Skocz do zawartości

DS Party Bieszczady - relacja


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Poznań odstawił ostatniego pasażera na dworzec w Poznaniu. Leon jest już zapewne w drodze do Głogowa. W sumie dojechaliśmy do Poznania w 8,5 godziny. Miejsce w Roztokach na obserwacje nieba wspaniałe. Szkoda, że nie dane mi było być w nocy z czwartku na piatek. Pierwszy raz byłem w Bieszczadach. Koniecznie muszę tam jeszcze pojechać latem i jesienią. Dzięki Janusz za organizację ale z dzikiem to dałes ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

To był mój pierwszy zlot astronomiczny i naprawdę jestem pod olbrzymim wrażeniem. Niebo z czwartku na piątek było po prostu cudowne. Bardzo miłe towarzystwo i śwetny sprzęt obserwacyjny czyniły ten zlot niesamowitym przeżyciem. W ciągu dnia można było zwiedzać okolice. Moi współlokatorzy byli śwetnymi ludzmi, z Panem Jurkiem wybralismy się w ostatni dzień na wycieczkę po okolicznych szczytach. Ten zlot był jedyny w swoim rodzaju :Wave: .

 

Pozdrowienia:

-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Właśnie sprawdziłem co i jak z kometami. Dobry termin na spotkanie w Bieszcadach to 14-16.05.2004. Neat będzie wtedy ok.1,5 mag, blisko m44. Księżyc będzie blisko nowiu.

Jeżeli jednak się okaże, że pogoda nie będzie dopisywać w Bieszczadach, to pojadę np. do Jodłowa :D

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Warszawa tez juz sie melduje u celu.

Dopiero wszedlem do domu po uprzednim odwiezieniu kompanow.

 

Niestety my nie mielismy szczescia zalapac sie na ta cudowna (podobno) noc, ale i tak czas na pewno nie byl stracony. Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestnikow i do zobaczenia na nastepnym zlocie.

 

Podziekowania dla organizatora.

Jutro wrzuce fotki, a teraz biegne nacieszyc sie zona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Właśnie sprawdziłem co i jak z kometami. Dobry termin na spotkanie w Bieszcadach to 14-16.05.2004. Neat będzie wtedy ok.1,5 mag, blisko m44. Księżyc będzie blisko nowiu.

Jeżeli jednak się okaże, że pogoda nie będzie dopisywać w Bieszczadach, to pojadę np. do Jodłowa   :D  

 

Pozdrawiam

Paweł

to wstępnie można by się umówić na spotkanie w Roztokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wstępnie można się umówić :Beer:  

Janusz, Mateusz Z- jak widzicie ten wyjazd ?

 

PT

 

:salu: :salu: :salu: :salu: :salu:

Bardzo bym chciał pojechać z Wami.

 

 

Może wydrukujemy obszar gwiazdozbioru panny i podczas obserwacji wizualnych 1/2-metrówką będziemy skreślać pisakiem widoczne galaktyki.

W ten sposób dojdziemy do najsłabszej galaktyki widzialnej przez teleskop Tura :roll:

Co jak co ale do takich wyzwań Bieszczadzkie niebo nadaje się wyśmienicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wydrukujemy obszar gwiazdozbioru panny i podczas obserwacji wizualnych 1/2-metrówką będziemy skreślać pisakiem widoczne galaktyki.

W ten sposób dojdziemy do najsłabszej galaktyki widzialnej przez teleskop Tura :roll:

:P

 

Pomysł dobry, tylko trzeba się :notworthy: o pogodę.

 

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław też dojechał wieczorem do domu (Oskar i David). Nie obyło się bez przygód przy rozładowaniu sprzętu (grrr). W Bieszczadach niebo było fantastyczne, zasięg ok. 7- 7,5 mag. Galaktyki pięknie widoczne nawet w naszych refraktorach. Towarzystwo znakomite. Szkoda, że pogoda dopisała tylko w jedną noc. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był dla mnie niesamowity pierwszy astrozlot .

Po pierwsze :

Choć mieliśmy tylko jedną pogodną noc - to jak dla mnie i tak było super !

Jeszcze nigdy nie widziałem tak ciemnego i rozgwieżdzonego nieba - będe miał wzór na przyszłość !

Po drugie :

Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim uczestnikom zlotu za wspaniałą atmosferę -

w jakiej spędziłem pozostałą część zlotu :Beer: :astrobrac: :Loveit: , oraz ogrom informacji ,

których nigdzie indziej pewnie bym nie zdobył !

Szczególnie dziękuję Piotrowi za miłe przyjęcie , wspólną podróż i wprowadzenie w :astrobrac: ,

oraz Mirkowi za drogę powrotną !

 

A teraz ( w pracy :( ) , już wyczekuję następnego spotkania :salu: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, gratuluje Wam bardzo. Niestety ja musialem siedziec w biurze we czwartek do 18tej wiec na wyjazd w Bieszczady bylo juz za pozno, a w piatek nie zdecydowalem sie jechac ze wzgledu na prognoze deszczu.

 

Niemniej, po pracy we czwartek pojechalismy z Michalem Klimaszewskim jakies 100km na wschod od Warszawy na calonocna sesje. Nie nastawialismy sie na maraton no i na miejscu bylismy okolo 22:20, za pozno na obiekty zimowe. Miejsce bardzo ladne ale nie tak ciemne jak Bieszczady, dookola luny miast (w odleglosci 40 - 60km). Wenus rzucala cienie i zaswietlala niebo, ale plotów tez nie bylo widac (nie bylo ich na srodku pola :-).

 

Po zlokalizowaniu wszystkich obiektow Messiera w gromadzie Coma/Virgo postanowilismy kontynuowac watek i do rana obserwowalismy coraz to nowe Mki. Mi w refraktorze 10cm udalo sie ustrzelic 66 sztuk, wliczajac w to widoczne tuz nad poludniowym horyzontem M68, M83 i (wydaje mi sie, nie liczona) M6.

 

Szkoda ze nie moglismy byc z Wami w Bieszczadach!!!

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

żałuję cholernie, że nie byłem w Roztokach. Niestety nie dostałem przepustki z mojej "galery" i musiałem wiosłować w pocie czoła cały tydzień :(

 

To co mi opowiedział o zlocie Michał Witkowski już i tak otworzyło mi wrzody na żołądku z zazrości... cóż może następnym razem :)

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.