Skocz do zawartości

Adapter do digiscopingu - zamiennik


Sputnik8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytam to zacne forum już od dłuższego czasu i dowiedziałem się, że nie powinno się oszczędzać na teleskopie czy lornetce bo to się zemści na nas za jakiś czas. Ale moim zdaniem wydawanie bajońskich sum na pozostały osprzęt jest zbędne. Przykładowo można kupić statyw za tysiąc złotych albo za 29zł na allegro (i jeśli się nie rozpadnie za pierwszym rozłożeniem) to będą nam służyć tak samo.

Ale chodzi mi dokładnie o adaptery do digiscopingu, nie chce tu na sknerę jakiegoś wyjść ale nie zamierzam płacić ponad stówkę za uniwersalny adapter gdzie to jest kilka kawałków metalu, gumy na krzyż i śruba, a żadne drogie technologie czy narzędzia przy produkcji nie są stosowane. A przecież to nie musi być wytrzymałe bo nie zamierzam wieszać na tym teściowej tylko lekkiego kompakta i lornetkę :)

 

I wreszcie moje zapytanie czy ktoś widział gdzieś oferty aby kupić tanie chińskie odpowiedniki adapterów do digoscopingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam to zacne forum już od dłuższego czasu i dowiedziałem się, że nie powinno się oszczędzać na teleskopie czy lornetce bo to się zemści na nas za jakiś czas. Ale moim zdaniem wydawanie bajońskich sum na pozostały osprzęt jest zbędne. Przykładowo można kupić statyw za tysiąc złotych albo za 29zł na allegro (i jeśli się nie rozpadnie za pierwszym rozłożeniem) to będą nam służyć tak samo.

Ale chodzi mi dokładnie o adaptery do digiscopingu, nie chce tu na sknerę jakiegoś wyjść ale nie zamierzam płacić ponad stówkę za uniwersalny adapter gdzie to jest kilka kawałków metalu, gumy na krzyż i śruba, a żadne drogie technologie czy narzędzia przy produkcji nie są stosowane. A przecież to nie musi być wytrzymałe bo nie zamierzam wieszać na tym teściowej tylko lekkiego kompakta i lornetkę :)

 

I wreszcie moje zapytanie czy ktoś widział gdzieś oferty aby kupić tanie chińskie odpowiedniki adapterów do digoscopingu?

 

W

 

W dzisiejszych czasach nie opłaca się uprawiać "tego sportu". Kiedyś lustrzanki cyfrowe były bardzo drogie, fajną alternatywną był gigiscoping, kiedy Pentagrama mozna było kupić za 400zł.. (cyfrowy kompakt). Drugi minus to okular, nie każdy będzie współpracował z obiektywem Twojego kompoakta. Najlepszą jakość zdjęć uzyskasz fotografując w ognisku gł. obiektywu...

 

Kiedyś zrobiłem całą opawę dla okularu Ploosla do Nikona coolpixa 4500. Jakość zdjęć była naprawdę dobra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mitek za odzew ale czy mógłbyś mi opisać co co dokładnie chodzi w gigiscopingu (czy to poprostu literówka?:D )? Wujaszek google i nasza wyszukiwarka odmawiają współpracy.

Posiadam kompakta Casio EX-ZR100 o ogniskowej 300mm

Edytowane przez Sputnik8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo można kupić statyw za tysiąc złotych albo za 29zł na allegro (i jeśli się nie rozpadnie za pierwszym rozłożeniem) to będą nam służyć tak samo.

 

Używałem kilka statywów i muszę napisać brutalnie - totalna bzdura z tym porównaniem statywów za 29 i 1000.

To nie jest tylko widzimisię i snobizm, różnica miedzy jakimś nonamem za 29,- ,a np Manfrotto jest po prostu nie do opisania (i nie chodzi tu tylko o rozpadanie się).

Po za tym sam statyw to 50% sukcesu, bo ważna jest również głowica. W takim statywie za 29,- nie będziesz miał prawdopodobnie możliwości jej wymiany.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mitek za odzew ale czy mógłbyś mi opisać co co dokładnie chodzi w gigiscopingu (czy to poprostu literówka?:D )? Wujaszek google i nasza wyszukiwarka odmawiają współpracy.

Posiadam kompakta Casio EX-ZR100 o ogniskowej 300mm

 

 

Zwyczajnie ze złośliwości ktoś edytuje moje posty i zmienia litery.... Zauważyłem to dawno już...

 

Pomyśli jak napisane jest słowo "Kompakt"- "Kompoakt" "gigiskoping" to kolejna bzdura, nigdy bym tak nie napisał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jej sorki Chłopaki, nie obrażajcie się.

Ale jeśli nie stać mnie na Synte 8" tylko na załóżmy lornetkę za +-300zł to powinienem ja kupić i digiscoping uprawiać, czy zbierać dłuugi czas i Synte kupić?

A jeśli powiecie tak dla digiscopingu to lornetka powinna mieć parametry 7x50, 10x50 czy może 15x70 lub inne?

Edytowane przez Sputnik8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.