Skocz do zawartości

Deep Sky Stacker


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest robione zgodnie z netem nic nie kombinowalem, a wczesniej działało wszystko.

Gwiazdy też ustawione tak jak ma być. Już sam nie wiem.ilość klatek była większa, robiłem i z 30 i to samo. Screen jest własnie z mniejszą ilością klatek bo probowalem czy jak mniej bedzie czy to samo ale jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, mam problem ze zestackowaniem zdjęć gwiazd z architektura w tle. Po złożeniu budynki są ok, ale gwiazdy połączone jakby w startrails, a nie punktowo jak to zwykle się dzieje bez elementów krajobrazu w tle. Czy jest jakaś opcja w dss która muszę zmienić? A może potrzebny jest inny program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nieco się rozjaśniło, ale nie do końca :)

Nałożę pojedynczą klatkę z ostrym krajobrazem, ale najpierw muszę mieś na co, ba na obecną chwilę po stackowaniu w DSS mam mocno rozjechane gwiazdy.

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Drizzle mam od razu wyłączone.

Ze stakowania wychodzi mi takie coś (oczywiście to jpg bo tiff ma 28MB):

 

Witaj.Może trochę czasu upłynęło ale ja miałem ten sam problem i dzisiaj znalazłem rozwiązanie:potrzebny jest specjalny program Canona do konwersji zdjęć,bo inaczej windows tego nie widzi i myśl,że plik jest uszkodzony,dlatego wychodzą tobie w ten sposób zdjęcia,po prostu ciągnąć program:Digital professional Photo 4 ze strony Canona,albo napisać do nich podeślą link.

Wrzucasz wszystkie Rawy,które masz razem z flatami,darkami,biasami i zapisujesz je na twardym dysku,potem windows i DeepStacker nie ma już z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrabia się dalej pliku autosave.tif, po wyświetleniu podglądu stacku należy zapisać plik przez "Save picture to file" nie ruszając opcji.

 

 

Witaj.Może trochę czasu upłynęło ale ja miałem ten sam problem i dzisiaj znalazłem rozwiązanie:potrzebny jest specjalny program Canona do konwersji zdjęć,bo inaczej windows tego nie widzi i myśl,że plik jest uszkodzony,dlatego wychodzą tobie w ten sposób zdjęcia,po prostu ciągnąć program:Digital Photo Professional 4 ze strony Canona,albo napisać do nich podeślą link.

Wrzucasz wszystkie Rawy,które masz razem z flatami,darkami,biasami i zapisujesz je na twardym dysku,potem windows i DeepStacker nie ma już z tym problemu.

Edytowane przez Krzysztof W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

DSS tylko przesuwa i obraca zdjęcia tak by gwiazdki pasowały. Nie rozciąga obrazu lokalnie. Obiektywy które dają duże zniekształcenia (szerokie kąty) przy dużych przesunięciach między klatkami (wiele ekspozycji ze statywu) dają zdjęcia, których DSS poprawnie nie złoży (efekt jak wyżej). Prawdopodobnie IRIS sobie z tym poradzi ale nie dam ręki sobie uciąć.

 

Edit: Pewnie po wykonaniu korekcji zniekształceń obiektywu wszystkich fotek w jakimś sofcie udało by się to złożyć w DSS. Jak ktoś wie jak to zrobić to podłączam się do pytania.

Edytowane przez kuba_527
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.