Skocz do zawartości

Deep Sky Stacker


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanko:

Dlaczego po stakowaniu np. 5 klatek DSS pokazuje tylko jakiś wycinek zdjęcia z małą ilością gwiazdek.

Stakowanie robiłem krok po kroku wg tutoriala Piraniusza i guzik mi z tego wyszło :(

 

Wrzuć jakiś zrzut ekranu, bo nie mogę sobie wyobrazić, jak to wygląda. U mnie DSS nie sprawia żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko:

Dlaczego po stakowaniu np. 5 klatek DSS pokazuje tylko jakiś wycinek zdjęcia z małą ilością gwiazdek.

Stakowanie robiłem krok po kroku wg tutoriala Piraniusza i guzik mi z tego wyszło :(

 

 

Gdy program pokazuje Ci ten wycinek oznacza to, że zakończył proces składania klatek, odejmowania darków itp. kliknij wtedy na "ZAPISZ" .Ja zapisuje zawsze wszystko na pulpit, potem ewentualnie segreguje pliki. Gdy otworzysz już plik będzie on normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie weź ktoś napisz prostą instrukcję do DSS bo mam trochę materiału z Jodłowa i nie wiem czy robię dobrze.

 

Ja to robię tak:

1. Open picture files... (i wrzucam wszystko)

2. reszta klatek kalibracyjnych, jeśli masz

3. Check all

4. "Register checked picture" z zaznaczoną opcją "stack after registering"

5. Wyskakuje okno z opcjami stackowania. Wchodzę w "Recommended settings" i czasem coś zmieniam, jak radzą zrobić inaczej

6. OK i wyskakuje nam po jakimś czasie zestackowany obrazek, którego też mamy od razu jako 32bit tiff'a, który się nazywa "Autosave.tif"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko:

Dlaczego po stakowaniu np. 5 klatek DSS pokazuje tylko jakiś wycinek zdjęcia

 

Jest OK, DSS daje Ci podgląd jak będzie wyglądała całość. Po zapisie będzie cała fotka z uwzględnieniem ustawień pokazanych na wycinku.

 

Andrzej

Edytowane przez sp3uca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię tak:

1. Open picture files... (i wrzucam wszystko)

2. reszta klatek kalibracyjnych, jeśli masz

3. Check all

4. "Register checked picture" z zaznaczoną opcją "stack after registering"

5. Wyskakuje okno z opcjami stackowania. Wchodzę w "Recommended settings" i czasem coś zmieniam, jak radzą zrobić inaczej

6. OK i wyskakuje nam po jakimś czasie zestackowany obrazek, którego też mamy od razu jako 32bit tiff'a, który się nazywa "Autosave.tif"

robię dokładnie to samo i dalej mam taki sam obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz zaznaczony drizzle w defaulcie to niestety występuje, ja tak własnie miałem.

Wchodzisz w stacking settings i odznaczasz drizzle.

Drizzle mam od razu wyłączone.

Ze stakowania wychodzi mi takie coś (oczywiście to jpg bo tiff ma 28MB):

stack01.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zrzute z ekranu, może wtedy coś więcej wymyślimy.

Spróbuj jeszcze najechać strzałką kursora na środek zdjęcia i pokręć scrolem myszki do siebie. Może zmniejszy się zoom (o ile to jest to).

 

P.S.

Już widze ż to nie to <_<

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego. Okazało się, że problem leży w formacie pliku RAW. Canon coś w nim ciągle miesza. Spróbuj użyć wersji beta DSS. U mnie pomogło.

Link do pobrania: http://deepskystacker.free.fr/download/DeepSkyStacker333beta37.rar

Xal - dzięki - to był strzał w 10. Format CR2 z Canona 60D jest jakiś dziwny, a wersja beta go odczytała bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś dziwnego ponieważ obrabiałem ten sam materiał na tej samej wersji DSS i z tymi samymi ustawieniami tylko że na dwóch różnych kompach w domu stacjonarnym i laptopie i wyszło tak że na stacjonarnym plejady są szare a na laptopie niebieskawe a żeby wykluczyć mój błąd zrobiłem to samo jeszcze raz i znowu to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś dziwnego ponieważ obrabiałem ten sam materiał na tej samej wersji DSS i z tymi samymi ustawieniami tylko że na dwóch różnych kompach w domu stacjonarnym i laptopie i wyszło tak że na stacjonarnym plejady są szare a na laptopie niebieskawe a żeby wykluczyć mój błąd zrobiłem to samo jeszcze raz i znowu to samo.

 

Przychodzą mi do głowy dwie możliwości:

1. Jednak masz coś inaczej ustawione, np. Per channel background calibration, zamiast RGB background calibration

2. Aż tak różna kalibracja monitorów

 

W DDP Settings chyba nie powinno się nic podziać złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego. Okazało się, że problem leży w formacie pliku RAW. Canon coś w nim ciągle miesza. Spróbuj użyć wersji beta DSS. U mnie pomogło.

Link do pobrania: http://deepskystacker.free.fr/download/DeepSkyStacker333beta37.rar

faktycznie ta wersja działa z CR2 - właśnie testuję - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.