się coraz większymi krokami! Bo pasowało żeby ktoś z Niepołomic działał z dziedziny zakryć brzegowych i asteroidalnych :D

- teleskop posiadam 20cm całkiem wystarczający :)

- inserter zakupiłem u Janusza Wilanda nie ten najnowszy co teraz wyszedł tylko ten wcześniejszy.

- kamera CCD Tayama czarno biała ale daje radę.

- brakuje mi DCF-a i tu mam już pytanko gdzie można zakupić? ewentualnie druga opcja będe prosił Leszka Benedyktowicza żeby mi zrobił.

- brakuje mi też jednostki nagrywającej (dawniej było wideo ale to już przeszłość, ewentualnie nagrywarka DVD - ale tu nasuwa się odwieczny problem z zasilaniem tego wszystkiego!) bardzo podoba mi się zestaw Janusza Wilanda wymieniony poniżej a dokładnie 4 podpunkt, urządzenie które nagrywa wszystko na dysk. I tu mam właśnie pytanie czy zdaje to egzamin i nie gubi klatek??

 

1. kamera MINTRON + zasilanie 12V - akumulator/zasilacz - podłączona CINCH do insertera.

2. inserter - zasilanie 12V - akumulator/zasilacz

3. DCF - odbiornik nowej generacji zasilany z insertera - podłączony CINCH - do insertera

4. sygnał z kamery i insertera wchodzi do urządzenia WIN FAST TV PRG (zapłaciłem 160zł) - zasilacz sieciowy własny

5. netbook 10" + port COM podłączany do USB (45zł) - podłączany do insertera - wymiana tekstów z inserterem

mam podłączony COM4 przy transmisji 2400 bezbłędnie realizuje zadanie.

 

- Jeszcze zastanawiałem się nad zakupem GPS żeby można sobie dokładnie wyznaczyć stanowisko?

 

Więdz dlatego proszę o pomoc jak to wszystko poskładać do kupy żeby hulało dobrze!!

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka DVD odpada jako rejestrator ze względu na kompresje i z tego powodu brak możliwości dalszej obróbki danych w nowoczesny sposób. Nagrywanie na komputer, tak ale jako ostateczność i rezerwa. Polecam, jak 99% obserwatorów zakup kamerki na kasety miniDv z wejściem wideo (http://www.4kam.com/camcorders_with_av-in_av_input.htm). Wtedy już nie potrzebujesz na stanowisku ekranu bo masz go w kamerce i zasadniczo jak masz dobrą baterię w kamerze to stanowisko zasilisz z małego akku żelowego. Ja osobiście mam aktywny spliter i nagrywam i na miniDv i na kompa ale to tylko stacjonarnie w obserwatorium. W terenie nagrywam tylko na kamerkę.

Masz inserter GaPaJaWil bez DCFa? To tak sprzedawali?

 

Polecam - koniecznie przyjazd na szkolenie do Bukowca.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawle za odpowiedz!

 

A dokładniej jaką kamerkę byś polecał?

 

Inserter od Janusza ma wbudowany DCF dziś specjalnie sprawdzałem, zawsze podłączałem z zewnętrznym DCF-em.

 

Bardzo chętnie bym przyjechał do bukowca, chociaż nie jest jeszcze wykluczone że nie przyjadę. Bardzo szkoda że nie jest troszkę we wcześniejszym terminie. Wszystko się okaże.

 

A jeszcze jedno Pawle co sądzisz o zestawie Janusza Wilanda?

I zakupie GPS -u bo przymierzam się organizować zakrycie brzegowe z 19 listopada

 

Pozdrawiam

Łukasz Czuma

Edytowane przez astroluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insertery na pewno nie mają wbudowanego DCFa, ja przynajmniej takiego nie widziałem. Zestaw Janusza ok, ale wiem, że szuka i tak kamerki jako rejestratora. Ja mam do rejestracji dwie kamerki SONY PD170 i Canon 550i. Miałem kiedyś Sony HC 96E oraz Canon XM2 i obie były ok. Jeśli masz nadmiar gotówki to zakup GPSa zawsze się przyda podczas brzegówki czy asteroidalnego, ale jego też trzeba umieć użyć! Zasadniczo na allegro bywają od czasu do czasu kamerki z wejściami AV jak Canona 550i kupiłem za kwotę poniżej 200 PLN (nie pamiętam dokładnie jaką ale bardzo tanio).

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sprostować wtedy jak kupowałem od Janusza insertet to dostałem budzik z DCF chyba każdy dostawał taki w komplecie ale raczej jako służba czasu ten budzik jest kiepski, właśnie na tym budziku sprawdzałem czy wszystko działa.

 

Pozdrawiam

Łukasz Czuma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten budzik działa jak najbardziej, tyle, że jest dość wrażliwy na zakłócenia. Z tego względu w Bukowcu synchronizacja była bardzo trudna, bo sąsiadujemy z accesspointem. Nie mniej kolega Tomek Wężyk wykonał dla nas DCFa, który synchronizuje się nawet jak świeci nad nim świetlówka, stoi obok laptop z podłączonym modemem GSM a do tego na zewnątrz hula gwałtowna burza... no po prostu nie do zdarcia.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.