Skocz do zawartości

Saturn 2011/2012


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy Saturn (z wczoraj, godz. 23.30) z kamery mono Chameleon. Seeing kiepski. Zdecydowanie wolę w kolorze ale coś nie mogę sobie poradzić z IMGOH w FireCapture, wyświetlany obraz zawiera cienkie linie, które psują obraz.

 

Newton VX10, EQ6, CCD Chameleon Mono, Powermate 5x, Baader UV/IR, FireCapture, RegiStax 5.1.

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się moim skromnym Saturnem... jakby było czym ;)

Chyba nic więcej w warunkach mocno miejskich nie wycisnę...:

Synta 10" + barlow x2 + Canon 5D MkII, ISO 1600, tv 1/80, ze złapanych 1200 klatek do stacku wpadło 260.

Dwa zdjęcia, 100% i 150% wielkości.

!Saturn_IS260_ISO1600_tv80_res150-3_crop.jpg

!Saturn_IS260_ISO1600_tv80-3_crop.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to ostatnie chyba najlepsze. Można się doszukać detalu w pasach chmur

niestety w obecnym sezonie Saturn jest bardzo nisko przez co niemal nie podchodziłem do jego fotografowania

w wizualu kilka razy prezentował się znakomicie, a raz Cassini widoczny był niemal na całym obwodzie ... ale to raczej wyjątki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 2000 na kanały R,G,B a na luminancje (w tym przypadku pomarańcz) 3000-4000. Wszystko z prędkością 30 FPS. RGB na maksymalnym gainie, luminance niższym w zależności od filtra.

 

 

Ok, pytam bo fajny detal wychodzi ci tym sprzętem.

 

Ja przed padnieciem kamerki eksperymentowałem z 10 000 klatek na kanał + 10 000 na luminację , jak wspomniałem kamerka padla i nie dokończyłem testów , jednak widziałem dużą róznicę w detalu przy 2 000 klatek i 10 000 po wyostrzeniu w kanale R - więcej detalu mniej szumów .

 

Jeśli dasz się namówić to zrób tak , jestem ciekaw jaki osiągniesz rezultat swoim sprzętem rolleyes.gif

 

Oczywiście nie zwracaj uwagi na ewentualne przesunięcie się detalu , chodzi tu raczej o mocne wydobycie pasów ale może być nieźle , pozdrawiam Janusz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś testowałem na Jowiszu. Przy 6000 było czasami nieco lepiej niż przy 3000. Z drugiej strony użycia jaśniejszego filtru a co za tym idzie niższego gainu zmniejsza ilość potrzebnych klatek. Dla słońca przy minimalnym gainie może to być nawet sto-dwieście klatek w samym stacku. Realnie - ogromnych ilości klatek nie da się zbierać (mało praktyczne jak i spada efektywność kolejnych tysięcy nowych klatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

 

 

 

Tym razem ja , to wszystko co wyciaglem od okolo 3 miesiecy posiadania telepa sw 102/1000 , okular ed5mm,filtr zolty #12, aparat fujifinepix s5800 - jak oceniacie?

 

 

 

 

super, odtworzyłeś obraz planety jaki widział Christiaan Huygens w 1655 roku !!!!! :szczerbaty:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.