Skocz do zawartości

"E.T" czyli NGC 457


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak lornetka ma swoje zalety ;)

 

Tutaj (jak uczciwie narysowałeś) obraz odwócony ze wszech miar :)

 

Nie śmieciłbym ale widzę, że skorzystałeś z czyjegoś klasycznego (prawie) teleskopu (pozdrawiam zatem całą ekipę)

i mam pytanie - jak oceniasz "siłę" tego teleskopu na tle Twojego SC5?

 

Czy w czymkolwiek {chodzi mi o klasę obiektów} SC5 mu dorównuje, przy założeniu, że uzyskanie dowolnego powera i jasności nie stanowi problemu (mając Twoje wiaderko okularów i barlowów i filtrów)?

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, zapomniałem dodać.

Szkic zrobiłem wczoraj, będąc u PawłaBe, więc "wypożyczyłem" sobie do tego celu jego newtona 200/1000 na CG5.

 

Wiadomo, lustro większe o 7cm pokaże znacznie więcej, choć w średnich warunkach na gromadach otwartych nie ma wielu różnic pomiędzy nim a moim SCT5". Różnice natomiast widać na innych obiektach, głównie tych słabszych, ciemniejszych.

Co prawda wczoraj nie dysponowaliśmy żadnymi sensownymi okularami i filtrami, więc trudno dokonać jakiegokolwiek sensownego porównania. Mieliśmy kitowego plossla 20mm, reszta pozapominana, gdzieś po skrzynkach poupychana, pochowana. Nie było czasu i sensu szukać, gdyż były to obserwacje na balkonie, takie tylko lukanko przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Myślałem, że miałbym to zrobić "ot tak".

Więc trzeba by zrobić to w ten sposób: Na najbliższych obserwacjach wziąć surowy szkic, przygotować sobie trochę kolorów w postaci kredek albo pasteli, i zrobić wersję kolorową. Potem ewentualnie delikatnie jeszcze obrobić.

To jest do zrobienia :) Spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Myślałem, że miałbym to zrobić "ot tak".

Więc trzeba by zrobić to w ten sposób: Na najbliższych obserwacjach wziąć surowy szkic, przygotować sobie trochę kolorów w postaci kredek albo pasteli, i zrobić wersję kolorową. Potem ewentualnie delikatnie jeszcze obrobić.

To jest do zrobienia :) Spróbuję.

O właśnie :) wg mnie cały urok tej gromadki to kolorowe oczy Aliena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Podczas naszego ostatniego wypadu z chłopakami z Rzeszowa na nową miejscówkę mieliśmy okazję popodziwiać E.T., naprawdę przesympatyczny ufoludek, co z resztą potwierdza Twój szkic :Salut: Nawiasem mówiąc, zauważyłem, iż duża część Astrobraci koncentruje się na obserwacjach galaktyk, mgławic, gromad kulistych czy też otwartych, a także planet i księżyca, a przecież asteryzmy są równie piękne i warte uwagi :yes: Pozdrawiam

Edytowane przez angelscorpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.