Skocz do zawartości
Karol Wójcicki

Akcja specjalna: Tranzyt Wenus CNK i AP

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo, bardzo zapraszam na tę wyjątkową imprezę. Z naszej strony mogę dodać (na zachętę), że w ramach imprezy zaprezentujemy szerszej publiczności ciekawy sprzęt astronomiczny, w tym także ten z najwyższej półki, np. ASA (włącznie z DDM85SL) i Orion Optics UK. Będzie też parę typowo słonecznych teleskopów - Lunt. Nie ma lepszego miejsca do wspólnego przeżywania tego wykątkowego wydarzenia, niż przyjechać na imprezę CNK/Nibo Kopernika wspieraną przez Astropolis i Astromarket.

Osoby, które mogą wpaść do CNK i odwiedzić nasz namiot wystawowy, proszę dajcie znać w tym wątku.

• Lubię 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Osoby, które mogą wpaść do CNK i odwiedzić nasz namiot wystawowy, proszę dajcie znać w tym wątku.

Będę :)

Edytowane przez Muchozol
  • Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też się łapię na ten namiot. Nawet gdybym był w pracy, to z Warki nie mam daleko, a w nocy nie pracuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamierzam być.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W związku z tym Niebo Kopernika wspólnie z AstroMarketem i Astropolis zapraszają na imprezę obserwacyjną w Parku Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik.

Przejrzałem zgrubnie strony CNK i Niebo Kopernika a tam ani słychu ani widu o tej imprezie. W kalendarium pod datą 6 VI jest pusto...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przejrzałem zgrubnie strony CNK i Niebo Kopernika a tam ani słychu ani widu o tej imprezie. W kalendarium pod datą 6 VI jest pusto...

Też mnie to zastanowiło. W kalendarium pusto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zbrodnią byłoby do was nie zajrzeć. :D A i znajomych odwiedzić przy okazji też nie zaszkodzi. :Beer:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chętnie bym przyszedł, ale przeraża mnie ten kosmiczny spektakl taneczny i maraton filmów planetaryjnych. Natomiast śniadanie na trawie to owszem, zwłaszcza jeśli według Maneta :glodny:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakieś zapowiedzi są ;). Trzeba tylko dobrze poszukać.

http://www.niebokopernika.pl/artykul/eksplozja-fantastycznych-wydarzen-w-niebie-kopernika-juz-w-czerwcu

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Hej,

na stronach info konkretne będzie lada dzień. Najpierw chciałem osobiście Was o tym poinformować.

Edytowałem pierwszy post, jest tam teraz więcej informacji na temat samego programu. Jest też trochę więcej o samej koncepcji udziału miłośników astronomii. Wybaczcie poprzednią, chaotyczną wersję wpisu ale zrobiłem ja w pośpiechu :unsure:

A co do spektaklu tanecznego. Nikt nie był bardziej sceptyczny ode mnie! Ale widziałem to na początku długiego weekendu. Absolutna rewelacja! Serio. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało :szczerbaty:

Pozdrawiam,

Karol

Edytowane przez Karol Wójcicki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

również planuję się pojawić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co do spektaklu tanecznego. Nikt nie był bardziej sceptyczny ode mnie! Ale widziałem to na początku długiego weekendu. Absolutna rewelacja! Serio. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało :szczerbaty:

Czy o to chodzi: http://bit.ly/Jdnb4K ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobiłem rozeznanie terenu i u mnie szans nie ma... bez wysokiego Balkonu to bloki wszystko zasłaniają. Trzeba by opracować logistykę dla C11 i montażu, ustawić jakieś wolne w pracy i czyste niebo :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będę na pewno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Postaram się być :-))) Jak mi urlop w robocie dadzą... ale argumentacja zjawiska stoi za mną ;-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To mogę tylko powiedzieć - szkoda, że Centrum Nauki Kopernik jest tak daleko...

(:

Maciek z Mielca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wraz z Tomkiem96 chciałbym uczestniczyć w takiej imprezie, lecz mam kilka pytań organizacyjnych. W przypadku zabrania własnego sprzętu, jaka jest możliwość dojazdu, zaparkowania samochodu. Sprzęt nie należy do lekkich i ciężko go targać z odległego parkingu. Ponadto posiadanie samochodu w pobliżu daje pewien komfort małego wypoczynku. Jaka jest widoczność z miejsca obserwacji, czy nie zasłaniają drzewa, budynki. Początkowo zastanawialiśmy się nad miejscem obserwacji na starym lotnisku w miejscowości Chrcynno przed Nasielskiem, tam widoczność jest bardzo dobra. Oczywiście spotkanie w tak znakomitym gronie jest bezcenne i przemawia na korzyść Warszawy. Obawiam się czy w przypadku dużego zainteresowania obserwacją, będzie wystarczając ilość sprzętu, czy będziemy stali w długiej kolejce aby zerknąć na chwilę. Mam nadzieję, że w miarę zbliżającego się terminu spotkania będzie więcej szczegółów doprecyzowanych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja będę na 95% :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta