Skocz do zawartości

Live test TS APO 80 Quadruplet


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

No ale wiesz... wysłać teleskop od "odwiecznego wroga" do poprawek... wiesz co się będzie działo... jaki będzie mega splendor w Krakowie? :D Może być "pozytywnie" wesoło i dużo icon_idea.gif

 

A gdyby ktoś nie wiedział co to Astrokrak i gdzie się znajduje to Adam wyjaśnia - http://astropolis.pl/topic/1630-informacje-o-firmie-astrokrak/ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz... wysłać teleskop od "odwiecznego wroga" do poprawek... wiesz co się będzie działo... jaki będzie mega splendor w Krakowie? :D Może być "pozytywnie" wesoło i dużo icon_idea.gif

 

A gdyby ktoś nie wiedział co to Astrokrak i gdzie się znajduje to Adam wyjaśnia - http://astropolis.pl/topic/1630-informacje-o-firmie-astrokrak/ :lol:

 

zawsze można się zakamuflować i powiedzieć że kupiło się prosto od Niemca :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że riklaunim wyda jak zwykle obiektywną ocenę, a swoją drogą dawanie mu takiego sprzętu do testów dowodzi pewnej odwagi, riklaunim potrafi być dość bezpośredni w wyrażaniu swojego zdania co może zaprzepaścić cel marketingowy tego przedsięwzięcia.

Sami marketingowcy dookoła :szczerbaty: Naprawdę sądzisz, że Astromarket proponowałby swoim klientom sprzęt, który jest "trefny"? Nie prościej założyć, że chcemy sprzedawać teleskopy, które naprawdę sprawiają radość użytkownikom? Gdyby się okazało, że ten teleskop nie działa, to zwyczajnie nie będziemy go rekomendować klientom. Kropka.

 

Czyli trzeba będzie wysłać rurę wyciągu do TS i zrobić gwint zewnętrzny ze złączką. W TS taka usługa kosztuje 49 euro , albo dużo taniej do Janusza_P i zrobić to za 100zł. Ostatnio zrobiłem to do mojego GSO F4.

 

Ale kombinujecie. A nie prościej od razu u nas taki zamówić? Przecież jesteśmy autoryzowanym partnerem TS, więc jesteśmy odbiciem ich działalności na PL. Wszystko, co oferują jest też w naszej ofercie. Oczywiście z przyczyn ludzkich, jeszcze nie wszystko jest wklepane do systemu, ale z zamówieniem - nie ma problemu.

 

Robiąc to u nas nie stracicie gwarancji. Sądzę, że to chyba istotne?

 

Na ten teleskop także udzielimy 100% Gwarancji Satysfakcji - czyli 30 dni można sobie ryzykować, a jak coś nie zadziała, to oddajemy 100% keszu.

 

Obawiam się, że ten teleskop nie będzie tak łatwo kupić. Pierwsza partia w TS rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Nam się dostało zaledwie kilka sztuk, które sprzedały się też na pniu (musiałem sprzedać nawet swój egzemplarz). Następną dostawę TS ma mieć w ciągu 2 tygodni. Już wiem, że też nie dostaniemy tyle, ile ich zamówiliśmy. U nas też rośnie lista preorderowa, więc jeżeli ktoś myśli o tym teleskopie, to proponuję już go rezerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, zastanawiam się, czy nie udałoby się tego dovetaila zastosować, po uprzednim wyjęciu clamping ringa z tuby wyciągu. Wtedy dovetail byłby dokręcony 3 śrubkami. Tym sposobem nie trzeba by było gwintować wyciągu. Muszę to przetestować i dam znać, jaki wynik.

 

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p2742_TS-Optics-Adaptor-2--to-T2---low-profile---dovetail.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami marketingowcy dookoła :szczerbaty: Naprawdę sądzisz, że Astromarket proponowałby swoim klientom sprzęt, który jest "trefny"? Nie prościej założyć, że chcemy sprzedawać teleskopy, które naprawdę sprawiają radość użytkownikom? Gdyby się okazało, że ten teleskop nie działa, to zwyczajnie nie będziemy go rekomendować klientom. Kropka.

 

 

:stop: Osobiście nie mam nic wspólnego z marketingiem, chociaż muszę przyznać, że zdarza mi się korzystać z takich usług firm zewnętrznych. Poza tym źle odczytałeś moje intencje , mam na myśli to, że do rikiego warto wysłać egzemplarz ze sprawdzonej serii, a nie początkowej .

 

Przeróbka rury wyciągu hm...... gwarancja ma swoją wartość i można dać zarobić kolegom zza Odry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może samo-centrujący-się nos 2" Hotecha? http://www.hotechusa.com/SearchResults.asp?Cat=9 - ma O-ringi, które ściśnięte odwalają całą robotę.

 

http://www.stark-labs.com/blog/files/category-equipment-impressions.php

 

Mam kolimator z tym systemem i szczerze powiem że nie jest to aż tak stabilne i powtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolimator z tym systemem i szczerze powiem że nie jest to aż tak stabilne i powtarzalne.

 

 

Na początku też miałem problem z powtarzalnością i stabilnością. Ja robię tak, że dość mocno ale z wyczuciem dociskam kolimator do wyciągu i dokręcam bardzo mocno, powtarzalność i stabilność jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli to, że do rikiego warto wysłać egzemplarz ze sprawdzonej serii, a nie początkowej .

Ale przecież to nie fabryka, tylko już teleskop dostępny na rynku, więc testować trzeba to, co potencjalni klienci kupują. Prawda? Nie mam wątpliwości, że jak Riklaunim wykryje jakiś fuckup to o tym napisze. Nie boję się tego. Po to są testy.

 

Tych teleskopów już trafiło trochę w rynek i jeszcze nie wrócił żaden z uwagami o wadach (w DE). W PL też jest już kilka, ale... pogoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając opis techniczny obu rozważanych teleskopów ( 65Q/80Q) zauważyłem zastanawiające dane :

 

Waga :

- 65Q -- 2,8 kg (z obejmami)

- 80Q - 2,3 kg (bez obejm)

to ile ważą te obejmy z 65Q ??

 

Długość po złożeniu odrośnika :

- 65Q -- 34 cm

- 80Q -- 35,5 cm

na zdjęciach widać że różnica jest dużo większa

 

Gwarancja :

- 65Q -- 2 lata

- 80Q -- 1 rok

dozwolone , ale dziwne.

 

Ostatnie to cena , w zasadzie działa na korzyść 80Q , większa apertura i nawet walizka gratis.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagi nie mam ale z obejmami 80 wydaje się ciut lżejsza (albo tylko wydaje). 65 quad i 80 kwintet to jakby dwie różne konstrukcje. 65 ma jednoelementowy wypłaszczać, 80 - 2 elementowy. Mają też powłoki w różnych kolororach (65Q zielonkawe) więc to może być z dwóch różnych fabryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi danymi nie ma co się sugerować. Dostaliśmy je z TS, ale TS sam przyznaje, że to bullshit (informacje od chińczyków, zanim dotarło to do nas). Trzeba go samemu pomierzyć/poważyć.

 

Nie ukrywam, że z dużym zainteresowaniem przyglądałem się i przygladam wejsciu nowego sklepu na polski rynek. Ma to znaczący wpływ na poszerzenie oferty w kraju, co więcej daje się zauważyć też wpływ tego na inne sklepy - na razie poprzez dbałość o poszerzanie oferty dostępnych produktów. Aby nie odbiegać od tematu chciałbym zauważyć, że tago typu niewielkie, wygodne rurki za przystępną cenę prawdopodobnie zawojują na pewnien czas segment popularny czyli zastąpią dawiej chętnie kupowane ED80. Tym bardziej NALEŻY przedstawiać prawdziwe informacje na temat sprzedawanego produktu. Wymówka na zasadzie my mamy głupoty w opisie bo Niemcy a niemcy bo Chińczycy zakrawa na żart. Sprzedawcą końcowym jest przecież Astromarket i to w tym sklepie realizując zakup powinniśmy napotkać na rzetelną informację. Przyczyniłoby się to w znaczący sposób do budowy wizerunku firmy jako wiarygodnej, bo często standardy postępowania portuje się na wszelkie aspekty działalności ...

Cieszy fakt, że firma się rozrasta a liczba korzystnych cenowo produktów o coraz wyższej jakości jest dostępna. Niecierpliwie czekam na testy Piotra i opublikowane wyniki. Pogody niestety nie jestem w stanie zamówić ale trzymam kciuki. Jeśli wagowo teleskopy są zblizone to chyba większy lejek na fotony będzie sensowniejszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej NALEŻY przedstawiać prawdziwe informacje na temat sprzedawanego produktu. Wymówka na zasadzie my mamy głupoty w opisie bo Niemcy a niemcy bo Chińczycy zakrawa na żart. Sprzedawcą końcowym jest przecież Astromarket i to w tym sklepie realizując zakup powinniśmy napotkać na rzetelną informację. Przyczyniłoby się to w znaczący sposób do budowy wizerunku firmy.

Zgadzam się, jest to skandaliczne i dowiedziałem się o tym wczoraj. TS ma nie tylko błędy w opisie, ale także same zdjęcia nie są prawidłowe. Pamiętaj, że piszę tu nie tylko jako sprzedawca, ale także jako zapalonym user forum. Stąd moja szczera wypowiedź. Nie mam problemu z tym, żeby czasem skrytykować swój sklep. Nie oczekuj, że tu będę pisał tylko poważne, profesjonalne pijarowe gnioty.

 

Po to teleskop pojechał do Riklaunima, żeby wyciągnąć z niego wszystkie obiektywne cechy.

Jak tylko przekaże nam informacje, to natychmiast uzupelnimy je w Astromarkcie. W tej chwili nie mamy już żadnego egzemplarza u siebie, więc sami nie możemy sprawdzić. TS także już nic nie ma. Dziwne? Na tym rynku niekoniecznie :)

 

Czy taka szczerość naprawdę Ci przeszkadza? Ja wierzę w otwartą komunikację z ludźmi, nawet, jeżeli czasem nie jest dla nas korzystna.

 

Rozmawiałem przed chwilą z Wolfim i niestety, następna partia nie dojedzie wcześniej niż za miesiąc :( Jest gigantyczne zainteresowanie na świecie. My sprzedaliśmy już wszystkie, włącznie z tym, który jest na teście u Riklaunima.

 

Mówiąc szczerze, nie rozumiem, czemu TS nie przygotował się na takie zainteresowanie. Zapewne chciał wybadać potencjał, ale... Szkoda.

 

Z dobrych wieści, dogadaliśmy z TS szczegóły wprowadzenia do PL na zasadach wyłączności, z pełnym supportem (także customizacją), nowy teleskop dedykowany zaawansowanej astrofotografii. Więcej informacji po tym, jak sam go sprawdzę w boju. Teleskop ten połączy nasze dobre relacje z TS i ASA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to znaczący wpływ na poszerzenie oferty w kraju, co więcej daje się zauważyć też wpływ tego na inne sklepy - na razie poprzez dbałość o poszerzanie oferty dostępnych produktów

Bardzo mi miło, że ktoś postronny to dostrzega. Osobiście czerpię z tego satysfakcję, że mogę poprawiać polski rynek, dzięki czemu macie dostęp do szerszej oferty, także u konkurencji. W ciagu ostatnich mięsięcy na Polskim rynku sprzętu astronomicznego wydarzyło się więcej, niż przez ostatnie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się temu pod kątem możliwości zamocowania szukacza / szukaczoguidera. Na wyciągu to się nie da - nie widzę żadnych śrub, które nawet teoretycznie mogły by być montażowymi. Są gwinty na obejmach dovetailu. Wygląda to na 1/4" gwint fotograficzny (takie śruby są stosowane do przykręcenia zestawowego dovetaila), ale od góry śruby w tym standardzie nie chcą się do końca wkręcać (może przez farbę czy coś) - a na siłę to nie chcę niczego robić. Gdyby tam dać drugi dovetail to można by przypiąć coś takiego:

 

szukaczoguider z uchwytem do dovetaili vixena (łapie je od dołu) z meade.dk:

919.jpg

 

A gdyby dolny byłby znacznie dłuższy to od dołu na przedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS ma nie tylko błędy w opisie, ale także same zdjęcia nie są prawidłowe.

 

Wstyd i hańba. Pomijam prawo... :no:

 

W tej chwili nie mamy już żadnego egzemplarza u siebie, więc sami nie możemy sprawdzić. TS także już nic nie ma. ...

 

Rozmawiałem przed chwilą z Wolfim i niestety, następna partia nie dojedzie wcześniej niż za miesiąc :(

 

Eeee, to jak to się ma do mojego zarezerwowanego egzemplarza? :( Poza tym coś tu nie gra, bo na teleskop-express mają "in stock" (to oczywiście ich problem i znowu jakaś ściema, jesli Wolfgang powiedział, że nie mają nic...) Przepraszam, ale gdzie tu niemiecki ornung? Niech może Wolfgang powie czy nie wcześniej niż za m-c to za pół roku, czy rok...?

 

I drobna uwaga - na stronie Astromarket w regulaminie nie jest wyjaśnione co to znaczy "Chwilowo niedostępny", bo takiego statusu tam nie ma - jest tylko "Informacje o maksymalnym czasie kompletacji zamówienia podane są przy każdym towarze. W przypadku zakupu kilku produktów w jednym zamówieniu, obowiązuje najdłuższy z podanych terminów realizacji."

 

A taka informacja, to żadna informacja.

 

Jestem niepocieszony takim ogólnym stanem rzeczy, jako że nastawiłem się na zakup tej rurki...

P.S. Adam, na PW oraz adam@jesion.pl wysłałem Ci jakiś tydzień temu wiadomości...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.