Skocz do zawartości

Kilka zdjęć


kwscore

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pozytywne Komentarze

 

co do sprzętu użytego do zdjęć to większość jest zrobiona Canonem 7D inne starą 50tką i 500tką

szkła 8mm Samyang i 10mm Sigma Fisheye

 

Do Star Trails robię kilka zdjęć z dłuższą ekspozycją i łącze je w programie DeepSkyStacker

 

Pozdr

 

5575337256_0a8317b3b2_z.jpg

 

5705131386_fb5c42a54b_z.jpg

 

5819673742_78a1e8d782_z.jpg

Edytowane przez kwscore
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 8mm Sama i Sigmy 10mm

 

sigma kosztuje podwójnie w porównaniu do samyanga a czy warto dopłacać wydaje mi się że nie

ze swojego porównania powiem że sam jest bardziej ostrzejszy,na brzegach jest bardziej prostoliniowy

strasznie polubiłem 8mm ale jedna rzecz mnie denerwuje,nie można skręcić filtra na szkło,i trzeba czasami uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za miłe słowa,chodź ostatnio spotkałem się z ostrą krytyką tego typu zdjęć,bo tak naprawdę osoba krytykująca nie jest w stanie zrozumieć co tak naprawdę

jest ważne w tego typu zdjęciach ,KADR,

 

dla mnie bynajmniej śmieszne pytanie :unsure:

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem dlaczego te zdjęcia przypominają Ci obrazy Z. Beksińskiego, jednak każdy może interpretować je na swój sposób :) (Beksiński raczej mało malował akrylem, jak już to pierwsze warstwy i szkice, większość jego obrazów to oleje :D ).

 

Zdjęcia naprawde super.Jeśli można to proszę o większą rozdzielczość, była by super tapeta. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego te zdjęcia przypominają Ci obrazy Z. Beksińskiego, jednak każdy może interpretować je na swój sposób :) (Beksiński raczej mało malował akrylem, jak już to pierwsze warstwy i szkice, większość jego obrazów to oleje :D ).

W najciekawszych latach Beksiński dużo malował akrylem. Z banalnej przyczyny - był tańszy. Dlatego niektóre na żywo nie mają takiego pałeru, są matowe, kolory bardziej zgaszone niż na reprodukcjach.

Poszerz swoją wiedzę o jego obrazach o coś ponad internet. Dostęp do oryginałów jest trudny, większość ciekawych jest w prywatnych kolekcjach (np. p. Dmochowskiego). O jego późnych pracach, robionych na kompie lepiej nie wspominać. Porażka i infantylizm.

Edytowane przez Fredrixxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jego najlepsze obrazy to te wykonane olejem, obrazy wykonane akrylem nie oddają tego specyficznego klimatu, którego mistrzem był i jest Beksiński, o pracach robionych na komputerze wolę zapomnieć. Moja wiedza na jego temat jest dosyć spora, na żywo widziałem ok 50-ciu jego obrazów i rysunków na wystawie w Częstochowie, pochodziły one z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich :rolleyes: następną wystawą, która planuje odwiedzić jest ta w jego rodzinnym mieście Sanoku gdzie znajduje się po nad 1000 jego prac. W tym roku zdaję maturę i moja prezentacja z języka ojczystego opiera się na jego twórczości :szczerbaty:

 

Jeśli nie widziełś to polecam Ci Bardzo fajny zbiór jego prac online http://beksinski.dmochowskigallery.net/galeria_past.php?lang=p :yes:

Edytowane przez Lukasz Niezbecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza na jego temat jest dosyć spora, na żywo widziałem ok 50-ciu jego obrazów i rysunków na wystawie w Częstochowie, pochodziły one z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich

 

No to niepotrzebnie strzepię klawiaturę :)

Sanok - koniecznie. Widzę, że co do jego działalności komputerowej mamy podobne zdanie

Z linku : sala nr 10, np. obrazki nr 2478, 2479, 2502, a przede wszystkim 2501 (kiedyś należał do jego syna Tomasza). Oleje na pilśni ;)

Kiedy je pierwszy raz widziałem byłem troche młodszy od Ciebie i zrobiły na mnie takie wrażenie, że do dziś większość zdjęć lub obrazów z rozgwieżdżonym niebem bezwiednie porównuję do nich.

Podobnych motywów ma jeszcze kilka, myślałem, że je od razu skojarzysz.

Choć większość luda zna tylko makabreski podlinkowane przez :sterb003: wimmera.

Ale offtopa ukręciliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Choć większość luda zna tylko makabreski podlinkowane przez :sterb003: wimmera.

 

Zgadza się.

Niemniej to, że podlinkowałem owe dzieła, nie znaczy, że znam tylko takie.

Tak naprawdę te "makabreski" najbardziej lubię i najbardziej cenię. W ogóle lubię ten charakter twórczości. Na czele z dziełami H.R. Gigera. Ale o gustach się podobno nie dyskutuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H.R. Giger wykreował Aliens jakby ktoś nie wiedział ;)

Eeee... :uhm: , ale że kto ktoś?

Oczywiście wiemy.

Chodziło o to, że H.R. Giger wykreował postać "Obcego" z filmu. Można powiedzieć, że jest ojcem 'Aliena' :)

 

 

Wimmer, spoko. W tych linkach na kilometr wiało ironią, nie niewiedzą.

Czy w Twoim przedpokoju wita gości plastynat Guntera von Hagensa? :mr.green:

Nie :D Aż tak źle ze mną nie jest. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.