Skocz do zawartości

Nocny Obserwator 1.20 - to zupełnie nowy program


Janusz_W

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę poinformować użytkowników Nocnego Obserwatora, że w dalszym ciagu pracuję nad programem i będę dodawal do niego nowe możliwości i poprawiał jakieś zauważone błędy. Jednak nie zamierzam zaśmiecać forów astronomicznych informacjami o kolejnych aktualizacjach i zainteresowanych odsyłam na swoją stronę:

 

http://www.astrojawil.pl/no.htm

 

gdzie zawsze będą świeże informacje o aktualnie dostępnej nakładce. Obecnie jest już wersja NO 1.21, gdzie Księżyc ma już w miarę wypełnioną dzienną część tarczy - obrazek poniżej:

 

no_121_screen1.jpg

 

Pamiętajcie - od tej pory informacje o aktualizacji programu szukajcie na mojej stronie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Piotra Brycha (autora największego atlasu nieba www.astronomia.brych.com.pl), który mi podał jak na tacy wszystkie planetoidy, program Nocny Obserwator zwiększył swoje możliwości o wyświetlanie asteroid.

Jak to zrobić napisałem w pliku pomocy (przycisk HELP - odczytajcie w trybie dziennym).

Jest już nowa wersja pełna 1.23 i nakładka.

 

no_aster_123_m.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Usunąłem pewien defekt i dodałem nową funkcję: koniunkcje Księżyca z planetami i jasnymi gwiazdami dla dowolnego miejsca na kuli ziemskiej liczone na wybrany miesiąc lub rok.

Zapraszam do aktualizacji, bądź ściągniecia pełnej wersji.

Przypominam, że tutaj http://www.astrojawil.pl/no.htm są informacje jak zainstalować program w wersji 1.28.

no_128_koniun.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło kilka nowych funkcji w programie:

- obliczanie koniunkcji Księżyca i Słońca z obiektami ziemskimi - np. mozna sobie policzyć kiedy Księżyc będzie paradowal za krzyżem na Giewoncie

- dodawanie do listy wlasnych obiektow, których nie ma w programie

- obliczanie koniunkcji między jasnymi planetami

 

Zrobilem sporo poprawek kosmetycznych. Zapraszam do obejrzenia screenów z tej nowej wersji 1.30.

http://www.astrojawil.pl/no.htm

no_130_planco.gif

no_130_newobj.gif

no_129_iglica.gif

Edytowane przez Janusz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.