Skocz do zawartości

Udostępnianie i wymiana plików - serwer FTP


Serwer FTP - potrzebny?  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uwa?asz ?e serwer FTP jest potrzebny?

    • Tak
      4
    • Nie
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie wiem czy temat był juz poruszany jeżeli tak to sorry i ewentualnie poproszę o przeniesienie lub skasowanie.

 

Zastanawiałem się jak usprawnić wymianę plików pomiędzy użytkownikami bo dzieje się to dość często. Surowe klatki, avi`ki, itd. Wiadomo że zdjęcia takie zajmują dużu miejsca czasem po 200mb i więcej nie mówiąc o filmach.

 

Postranowiłem zebrać kilka informacji w tym poście i opisać.

 

Serwery hostingowe:

Fileserve.com - Max. rozmiar pliku jaki serwer przyjmie dla nie rejestrowanego użytkownika i bez konta premium to 1024Mb / Możliwość wgrywania kliku plików tzw. multipleupload / Możliwość zdalnego przeżucenia pliku z innego serwera/ftp/strony hostingowej

Filesonic.com - jw, waga jednego pliku 5GB

Wupload.com - jw waga jednego pliku 10GB

Megaupload.com

i inne - jest ich bardzo dużo

 

O ile pobieranie pojedynczych plików nie stanowi problemu to ze względu na limity czasowe pobieranie kilku plików robi się problemem.

 

I chciałbym wyjść z propozycją.

Utrzymuję z kolegą serwer dedykowany. Transfer od/do 100/100.

Pomyślałem że serwer nie jest zbyt obciążony więc mógłbym udostępnić transfer po FTP ewentualnie mam jeszcze inne rozwiązanie. Rozmiary plików w zasadzie nielimitowane a transfer niczego sobie (myślę że to jest czynnik decydujący - brak jakichkolwiek limitów - w granicach rozsądku oczywiście : :szczerbaty: )

 

Jeżeli widzicie sens i byłby ktoś chętny to proszę pisać.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 GB wychodzącego i 100 GB wchodzącego, jak z miejscem na serwerze moze i problemu by nie było, ale wydaje mi się, że miesięcznym transferem może być mały problem, że czasem może być go za mało. Oczywiście kwestia jak duża frekwencja będzie przy pobieraniu takich plików (i jak duże pliki będą transferowane), a czasem może być spora :)

 

Raz wrzuciłem zdjęcia na dwa fora (miejscowe i międzynarodowe) myślałem że w ciągu trzech dni wykorzystam transfer miesięczny (20 GB) :)

 

edit.

z 6-8 zdjęć wtedy wrzuciłem, rozsądnie skompresowane :)

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej sobie to przemyślałem - nie widzę potrzeby żeby pliki leżały po kilka miesięcy - przeważnie ktoś potrzebuje coś wrzucić ktoś pobrać i na tym się kończy historia

powiedzmy zrobić limit czasowy dla plików 1-2 tygodnie i kasacja

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej sobie to przemyślałem - nie widzę potrzeby żeby pliki leżały po kilka miesięcy - przeważnie ktoś potrzebuje coś wrzucić ktoś pobrać i na tym się kończy historia

powiedzmy zrobić limit czasowy dla plików 1-2 tygodnie i kasacja

 

Spirit, nie zrozumialeś mojego posta. nie pisałem o pojemności serwera, ale o transferze jakie będą te pliki generować (przez osoby ściągające)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej sobie to przemyślałem - nie widzę potrzeby żeby pliki leżały po kilka miesięcy - przeważnie ktoś potrzebuje coś wrzucić ktoś pobrać i na tym się kończy historia

powiedzmy zrobić limit czasowy dla plików 1-2 tygodnie i kasacja

Repozytorium plików to bardzo fajny pomysł, ale obawiam się że na potrzeby forum nie możemy kasować plików po upływie jakiegoś czasu. Posty z martwymi linkami do pobrania plików to jedna z najbardziej mnie osobiście wkurzających rzeczy w necie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt - ale na hostingach też za długo nie poleżą chyba że ktoś ma konto premium

 

trzeba znaleźć złoty środek :g:

Repozytorium plików to bardzo fajny pomysł, ale obawiam się że na potrzeby forum nie możemy kasować plików po upływie jakiegoś czasu. Posty z martwymi linkami do pobrania plików to jedna z najbardziej mnie osobiście wkurzających rzeczy w necie

 

z drugiej strony chodziło mi o szybką wymianę np:

"kolego - możesz udostępnić surową klatkę?"

rachu ciachu, szast prast i już a końcowe zdjęcia czy finałowe efekty pracy to i tak pewnie każdy prowadzi swoje własne archiwum więc...

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.