Skocz do zawartości

Obiektyw na wesele


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

W maju kuzyn będzie się żenił i poprosił mnie o porobienie jakichś zdjęć (fotografa też będą mieli, więc to nie ja będę tym "głównym"). Obiektyw kitowy, jak sama nazwa wskazuje, niezbyt się do tego nadaje, więc poszukuję czegoś niedrogiego, najlepiej do 1000 zł. Chciałbym coś uniwersalnego. Dość ciekawy jest Canon 28-135 IS USM, ale jednak 28mm na APS-C może powodować braki w szerokim kącie. Jaki obiektyw moglibyście polecić? Nie musi być aż tak długi oczywiście, pewnie max. 85mm wystarczy.

Dodam tylko, że lampę błyskową postaram się pożyczyć od kolegi.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Canon EF-S 17-85 mm f/4.0-5.6 IS USM. Użytkowałem taki przez rok, raz nawet byłem zmuszony robić nim ślub (w duecie z 40D) - moim zdaniem bardzo dobrze się sprawował.

W fotoit.pl znalazłem właśnie używkę za 900 zł (http://www.fotoit.pl/index.php?site=produkt&id_kat=&id=2503).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzi r.ziomber, będzie Ci służył potem nie tylko na wesela, świetne szkło, sam posiadam.

Światło 2.8 robi swoje, sam zobaczysz, szczególnie w kościele, gdzie jest ciemno, z tym obiektywem

mniej mocy z lampy i zachowasz na zdjęciach klimat ciemnego kościoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie ciężko będzie znaleźć coś lepszego od tego Tamrona. Gdyby ten 17-85 był o działkę jaśniejszy, albo chociaż miał stałe 3.5, to bym go brał bez wahania, a tak, to niestety trochę ciemny (choć z drugiej strony Tamrona i tak będę pewnie musiał domknąć o połowę). W każdym razie trochę czasu na decyzję jeszcze mam, więc trzeba zapolować na jakąś okazję. Co prawda raczej nie będę robił zdjęć w kościele, ale do jakiegoś portretu 2.8 na końcu zakresu będzie przydatne.

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też polecam tego Tamrona 17-50 F/2.8, zrobiłem nim całe wesele full serwis (przygotowania, ślub, impreza), na weselu światło 2.8 to podstawa, ja mam nowszą wersję tego szkiełka z VC co tez się przydaje jak nie chcesz zawsze błyskać, nic dłuższego ci nie będzie potrzebne, ja biorę jeszcze 70-200 2.8 i bez lampy robię ludziom portrety (takie bez pozowania). Ten tamron idealnie się sprawdza, częściej użyjesz szerokiego kąta niż czegoś dłuższego bo wesele to taka specyfika ze podejść możesz dowolnie blisko a odejść w czasie balangi się czasem nie da jak jesteś na przykład wewnątrz jakieś kółeczka. Zupełnie inna historia to plener.

Za jakiś czas wrzucę do netu wesele tym szkiełkiem zrobione, to podeślę ci linka.

 

Pozdrówka

damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie omijaj Canona 17-85. Moim zdaniem to bardzo kiepskie szkło. Tak jak wspomnieli wcześniej koledzy - najlepszym rozwiązaniem będzie Tamron 17-50, chodź jego af lubi "pomielić" w ciemności. Gdyby jednak twój budżet był większy to możesz poczekać na Tamrona 28-75 ze stabilizacją i silnikiem ultradźwiękowym. Małym minusem jest brak szerokiego kąta, za to obiektyw można później podczepić pod FF :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba - bierz tamrona 17-50. Używkę dorwiesz gdzieś pewnie w granicach 800-900. To naprawdę dobry obiektyw ... z jednym ale! Jeśli zdecydujesz się na zakup to przed zakupem przetestuj koniecznie obiektyw. Podepnij do body i obbadaj na mydło, BF, FF. Niestety te obiektywy nie są powtarzalne i zdarzają sie gorsze egzemplarze.

 

P.S. Może też zainteresujesz się stałką - ja szczerze polecam Canona 50mm 1.8. Za te pieniądze jest po prostu świetny. Od czasu gdy go nabyłem to nie odkręcam go od body.

P.S.2 Poza tym wydaje mi się, że na tą imprezę musisz mieć zewnętrzną lampę. Moim zdaniem będziesz miał lepsze rezultaty z obecnym kitem + lampa niż z nowym obiektywem bez lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampę raczej będę miał, więc o to się nie martwię. Jeśli znajdę gdzieś tą Sigmę 17-70 2.8-4 do 1300 zł, to ją kupię. W przeciwnym wypadku wezmę Tamrona 17-50, choć też skupiam się nad znalezieniem wersji VC (żeby nie trzeba było zawsze błyskać lampą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Tamrona 17-50. W tych pieniądzach nie ma nic lepszego. Brak dłuższej ogniskowej to drobiazg przy braku szerokiego kąta. Dłuższą ogniskową zawsze możesz zastąpić kropem , braku szerokiego kąta nie zastąpisz niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.