Skocz do zawartości

Astrokrak


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po prostu nie wiem jak Jp ze swej niewiedzy robi atut. To że ma forum i firme ? A takie ciemnoty wciska i prefabrykuj , zmyśla, kręci.

 

Mam na to szereg dowodów, które mogę po kolei ujawniać.

 

 

Niech mi da tylko pretekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał być kosmiczny offset, a wychodzi kosmiczny obciach :szczerbaty:

może nasz ulubiony Geniusz Optyki naniesie na to zdjęcie kilka linii, które w/g niego pokażą ten kosmiczny offset ... bo my skromni zjadacze telesko... znaczy amatorzy jakoś tego nie widzimy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał być kosmiczny offset, a wychodzi kosmiczny obciach :szczerbaty:

może nasz ulubiony Geniusz Optyki naniesie na to zdjęcie kilka linii, które w/g niego pokażą ten kosmiczny offset ... bo my skromni zjadacze telesko... znaczy amatorzy jakoś tego nie widzimy

 

pozdrawiam

 

 

Ja na serio mam opracowanie offsetu i jeszcze do tego dostukam jakąś proze i opublikuję.

 

Wszystko zgodnie z zasadami geometrii, mogę zrobić nawet opracowanie 3D, ale wg mnie czytelniejsze rzutowanie na 3 rzutnie.

 

"Podziwiam" JP za tak dobre samopoczucie, bo pisze takie bzdury, mało tego kłamstwa, wmawia je ludziom aż w końcu niektórzy w nie zaczynają wierzyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na serio mam opracowanie offsetu i jeszcze do tego dostukam jakąś proze i opublikuję.

offset nie jest czymś tajemniczym, a rzekłbym nawet że banalnym

zastanawia mnie tylko dlaczego Janusz uważa, ze zdjęcie które zamieścił świadczy o kosmicznym offsecie?

może mierzył tylną stronę LW? :ha:

niech narysuje jak zmierzył te 25 mm i w jaki sposób to widać na tym zdjęciu, które ponoć świadczy, że ma rację. Ja tam dużego offsetu nie widzę, a biorąc pod uwagę zniekształcenie obrazu przez obiektyw i kiepskie ujęcie wychodzi mi raczej kosmiczny obciach lub szwindel

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offset nie jest czymś tajemniczym, a rzekłbym nawet że banalnym

zastanawia mnie tylko dlaczego Janusz uważa, ze zdjęcie które zamieścił świadczy o kosmicznym offsecie?

może mierzył tylną stronę LW? :ha:

niech narysuje jak zmierzył te 25 mm i w jaki sposób to widać na tym zdjęciu, które ponoć świadczy, że ma rację. Ja tam dużego offsetu nie widzę, a biorąc pod uwagę zniekształcenie obrazu przez obiektyw i kiepskie ujęcie wychodzi mi raczej kosmiczny obciach lub szwindel

 

pozdrawiam

 

Wiesz czasami moze cos podjechac jak się klei LW na silikonie, ale sa to śmieszne odległości szczególnie przy obserwacjach.

Dlatego jak napisał te 25 mm to byłem pewny że on nic nie kapuje.

 

tak mi się jeszcze przypomniało, że jak jakis czas go pytałem jak ustawia offset to powiedział że przesuwa o gr LW ;)

 

Po za tym gościu pisze same kłamstwa i to bezczelnie od A - Z. O jakiś sztukowanych rurkach itp. tymczasem ja zamiast wiercic rurkę mam inne rozwiazania które uważam że lepsze o proszę:

 

http://astropolis.pl/topic/37354-cc-jak-carbon-columbus/

 

5 zdjęcie

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czasami moze cos podjechac jak się klei LW na silikonie, ale sa to śmieszne odległości szczególnie przy obserwacjach.

dokładnie

wartość offsetu zależy od szerokości stożka światła, a ta szerokość z kolei od wielkości diafragmy polowej okularu. Jak widać offset powinien być różny dla różnych okularów :D

 

kiedyś Janusz napisał, że w jakimś światłosilnym teleskopie był źle ustawiony offset więc zmienił go o 1,5 mm. Od razu zorientowałem się, że chłop nie ma bladego pojęcia o czy mówi, a jak okazało się, że nie zna wzoru na powiększenie kątowe teleskopu to dałem sobie spokój z Maniakiem. Niech tam sobie bryluje wśród małolatów i wciska im kit. W końcu sami są sobie winni, że tam weszli :Boink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

wartość offsetu zależy od szerokości stożka światła, a ta szerokość z kolei od wielkości diafragmy polowej okularu. Jak widać offset powinien być różny dla różnych okularów :D

 

kiedyś Janusz napisał, że w jakimś światłosilnym teleskopie był źle ustawiony offset więc zmienił go o 1,5 mm. Od razu zorientowałem się, że chłop nie ma bladego pojęcia o czy mówi, a jak okazało się, że nie zna wzoru na powiększenie kątowe teleskopu to dałem sobie spokój z Maniakiem. Niech tam sobie bryluje wśród małolatów i wciska im kit. W końcu sami są sobie winni, że tam weszli :Boink:

 

pozdrawiam

No i przed wszystkim od ogniskowej. A na maniaku jest wzór jak to walmy offset jednakowy dla kazdej zalezny tylko od śr lw.

 

Tak sobie mysle skąd to sie wzieło. Jak wielkie wsparnie Jp ma od swoich zwolenników. Bo to nie tylko o mnie chodzi, ale o całokształt.

Otóż doszedłem do pewnych spostrzezen, że wsród pewnej liczby osób wszeczepił i wszepia nienawiść przeciw pewnym osobom grupom, forom. Gdy to odkryłem to po prostu nie mogłem zrozumiec skąd tyle podłości moze tkwic w jednym człowieku. tak, że to nie chodzi tylko o małolatów, ma spore wsparcie wsród wielu osób. Z wieloma wiąża go więzy wspólnych interesów no ita największa wspólnego wroga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji to gratuluję

zdjęcia z nierównymi ramionami pająka (gdzie te ramiona :g: ) dotyczą chyba teleskopu Meade LB. Nie wiedziałem, ze to Ty jesteś ich producentem B)

 

pozdrawiam

 

Może przegapiłem , ale zapytam wprost - to ty Jale jesteś twórca tego teleskopu na zdjęciach pod samochodem ?

 

Jeśli tak to mogę tylko pogratulować świetnie wygląda i plus za worek , w naszym klimacie to podstawa ważniejsza od jakości lustra ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przegapiłem , ale zapytam wprost - to ty Jale jesteś twórca tego teleskopu na zdjęciach pod samochodem ?

 

Jeśli tak to mogę tylko pogratulować świetnie wygląda i plus za worek , w naszym klimacie to podstawa ważniejsza od jakości lustra ;)

 

 

 

Lustra jest tożsame z tymi z AK i Taurusów potwierdzone badaniami, więc nie ma się z czego śmiać. Chcesz to gdzieś jeszcze mam wykres z badania.

 

Co do reszty to w dalszym ciągu draństwo i kłamstwa uprawia ten pan.

 

Po pierwsze rozmawiałem telefonicznie przed 6 miesiacami z włascicielem tego Columbusa i mówił że nic sie nie stało i tylko tak oddał zeby mu Pleszka (jako ten wspaniały specjalista i znajomy skolimował teleskop) po drugie Pleszka podaje jakis wirtualne kwoty nigdy za zaden tleskop nie policzyłem takiej astronomicznej kwoty. Napisał to jak bym wszystko zgarnął do własnej kieszenie !!!! Krzysztof sam kupował lustra (w Niemczech), a wyciag bodajże sprowadzał z USA) sam nie wiem ile to go kosztowało. Jak tylko dowiedziałem się, że teleskop jest w AK (oczywiscie od osób trzecich - zaproponowałem, że sie nim gratisowo zajmę), wcześniej Pleszka podawał informacje, że ja nie mam zamiaru czegos tam poprawiać. Okazuje się że problemy sa głównie ze strony JP który wyliczył 25 mm offset !!! zmierzył pozaginanym metrem i nie mając się już do czego przyczepic wymyślił cos tam że sztukowanymi rurkami i brakiem łożysk.

 

Pleszka przetrzymuje ten teleskop prze co najmniej 6 miesięcy nic z nim nie robią i tylko mnie szkalując - mam całą listę osób które to potwierdzą.

 

Tymczasem Pleszka podaje ceny Taurusowskie. To że grzecznościowo coś komuś zrobiłem nie znaczy że na tym zarabiałem jakies wyimaginowane przez Pleszke pieniądze !

 

Po za tym oskarża mnie że kupił ode mnie bubel !! Po pierwsze Pleszka zawsze oglada dokładnie co bierze (to chyba wszyscy potwierdzą) - po drugie nie kupił ode mnie , lecz wymieniłem się na sprzęt zresztą jak zwykle od Ak wybrakowany !!!!

 

Kłamstwo za kłamstwem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania astrokosmo :) Czytam oba te wątki i coraz więcej dowiaduję się o antagonizmach, ale nie wszystko jeszcze jest jasne ;)

Czy zbudowałem ten teleskop pod zdjeciem Audii ? Tak i powiem, że jestem z niego dumny jak i za pewne użytkownik.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam wykres mojego lustra z poprzedniej wersji Columbusa o oznaczeniu NG.

Obraz 001.jpg

Jestem w pełni zadowolony z obrazów, jakie daje ten teleskop. Jak się czasem wybieram pod ciemniejsze niebo to daje czadu :) Kolimacja (po tym jak już się jej na prawdę nauczyłem) poprawna, szczegółowo sprawdzona na gwiazdach, więc tak duży błąd w offsecie od razu by się uwidocznił. Z resztą mogę również przesłać zdjęcie wtórnego z jakimś przyłożonym centymetrem (nie wiem czy to ma sens, czy będzie miarodajne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Baseon.

 

Budowę teleskopów traktuję jako pasję i wkładam w nie naprawdę sporo serca.

 

Co do projektów i wykonawstwa część jest moja, ale sporo też zlecam, różnym osobom z różnych for. Więc jest to taki zbiorowy ATM. Nigdy nikomu nie odmówiłem pomocy, zresztą nigdy nie miałem jakiś poważniejszych uwag. Do chwili kontaktu z JP. Co dziwne dopóki zamawiałem cześci w AK to :

http://www.astronoce...enzje.php?id=74

pleszka 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zbudowałem ten teleskop pod zdjeciem Audii ? Tak i powiem, że jestem z niego dumny jak i za pewne użytkownik.

 

Potwierdzam, od grudnia mam ten teleskop i jestem zadowolony. Dość obszernie na temat sprzętu wypowiedziałem się w tamtym wątku: http://astropolis.pl/topic/37354-cc-jak-carbon-columbus/page__pid__449866

Jak coś jeszcze zauważę, to dam znać, ale póki co jest gites.

 

Co do lustra - mam podobnej jakości jak Baseon.

Edytowane przez krigore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się angażować w spór ale czytając wątek na sąsiednim forum mało jest wypowiedzi użytkownika końcowego. Może być trzecia strona medalu. Że podczas użytkowania teleskopu user niekoniecznie wszystko dobrze poskładał itd. I w takim stanie dostarczył go do poprawy. To tylko teoria. Ale chyba w tym sporze również powinno się wziąć pod uwagę taką możliwość.

Nie znam osobiście tych ludzi i nie chcę nikogo pogrążać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak _Spirit_ nie znam osobiście osób zaangażowanych w ten spór, ale w całej tej historii zastanawia mnie jedna sprawa. Jeśli użytkownik nie był zadowolony z jakości otrzymanego teleskopu, dlaczego zamiast skontaktować się z wytwórcą i zażądać naprawy zlecił poprawki innej firmie, na dodatek, z tego co zdążyłem się zorientować czytając ten i inne wątki, firmie, z której właścicielem kolega JaLe (oraz paru innych kolegów) niespecjalnie się lubi? W dodatku tamta firma trzyma teleskop prez pół roku, a właściciel teleskopu uważa, że wszysztko jest w porządku, dopóki wytwórca i serwisant nie zaczynają grozić sobie sądem na publicznych forach?

 

Załóżmy (pomarzyć dobra rzecz), że kupiłem sobie nowe BMW. Wkrótce po kupnie okazuje się, że samochód ściąga przy hamowaniu. Czy w tej sytuacji pojadę do serwisu Audi, bo "tam miałem bliżej"? Mimo, że samochód jest nowy na gwarancji i serwis BMW ma obowiązek naprawić go za darmo?

 

Z góry przepraszam, jeśli czegoś może nie zrozumiałem, absolutnie nie chcę nikogo osądzać ani urazić. Skoro jednak takie sprawy wypływają na forum publicznym to moim zdaniem również osoby niezaangażowane osobiście w sprawę mają prawo zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.