Skocz do zawartości

Słońce z "Mini-Lunta"


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Dzisiejszy szkic Słońca z Mini-Lunta.

Wrzucam zarówno wersję podkręconą graficznie dla uzyskania najbardziej realnego obrazu, jak i surową wersję, która ma tylko wyrównane cienie po skanowaniu.

 

LUNT LS35T Ha + okular SW UWA58 9mm

Ołówek na białym papierze oraz GIMP.

 

slonce_010512x.jpg slonce_010512.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam ;)

Może kontrast trochę za duży. Zerknę jak to wygląda na lepszym monitorze w pracy i się poprawi ewentualnie :)

Wyszło naprawdę extra, poważnie. Ja wycofuję to co wyżej napisałem, przypomniałem sobie o szkicu który sam popełniłem ostatnio:D Kontrast filamentów dopiero u mnie został konkretnie przegięty...

Podoba mi się. Poza tym dla mnie ważne jest to, że nadal, po tym co powiedziałeś na Zlocie, cyt.: "No ileż można...", wrzucasz Swoje prace. Masz Swój świetny styl. Pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik. Zerknąłem jak to wyszło na monitorze H-linki (ma znacznie lepszą rozdziałkę i kontrast). Rzeczywiście trochę przejechane. W ogóle też jakieś ciapki powychodziły za bardzo.

Podmieniłem szkic. Teraz powinno być bardziej naturalnie :)

 

P.S: Będę oczywiście szkicował i wrzucał swoje prace jak najczęściej dam radę, mimo, iż rzeczywiście, trochę mi się ostatnio już nie chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale plamę wywaliło! Dopiero dzisiaj od kilku dni luknąłem przez teleskop i oczom nie wierzę. W życiu nie widziałem tak dużej, pojedynczej plamy! Świetnie ją odzwierciedliłeś...

 

Mógłbyś w prostych słowach opisać jak dodajesz kolorki w Gimp'ie?

Edytowane przez ASTROOKIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofkors :)

W zakładce "kolory" jest opcja "barwienie". Suwakiem wybieram odcień, nasycenie, jasność.

Jeśli chcę zastosować tylko dla określonego zakresu to zaznaczam interesującą część, w tym przypadku zaznaczam okrąg na całe Słońce.

Czasem wycinam sam okrąg ze Słońcem i zmieniam w osobną warstwę, żeby móc osobno barwić i obrabiać tarczę, i osobno protuberancje wokół.

Dodatkowe operacje można zrobić "krzywymi", więcej czerwieni, mniej, wyraźniejsze, mniej wyraźne itp.

W bardziej zaawansowany sposób można zrobić to w opcji "balans kolorów". Tam można wybrać jasność i odcień osobno dla zakresu jasności, półtonów i cieni.

 

pzdr

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.