Skocz do zawartości
riklaunim

Live test TS APO 80 Quadruplet

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej NALEŻY przedstawiać prawdziwe informacje na temat sprzedawanego produktu. Wymówka na zasadzie my mamy głupoty w opisie bo Niemcy a niemcy bo Chińczycy zakrawa na żart. Sprzedawcą końcowym jest przecież Astromarket i to w tym sklepie realizując zakup powinniśmy napotkać na rzetelną informację. Przyczyniłoby się to w znaczący sposób do budowy wizerunku firmy.

Zgadzam się, jest to skandaliczne i dowiedziałem się o tym wczoraj. TS ma nie tylko błędy w opisie, ale także same zdjęcia nie są prawidłowe. Pamiętaj, że piszę tu nie tylko jako sprzedawca, ale także jako zapalonym user forum. Stąd moja szczera wypowiedź. Nie mam problemu z tym, żeby czasem skrytykować swój sklep. Nie oczekuj, że tu będę pisał tylko poważne, profesjonalne pijarowe gnioty.

Po to teleskop pojechał do Riklaunima, żeby wyciągnąć z niego wszystkie obiektywne cechy.

Jak tylko przekaże nam informacje, to natychmiast uzupelnimy je w Astromarkcie. W tej chwili nie mamy już żadnego egzemplarza u siebie, więc sami nie możemy sprawdzić. TS także już nic nie ma. Dziwne? Na tym rynku niekoniecznie :)

Czy taka szczerość naprawdę Ci przeszkadza? Ja wierzę w otwartą komunikację z ludźmi, nawet, jeżeli czasem nie jest dla nas korzystna.

Rozmawiałem przed chwilą z Wolfim i niestety, następna partia nie dojedzie wcześniej niż za miesiąc :( Jest gigantyczne zainteresowanie na świecie. My sprzedaliśmy już wszystkie, włącznie z tym, który jest na teście u Riklaunima.

Mówiąc szczerze, nie rozumiem, czemu TS nie przygotował się na takie zainteresowanie. Zapewne chciał wybadać potencjał, ale... Szkoda.

Z dobrych wieści, dogadaliśmy z TS szczegóły wprowadzenia do PL na zasadach wyłączności, z pełnym supportem (także customizacją), nowy teleskop dedykowany zaawansowanej astrofotografii. Więcej informacji po tym, jak sam go sprawdzę w boju. Teleskop ten połączy nasze dobre relacje z TS i ASA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ma to znaczący wpływ na poszerzenie oferty w kraju, co więcej daje się zauważyć też wpływ tego na inne sklepy - na razie poprzez dbałość o poszerzanie oferty dostępnych produktów

Bardzo mi miło, że ktoś postronny to dostrzega. Osobiście czerpię z tego satysfakcję, że mogę poprawiać polski rynek, dzięki czemu macie dostęp do szerszej oferty, także u konkurencji. W ciagu ostatnich mięsięcy na Polskim rynku sprzętu astronomicznego wydarzyło się więcej, niż przez ostatnie lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo po prostu produkcja nie wyrabia. Jak fabryka zajmuje się produkcją wielu produktów to tysięcy sztuk na rok im za szybko nie zagwarantują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a wracając do testów

palę już kadzidełka ku czci słowiańskiej (podobno polskiej) Pogody

coby nasz tester dał radę zrobić jedną klateczkę z formatu APS-C

i wrzucił surowicę do pomacania

AstroPozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wtorek 24.01.2012 - zachmurzenie małe... dorzuć jeszcze troche do pieca :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyglądałem się temu pod kątem możliwości zamocowania szukacza / szukaczoguidera. Na wyciągu to się nie da - nie widzę żadnych śrub, które nawet teoretycznie mogły by być montażowymi. Są gwinty na obejmach dovetailu. Wygląda to na 1/4" gwint fotograficzny (takie śruby są stosowane do przykręcenia zestawowego dovetaila), ale od góry śruby w tym standardzie nie chcą się do końca wkręcać (może przez farbę czy coś) - a na siłę to nie chcę niczego robić. Gdyby tam dać drugi dovetail to można by przypiąć coś takiego:

szukaczoguider z uchwytem do dovetaili vixena (łapie je od dołu) z meade.dk:

919.jpg

A gdyby dolny byłby znacznie dłuższy to od dołu na przedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to parę fotek dziennych. Flat i motywy sosenkowe z lustrzanki ;) W zipie niepomniejszana fotka z anteną.

apo1.jpg

apo2.jpg

flat0.jpg

flat1.jpg

IMG_0140.JPG.zip

zIMG_0133.JPG

zIMG_0134.JPG

zIMG_0136.JPG

zIMG_0137.JPG

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plus fotka z OAGa i Atika z powyższej konfiguracji :)

atik.jpg

oag.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TS ma nie tylko błędy w opisie, ale także same zdjęcia nie są prawidłowe.

Wstyd i hańba. Pomijam prawo... :no:

W tej chwili nie mamy już żadnego egzemplarza u siebie, więc sami nie możemy sprawdzić. TS także już nic nie ma. ...

Rozmawiałem przed chwilą z Wolfim i niestety, następna partia nie dojedzie wcześniej niż za miesiąc :(

Eeee, to jak to się ma do mojego zarezerwowanego egzemplarza? :( Poza tym coś tu nie gra, bo na teleskop-express mają "in stock" (to oczywiście ich problem i znowu jakaś ściema, jesli Wolfgang powiedział, że nie mają nic...) Przepraszam, ale gdzie tu niemiecki ornung? Niech może Wolfgang powie czy nie wcześniej niż za m-c to za pół roku, czy rok...?

I drobna uwaga - na stronie Astromarket w regulaminie nie jest wyjaśnione co to znaczy "Chwilowo niedostępny", bo takiego statusu tam nie ma - jest tylko "Informacje o maksymalnym czasie kompletacji zamówienia podane są przy każdym towarze. W przypadku zakupu kilku produktów w jednym zamówieniu, obowiązuje najdłuższy z podanych terminów realizacji."

A taka informacja, to żadna informacja.

Jestem niepocieszony takim ogólnym stanem rzeczy, jako że nastawiłem się na zakup tej rurki...

P.S. Adam, na PW oraz adam@jesion.pl wysłałem Ci jakiś tydzień temu wiadomości...;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miało się przejaśniać i lipa... a szkiełko schłodzone :P Kolejna nadzieja jak na razie to sobota i "zachmurzenie małe" :burza:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co się dzisiaj udało to test na gwiazdce za pomocą Chameleona.

- Bahtinow

- Infocus

- Outfocus

Bez filtra (więc od UV po IR). Wizualnie 20 mm Erfl ładnie prezentował gwiazdki, aż po obrzeża pola widzenia.

bahtinov.png

infocus.png

outfocus.png

Edytowane przez riklaunim
  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i testowa fotka gwiazdek z lustrzanki Canona 550D (w zipie lepszy JPG, bo fits to wyszedł 100MB) - kilkadziesiąt x 15 sekund z filtrem CLS gdzieś w Orionie. Coś jakby krzywizna to tam była. Także refraktor ostrzy z samą lustrzanką więc jakby miał mniej backfocusa niż inne refraktory (np. 65Q).

EDIT: możliwe że to krzywo lustrzanka siedzi w wyciągu.

field.jpg

field.png

raw.jpg.zip

setup.jpg

Edytowane przez riklaunim
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

. Coś jakby krzywizna to tam była.

hmm, szału w takim razie nie ma. może gdzies na tringu nieosiowo się skręciło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To by raczej bardziej nierówno ją pokazało, a jest tylko lekko na bok. W każdym bądź razie w setupie amatorskim coś takiego wyszło :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To by raczej bardziej nierówno ją pokazało, a jest tylko lekko na bok. W każdym bądź razie w setupie amatorskim coś takiego wyszło :D

......aż mi się pcha na usta a nie mówiłem, ale myślę że za wcześnie na wydawanie ostatecznego wyroku na tak fajnie zapowiadający się sprzęt.

Trzeba poczekać na kilka prób, może riklaunim coś poprawi :astronomer2:

Astropozdrowienia

zibii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i testowa fotka gwiazdek z lustrzanki Canona 550D (w zipie lepszy JPG, bo fits to wyszedł 100MB)

Ała, ale lipa :blink:

Jeśli tak to wygląda i testy powtórne to potwierdzą, to już wolę pozostać przy swoim newtonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

qrde - no wygląda to klasycznie że pod ciężarem kamery etc - poleciało w jedną stronę w wyciągu

u siebie mam dokładnie tak samo - nie uda się zakręcić clampa żeby było idealnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciągnąc fasolki z rogów wychodzi kompletnie bez sensu

fasolki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co się dzisiaj udało to test na gwiazdce za pomocą Chameleona.

- Bahtinow

- Infocus

- Outfocus

Bez filtra (więc od UV po IR). Wizualnie 20 mm Erfl ładnie prezentował gwiazdki, aż po obrzeża pola widzenia.

Riklaunim, mógłbyś wrzucić tę fotkę zrobioną przez maskę Bahtinowa z większą rozdzielczością?

Edytowane przez misiowaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a może zerknijcie towarzyszu Riki - czy może nie jest to samo to w mniejszyn bracie

coś ze skręcaniem wypłaszczacza było ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi